Jak fermentovat obiloviny?
A jak na to Neloupaná (jinak nevyklíčí) semínka/oříšky/obiloviny/luštěniny dejte do misky a zalijte vodou. Do namáčecí vody je možné přidat špetku soli, aby se proces urychlil. Poté, co uplyne doba určená k namáčení semínek, vodu vylijte a semínka důkladně propláchněte pod tekoucí vodou.Platí pravidlo, že čím déle necháte nádoby kvasit v teplém prostředí, tím rychleji proběhne proces fermentování a naopak. Delší proces fermentování vám však zajistí vyšší trvanlivost potravin a vyšší množství výživných látek. Konzumace: Po dokončení procesu fermentování je vše připraveno ke konzumaci.Správný postup na fermentované vločky

Mléko neobsahuje žádná probiotika. Kefír je proto nejvhodnější volba pro přípravu fermentovaných vloček. Vločky fermentujeme nejméně 4 hodiny, ideálně však přes noc.

Jak udělat fermentaci : Kvašení zeleniny

Fermentací můžete vyzkoušet jednoduchým kvašením zeleniny. Kromě kysaného zelí si lze naložit jakýkoliv druh zeleniny. Nebojte se experimentovat. K přípravě potřebujete svařený solný roztok, který musí před použitím vychladnout, zeleninu a čisté sklenice s víčkem.

Jak vařit obiloviny

Osolit – jakmile obilovina začne vřít, osolíme ji, zavřeme pokličkou a ztlumíme plamen na minimum (případně použijeme rozptylku). 5. Vařit – obilovinu vaříme bez míchání do doby, až je měkká. Případně kontrolujeme a doléváme vodu.

Jak dlouho vařit Psenici : Celá zrna (jednozrnky, dvouzrnky, špaldy, žita nebo červené pšenice) se před vařením musí propláchnout a namáčet několik hodin nebo celou noc. Doba varu se tím zkrátí na 50 až 90 minut.

Nakrájejte zeleninu na drobné nudličky, kostičky, kolečka, zkrátka jak vám to přijde pod ruku. K zelenině přidejte sůl, případně koření. Na 1 kg zeleniny přidejte 15 – 20 g soli. Zeleninu se solí pořádně promíchejte a nechte několik desítek minut odležet.

Pokud chcete připravit kaši na snídani, večer předem si dejte vločky do misky a zalijte je vlažnou vodou tak, aby byly namočené. Fermentace ovesných vloček by měla ideálně trvat 8 – 12 hodin. Pravděpodobně Vám bude stačit i trochu méně vody.

Jak spravne fermentovat vločky

Večer promíchejte vločky s vlákninou v misce, zalijte je mlékem pokojové teploty tak, aby byly ponořené, a nechte přes noc fermentovat. Můžete je přiklopit, ale není to nutné. a uchovejte ve vzduchotěsné nádobě. Před podáváním kaši posypte ovocem a posypkou, nemusíte ji ani přislazovat.Vtip je v tom, že vločky a semínka se pouze namáčejí. Přes noc v tekutině nabobtnají, trochu fermentují a ještě více znásobí své pozitivní vlastnosti. Navíc si tuhle dobrotu v klidu připravíte večer a ráno jen naservírujete.Tato fáze trvá různě dlouho dle podle druhu masa, nejčastěji se pohybuje v rozmezí 3 – 5 dní. Fermentovat se může prakticky jakékoliv maso, nejčastěji se jedná o ryby, maso drůbeží, vepřové, hovězí či zvěřinu. Fermentací můžeme zpracovávat také maso, které je jinak v syrovém stavu jedovaté.

Celá zrna (jednozrnky, dvouzrnky, špaldy, žita nebo červené pšenice) se před vařením musí propláchnout a namáčet několik hodin nebo celou noc. Doba varu se tím zkrátí na 50 až 90 minut.

Jak dlouho se vaří Špalda : Špaldu propláchněte a namočte den předem do dostatečného množství vody. Druhý den ji propláchněte, zalijte čistou vodou, osolte a vařte na středním stupni pod pokličkou doměkka zhruba 45 minut.

Co to jsou obiloviny : Obilniny jsou rostliny z čeledi lipnicovité, využívané, šlechtěné a pěstované především pro svá semena – zrna či obilky. Obilí, obiloviny, také cereálie slouží především k lidské výživě. Opylení je převážně větrosnubné. Obilovina ve formě obilky představuje hlavní produkt obilnin.

Proč namáčet ovesné vločky

Ovesné vločky můžeme nejen vařit, ale i namáčet, a to z toho důvodu, protože jsou ve skutečnosti hůře stravitelné. Namáčení pomáhá uvolnit enzymy (fytázu), které začnou rozkládat kyselinu fytovou.

Postup: Vločky namočte s tekutinou v poměru 1:2 (například 50 g vloček a 100 g vody). Stačí když vločky nasypete do misky, zalijete tekutinou a misku přiklopíte talířkem. Fermentace by měla probíhat ideálně 8-12 hodin při pokojové teplotě.Do misky dejte pšenici, zalijte ji vodou a syrovátkou, osolte a pevně uzavřete. Pokud nemáte uzavíratelnou nádobu, můžete použít sáček. Takto připravenou pšenici nechte alespoň 24 hodin (ideálně 48 hodin) fermentovat při pokojové teplotě. Po fermentaci pšenici sceďte a povařte doměkka v osolené vodě.

Jak se vaří špalda : Špaldu propláchněte a namočte den předem do dostatečného množství vody. Druhý den ji propláchněte, zalijte čistou vodou, osolte a vařte na středním stupni pod pokličkou doměkka zhruba 45 minut. Nechte ji přiklopenou dojít.