Jak dostat vzduch do sklepa?
Sklep lze zbavit nadměrné vlhkosti několika způsoby: drenážemi odvádějícími vodu z okolí domu, vodorovnými izolacemi zdiva i podlahy sklepa, výstavbou dělicích příček s odvětráním, průběžným odčerpáváním vody z jímky vykopané v nejnižším místě podlahy, intenzivním větráním a používáním odvlhčovačů instalovaných ve …Sklepní místnosti se velice špatně větrají, protože zde nejde větrat klasickou cestou, tedy okny. Ve sklepích je potřeba k větrání využít ventilátorů\, které tyto místnosti dokážou perfektně odvětrat. Pro odvětrání sklepů je nejlepší využít potrubní ventilátory\, které dokážou vzduch odvětrat i na delší vzdálenosti.Jak to probíhá Stěny a podlaha sklepa se vyloží vodotěsnou fólií z měkčeného PVC, přes kterou se vlhkost nedostane. Tím je hydroizolace sklepa hotová a místnost můžete hned začít používat. Pokud chcete, můžete ještě hydroizolaci na podlaze zakrýt novou vrstvou betonu a ke stěnám vyzdít přizdívku.

Jak udělat Odvetrani sklepa : Vyberte si ventilátor do sklepa

Stejně tak, jako odvlhčovač je v boji proti vlhkosti důležitým pomocníkem i ventilátor do sklepa. Ventilátor pomáhá udržet vlhkost ve sklepě na nízké úrovni. Ventilátor také pomáhá proudění vzduchu ve sklepě, což nejen pomáhá odstranit vlhkost , ale také zabraňuje růstu plísní.

Co pohlcuje vlhkost

9 pokojových rostlin pohlcujících vlhkost

  • KAPRADINA. Kapradiny patří mezi nenáročné pokojové rostliny, které pohlcují vlhkost a nevyžadují moc světla.
  • TILANDSIE. Mezi další rostliny proti vlhkosti patří tilandsie.
  • BŘEČŤAN.
  • LOPATKOVEC.
  • CHAMÉDOREA.
  • DYPSIS.
  • FILODENDRON.
  • ZELENEC.

Co vytahuje vlhkost : Pravidelně větrejte

V zimě větrejte krátce a intenzivně, v létě klidně i celý den. Je dobré, když můžete udělat průvan, který vlhkost z bytu vyžene. Pokud nemůžete mít stále otevřená okna, nechte proudit vzduch alespoň takzvanou mikroventilací, kdy je okno pootevřené jen na malou mezeru.

Pokud je relativní vlhkost nižší než 50 až 53 %, mohou pomoci zelené rostliny. Užitečná je však také vnitřní fontána, misky s vodou nebo sušení prádla. Ještě lepší jsou pasivní výparníky, které můžete zavěsit na topení. Pokud jsou hodnoty nižší než 40 %, je lepší použít účinnější zvlhčovače vzduchu.

9 Tipů jak zvlhčit vzduch v domě

  1. Sklenice vody. Jednoduchou variantou, je umístění sklenice vody do požadovaného prostoru, kde je suchý vzduch.
  2. Vroucí voda.
  3. Pokojové rostliny.
  4. Difuzér éterických olejů
  5. Myčka na nádobí
  6. Sušák na prádlo.
  7. Sprchování
  8. Voda v blízkosti radiátoru.

Co nejlépe izoluje

Příklady tepelných izolantů

Z pevných látek jsou dobrými tepelnými izolanty především ty látky, které obsahují hodně plynu (vzduchu), např. minerální vlna (kamenná nebo skelná), peří, srst, papír, dále např. sklo, dřevo, polystyren, ap. Ve stavebnictví se kvůli lepší tepelné izolaci používají cihly s dutinami.Pro obnovu vybílení vlhkého sklepa je vhodné použít opět vápenný nátěr. Silikátové fasádní barvy se ideálně aplikuji na savé podklady, vápennocementové omítky a pod. Vlhký kámen není nejvhodnějším podkladem a problemy mohou způsobit i staré vápenné nátěry zejména pokud se jedná o více vrstev.I suché sklepy musíme větrat

Je nutné zajistit mírný průvan; ten je v uvedeném případě sám o sobě schopen udržet sklep suchý, bez zatuchliny a plísní. Dobrému stavu lze napomoci ještě nátěrem stěn některým z přípravků stavební chemie. Sklep je nutné větrat i v zimě, kdy musí být kvůli mrazu okénko zavřené.

V létě je zde výrazně chladněji a v zimě teplota obvykle neklesne pod 0 °C. Proto je nejlepší sklep větrat tehdy, kdy je venkovní vlhkost na minimu. Obecně se doporučuje větrání v nočních hodinách a brzy nad ránem, kdy je vzduch nejsušší.

Co Nasava vlhkost : Kapradiny patří mezi nenáročné pokojové rostliny, které pohlcují vlhkost a nevyžadují moc světla. Ideálním místem pro kapradinu jsou právě vlhké rohy, koupelna, kuchyně nebo vnitřní parapety oken. Jednoduše ji postavíte na koupelnovou skříňku, kde navíc interiér příjemně osvěží, nebo závěsnou polici do kuchyně.

Co vysušuje vzduch : Za suchý vzduch doma může nejčastěji vytápění centrálním topením, ale také topení v kachlových, peletových nebo krbových kamnech. V létě se vzduch vysušuje používáním klimatizace. V zimě můžete vlhkost v bytě snižovat i tím, že větráte.

Co způsobuje suchý vzduch

Co způsobuje suchý vzduch Suchý vzduch vzniká při vytápění místností, zejména v chladném období. Studený vzduch v zásadě obsahuje méně vlhkosti, protože dokáže absorbovat méně vody než teplý vzduch. Pokud v zimě otevřete okno a do interiéru proudí studený vzduch, který se ohřeje.

Zvlhčovače můžete používat celoročně, ale využijete je hlavně od podzimu do jara. Obecně se zvlhčovat vzduch v létě příliš nedoporučuje. Docílíte toho, že si vyřadíte účinný regulační mechanismus = pocení, pot se totiž nebude odpařovat a vy se budete cítit jako ve skleníku.Vyzrajte na suchý vzduch

  1. Klasické ultrazvukové zvlhčovače.
  2. Sušte mokré prádlo v pokoji.
  3. Nezavírejte rychlovarnou konvici.
  4. Vaření vody (bylinných čajů)
  5. Použijte rozprašovač
  6. Navlhčete záclony.
  7. savé houby.
  8. Během sprchování nezavírejte.

Jak silnou vatu na zateplení : Stavební normy požadují pro vnější stěny domů hodnotu U = 0,30 W/m2K, doporučená hodnota pro běžné domy je pak 0,25 W/m2K. Stavby v energeticky nejúspornějším pasivním standardu pak musejí mít hodnotu součinitele prostupu tepla u vnějších stěn 0,18 až 0,12 W/m2K.