Jak dlouho zavařovat papriky?
Na 5 velkých paprik budete potřebovat 450 ml oleje a 2,5 lžíce octa. Ochuťte solí, pepřem. Papriky dejte do sklenic, můžete přidat stroužek česneku a zalijte olejem. Uchovávejte v chladu.Oloupané kapie nakrájíme na menší proužky, přidáme plátky česneku, kapary bez nálevu (ale neopláchnuté, aby přenesly část chuti ze svého slaného nálevu) a bazalku. Přidáme šťávu z paprik a olivový olej, vše lehce promícháme, podle chuti osolíme a naplníme do menších skleniček.Papriky jsou v kuchyni svolné téměř k jakékoli úpravě – dají se grilovat a konfitovat, spálit a nakládat, marinovat, odšťavnit i sušit.

Jak zavařit papriky pod maso : Slouží například pro výrobu leča, do gulášů, pod pečená a dušená masa… Papriky s rajčaty děláme většinou v poměru +- 1:1. Směsí paprik a rajčat plníme čisté, suché sklenice, které dobře uzavřeme čistými víčky a ve vroucí vodní lázni sterilujeme 10-20 minut, dle velikosti sklenic.

Jak dlouho vařit papriky

Obsah hrnce zalijte vodou a plamen zvyšte na silný stupeň. Vařte 20–25 minut nebo dokud se voda téměř nevypaří a nezbude jenom cca 50–100 ml. V tu chvíli snižte plamen na mírný stupeň a přidejte červenou papriku a smetanu. Vařte na mírném až středním plameni 5–8 minut, dokud paprika nezměkne.

Jak dlouho sterilizovat papriku : Proložíme je opláchnutým kořením a případně plátky cibule, zalijeme lžičkou oleje, nálevem, uzavřeme víčky a sterilujeme: zahříváme je na teplotu 85 °C a při této teplotě sterilujeme sklenice o obsahu 0,7 až 0,9 litru 25 minut, o obsahu 0,5 litru 20 minut. Po sterilaci sklenice vyjmeme a necháme vychlandout na plechu.

Vhodné je uložit papriky do proděravělých sáčků a najít v bytě místo, kde je teplota tak akorát kolem 8°C. V paneláku by to mohlo být ve spížní skříňce nebo ve sklepních prostorách. Takto lze papriky skladovat až 2 týdny.

Nakrájené kousky masa naskládejte do sklenic a lehce upěchujte, vrstva masa musí končit asi 3 až 4 cm pod okrajem sklenice. Pečlivě zavíčkujte a zavařujte při 100 °C dvě hodiny, poté sklenice vyjměte a nechte zchladnout.

Jak zavařit papriky se zelím

Z paprik odstraníme jádřince, vnitřní žebra a dobře vypláchneme. Naplníme zelím, dáme do sklenic a prokládáme nakrájenou paprikou. Vodu, ocet a přisady na nálev 2 minuty povaříme, vlijeme do sklenic a uzavřeme. Sklenice vložíme do zavařovacího hrnce s horkou vodou a při teplotě 95-100 °C sterilujeme 35 minut.Z umytých kapií nebo paprik vyřízneme stopky s jádřinci, lžící odstraníme vnitřní žebra, kapie nebo papriky nakrájíme na půlky, čtvrtky nebo proužky. Postupně je vkládáme do čistých nahřátých sklenic, kde je pevně pěchujeme.Papriky nechte v cedníku uschnout a dále zmrazte stejně jako ty čerstvé, tedy nejprve jako samostatné kousky na ploše s následným přesunutím do skladnějšího obalu. Zmrazené blanšírované papriky vydrží v mrazáku 9-12 měsíců. Zamrazit můžete samozřejmě třeba i hotové lečo.

S víčky souvisí i otáčení sklenic po zavařování dnem vzhůru, aby se v nádobách vytvořil správný podtlak a byly tak skutečně dobře utěsněny. U marmelád a povidel je vhodné sklenice otáčet dnem vzhůru hned po zavaření. Například u okurek se však tento postup doporučuje až po jejich vychladnutí.

Jak se pozná zavařená sklenice : Při zavařování je potřeba udělat test, abyste si mohli být jistí, že je správně zavařená. Hotovou zavařeninu vytáhněte ze zavařovacího hrnce, otočte ji dnem vzhůru a na 5 minut postavte na víčko. Pokud tekutina neuniká, zavařenina je správně zavařená a můžete ji uložit.

Jak uchovat zelené papriky : Tip při skladování paprik v panelákových podmínkách

Vhodné je uložit papriky do proděravělých sáčků a najít v bytě místo, kde je teplota tak akorát kolem 8°C. V paneláku by to mohlo být ve spížní skříňce nebo ve sklepních prostorách. Takto lze papriky skladovat až 2 týdny.

Jak zavařit papriky na zimu

Nejčastěji se připravuje nálev v následujícím poměru: na 1 litr vody je potřeba 250 ml octa, 25 gramů soli a 80 gramů cukru. Sůl použijte kuchyňskou – traduje se, že mořská by mohla zapříčinit zhořknutí zavařovaných paprik. Množství octa i zbylých ingrediencí můžete upravit podle vlastních chutí.

Při zavařování je potřeba udělat test, abyste si mohli být jistí, že je správně zavařená. Hotovou zavařeninu vytáhněte ze zavařovacího hrnce, otočte ji dnem vzhůru a na 5 minut postavte na víčko. Pokud tekutina neuniká, zavařenina je správně zavařená a můžete ji uložit.Uskladnění zavařenin je nejlepší v chladných a temných místnostech, ve sklepě, spíži nebo v komoře. Zavařeniny by měly být přehledně rozloženy na policích, a uspořádány podle data zavařování a obsahu, aby se daly snadno kontrolovat.

Jak plnit sklenice při zavařování : Sklenice plňte cca 1 cm pod okraj. Šroubovací víčka nedotahujte! Během sterilizace musí unikat vzduch, aby sklenice nepopraskaly. Víčka utáhněte až po zavaření.