Jak dát detem Smectu?
Užívání přípravku SMECTA s jídlem a pitím

U pacientů s esophagitidou (zánět jícnu)se má SMECTA podávat nejlépe po jídle, u ostatních indikací mezi jídly. Obsah sáčku se před použitím rozpustí ve vodě nebo se důkladně zamíchá do dětské polotekuté stravy.Smecta sáčky

Pomáhá proti průjmu virového původu i proti zažívacím problémům z cestování. Její účinek je okamžitý, proto ji s sebou bereme raději všude.Přípravek Smecta se používá k léčbě akutního a chronického průjmu u dětí a dospělých. Smecta je přírodní čištěný jíl, který na sebe váže toxické látky vznikající při infekčním průjmu. Zároveň chrání sliznici proti infekci a škodlivým látkám. Bez porady s lékařem může být Smecta podávána dětem od 3 let.

Kolik Smecty za den : Jak se přípravek SMECTA užívá

Pokud lékař neurčí jinak, doporučené dávkování je následující: Léčba akutního průjmu: u dětí od 2 let: doporučená dávka je 2 sáčky denně

Jak působí Smecta

Smecta je přírodní čištěný jíl který se v zažívacím traktu váže s hlenem pokrývajícím sliznice a zvyšuje tak jeho kvalitu a množství. Tímto způsobem chrání sliznici před infekcí a škodlivými látkami a urychluje ústup obtíží. Zároveň na sebe Smecta váže a „vychytává“ toxické látky produkované původcem průjmu.

Na co pomáhá Smecta : Smecta je šetrný léčivý přípravek přírodního původu, který na sebe váže toxické látky v zažívacím traktu. V naší domácí lékárničce, i na cestách, je nepostradatelná. Pomáhá proti průjmu virového původu i proti zažívacím problémům z cestování. Její účinek je okamžitý, proto ji s sebou bereme raději všude.

  1. Tekutiny a půst. Průjmem se z těla odplavují škodlivé látky.
  2. Heřmánek. Heřmánkový čaj má prospěšné účinky na trávicí ústrojí a zažívací systém.
  3. Černý čaj. Většina z nás ví, že černý čaj je na průjem skoro zázračný.
  4. Ostružník. Listy ostružníku obsahují třísloviny, které mají stahující efekt.
  5. Rýže.
  6. Dušená mrkev.
  7. Banány.
  8. Borůvky.


Z praktického hlediska je důležité rozlišit akutní a chronický průjem. Akutní průjem vzniká náhle, nezřídka je to záležitost jednoho dne, většinou trvá několik dnů. Trvá-li několik týdnů, znamená to již přechod do chronického průjmu. Časové hranice však nejsou nikterak pevně vymezeny.

Co je lepsi Smecta nebo Endiaron

Smecta se používá k léčbě akutního a chronického průjmu u dětí (včetně kojenců) a dospělých. Oblíbenou léčivou látkou oro léčbu infekčních průjmů je cloroxin (Endiaron), který nemá adekvátní náhradu. Tento přípravek přímo potlačuje patogenní mikroorganismy od kvasinek po bakterie (na viry nezabírá).Vybírejte lehce stravitelné potraviny, jako je bílé pečivo, banány a rýže, mohou uklidnit podrážděné střevo. Vyhněte se potravinám, které mohou zhoršovat průjem, jako jsou pikantní jídla, vysoký obsah vlákniny a tuků. Zvyšte příjem tekutin.Nejběžnějším prostředkem pro zmírnění nepříjemných projevů podrážděného žaludku je soda ve formě prášku. Na pálení žáhy jsou také velmi oblíbené žvýkací tablety Rennie či suspenze Gaviscon, která brání návratu žaludeční šťávy do jícnu.

Při akutním průjmu doporučujeme užívat Tasectan 500 mg, který je dostupný v tobolkách. Tacetan 500 mg mohou užívat dospělí a děti nad 14 let. Užívejte 1 až 2 tobolky každých 4 až 6 hodin do vymizení příznaků. Pro děti již od narození Tasectan 250 mg KIDS, v sáčcích.

Co zhoršuje průjem : Potraviny nevhodné při průjmu

Mléčné výrobky: Mléko a některé mléčné produkty mohou zhoršovat průjem, zejména pokud je průjem spojen s dočasnou nesnášenlivostí laktózy. Tuky a mastné potraviny: Mastné maso, smažené jídla a těžké omáčky mohou být obtížně stravitelné a zhoršovat průjem.

Jaký je nejlepší lék na průjem : Bezesporu nejznámějším prostředkem proti průjmu je “černé uhlí”, prodávané pod názvem Carbotox. K léčbě krátkodobého průjmu je vhodný známý lék Endiaron. Pamatujte, že léčbu průjmu a zvracení trvajícího déle než tři dny je nutné konzultovat s lékařem. Regenerujte organismus přírodními prostředky.

Co rychle pomáhá na průjem

Bezesporu nejznámějším prostředkem proti průjmu je “černé uhlí”, prodávané pod názvem Carbotox. K léčbě krátkodobého průjmu je vhodný známý lék Endiaron. Pamatujte, že léčbu průjmu a zvracení trvajícího déle než tři dny je nutné konzultovat s lékařem. Regenerujte organismus přírodními prostředky.

V prvních dnech je možné začít nemastným, mírně osoleným odvarem z rýže nebo mrkve, rýžovou nebo obilnou polévkou, případně rýžovou kaší bez mléka. Dále můžete zařadit mixova- nou dušenou mrkev, případně banán, strouhané jablko nebo jablečné pyré.Dostatečný příjem tekutin: Hydratace je zásadní pro správné trávení a může pomoci při léčbě podrážděného žaludku. Mírné cvičení: Lehké cvičení, jako je například procházka, může podpořit trávení a snížit stres. Odměřené porce jídla: Jíst menší porce, ale častěji, může pomoci snížit zátěž na žaludek.

Co na zklidnění žaludku a střev : Pro podporu normální činnosti trávení a celého gastrointestinálního traktu lze využít řadu bylinek. Sáhnout můžeme po kořenu lékořice, čaji ze směsi heřmánku, meduňky, máty peprné, fenyklu nebo mochny husí. Skvělé jsou také borůvky, které můžeme užívat sušené, nebo si z nich uvařit čaj.