Jak dohledat dlužníka?
Navštivte webovou stránku https://www.centralniregistrdluzniku.cz a získejte přístup k nejlepšímu zdroji informací o dlužnících v České republice.Jak zjistíte, že máte záznam v SOLUSu Zjistit, zda jste vedeni v registru dlužníku není nic složitého. Na internetové stránce www.solus.cz stačí vyplnit formulář s žádostí o výpis z registru. Požadován bude i váš úředně potvrzený podpis, který si můžete nechat potvrdit na pobočce České pošty.Spolehlivý zdroj informací a zároveň nejsnazší způsob, jak zjistit dluhy, nabízí registr exekucí, do něhož lze nahlédnout na Exekuceinfo.cz. Výpis s informacemi o dluzích, které jsou vymáhány v podobě exekuce, je k dispozici ihned, online a bez registrace. Zjistit dluhy zdarma není možné, poplatek stanovuje vyhláška.

Jak zjistit jestli je clovek v exekucí : Výpis Centrální evidence exekucí je možné získat pouze osobně. Lze jej získat přímo u Exekutorské komory ČR anebo na vybraných pobočkách České pošty.

Kdo může nahlížet do registru dlužníků

Do registru dlužníků provozovaným Exekuční komorou České republiky může nahlížet každý (třeba na tomto webu). Nejčastěji pak registr využívají: Banky a úvěrové společnosti.

Kde hledat dlužníky : Pokud tedy má subjekt nějaký dluh, obvykle bývá veden minimálně u jedné z následujících institucí, nebo registrů.

  • Exekuční registr.
  • Solus.
  • Bankovní registr klientských informací
  • Nebankovní registr klientských informací
  • Sociální pojišťovna.
  • Zdravotní pojišťovna.
  • Finanční úřad.

Stačí vstoupit na webovou stránku registrdluznikuknahlednutizdarma.cz a zadat požadované údaje, jako je vaše jméno a rodné číslo. Poté systém vyhledá a zobrazí informace o vašich dlužných závazcích, které jsou dostupné ve veřejných rejstřících a úřadech.

Dotaz o dluzích lze směřovat i na příslušný okresní nebo obvodní soud v místě trvalého bydliště. Ten podle společnosti KRUK, která se zaměřuje na správu pohledávek, bezplatně poskytne výpis věřitelů, kteří v minulosti soudně vymáhali své dluhy. Pak je ale potřeba věřitele kontaktovat pro zjištění aktuální výše dluhu.

Kde zjistit všechny své dluhy

První a jednou z nejoblíbenějších možností, jak zjistit své dluhy, je na většině pobočkách České pošty se službou Czech POINT. Na přepážce stačí požádat o výpis z Centrální evidence exekucí, který stojí v době, kdy píšeme tento článek, 50 Kč za jednu stránku.V Exekučním rejstříku maže exekutor záznamy o dlužnících do 15 dní ode dne ukončení exekučního řízení. Insolvenční rejstřík je povinen vést evidenci o dlužnících a jejich insolvenčních řízeních doživotně. Pro veřejnost jsou však údaje znepřístupněny po 5 letech od ukončení insolvence.Data o půjčkách – i řádně splácených – evidují také Bankovní registr klientských informací (BRKI) a Nebankovní registr klientských informací (NRKI). Na stav svých dluhů se lidé můžou poptat u obou rejstříků přes jednu webovou stránku www.kolikmam.cz.

Centrální evidence exekucí

V Centrální evidenci exekucí jsou informace o probíhajících exekucích právnických i fyzický osob. Nahlížet do evidence může kdokoliv, každý dotaz do evidence je však zpoplatněn. V Centrální evidenci exekucí lze vyhledávat: Podle jména, příjmení a data narození

Kdy jsem v registru dlužníků : Do negativního registru Solus se dostanete, když dlužíte minimálně 500 korun a jste déle jak 30 dnů po splatnosti. Údaje v něm zůstávají nejenom po dobu prodlení, ale i určitou dobu po zaplacení dluhu: u úvěrů jsou to tři roky, u mobilních operátorů a dodavatelů energií jeden rok.

Jak zjistit kolik má clovek dluhů : Data o půjčkách – i řádně splácených – evidují také Bankovní registr klientských informací (BRKI) a Nebankovní registr klientských informací (NRKI). Na stav svých dluhů se lidé můžou poptat u obou rejstříků přes jednu webovou stránku www.kolikmam.cz.

Po kolika letech se ruší exekuce

Zákonodárci pro zastavení bezvýsledných exekucí počítají s šestiletou lhůtou. Po této lhůtě by měl exekutor za určitých podmínek bezvýslednou exekuci zastavit. Výjimku mají exekuce na výživné a náhrady újmy za ublížení na zdraví. Nynější šestileté exekuce by se tak mohly zastavovat v roce 2023.

Promlčení dluhu – délka lhůty Obecná délka promlčecí lhůty činí 3 roky od okamžiku, kdy právo mohlo být uplatněno poprvé. U majetkových práv je tomu jinak – ty se promlčují uplynutím 10 let ode dne kdy právo dospělo. Strany smlouvy si ale mohou ujednat i delší nebo kratší lhůtu pro promlčení dluhu.V Exekučním rejstříku maže exekutor záznamy o dlužnících do 15 dní ode dne ukončení exekučního řízení. Insolvenční rejstřík je povinen vést evidenci o dlužnících a jejich insolvenčních řízeních doživotně. Pro veřejnost jsou však údaje znepřístupněny po 5 letech od ukončení insolvence.

Po jaké době je promlčený dluh : Jak dlouhá je doba promlčení dluhu Promlčecí lhůta má délku tři roky ode dne, kdy se mohl poprvé věřitel obrátit na soud a uplatnit své právo. Promlčecí lhůta se ale zastaví, když věřitel ještě během této lhůty uplatní své právo u soudu nebo u jiného orgánu veřejné moci.