Jak dlouho vydrzi varene brambory ve slupce?
Před vařením brambory umyjte, v hrnci je pak zalijte vodou tak, aby byly všechny ponořené a dejte vařit. Doba varu se liší podle typu brambor a vyzrálosti, 25-35 minut (u brambor čerstvých se zkracuje i na 15 minut).1 max 2 dni.Nové brambory se rychle vaří, zpravidla jim stačí 15 až 20 minut varu a jsou dokonalé.

Jak dlouho vařit brambory ve slupce na salát : Brambory i se slupkou dáme do většího hrnce, zalijeme vodou, aby byly ponořené, osolíme malou lžičkou soli a přivedeme k varu. Vaříme asi 15 – 20 minut podle velikosti, až jsou po vpichu nožem měkké, ale ještě se po rozkrojení příliš nedrolí. Necháme vychladnout.

Proč se vaří brambory ve slupce

Ideální je vařit brambory ve slupce, protože si tak pokrm uchová více tělu prospěšných látek. To není problém u mladých brambor s tenkou slupkou, ze kterých se nechystáte dělat např. kaši nebo knedlíky.

Co s vařenými brambory ve slupce : Vařené brambory ve slupce, kterých nám zbylo více než jsme čekali, zpracujeme do bramborového těsta, to rozválíme, naplníme kousky zbylého masa nebo uzeninou, špenátem, zelím a zavineme jako roládu, kterou zabalíme do utěrky a uvaříme ve vodě nebo na páře. Podáváme se zelím, špenátem a osmaženou cibulkou.

V nouzi se dají brambory na čas uskladnit i na balkóně. Pozor ale na mrazivé počasí, to kvalitě brambor nesvědčí. V bytě nebo ve spíži brambory raději dlouhodobě neskladujte. V dobré kondici tam vydrží maximálně několik týdnů.

120 Kč

Hmotnost porce (g) 380
Trvanlivost (dnů) 45
Skladovat při (°C) 1–5
Doba přípravy (minut) 20
Energetická hodnota (kJ) 652

Co udělat z vařených brambor ve slupce

Vařené brambory ve slupce, kterých nám zbylo více než jsme čekali, zpracujeme do bramborového těsta, to rozválíme, naplníme kousky zbylého masa nebo uzeninou, špenátem, zelím a zavineme jako roládu, kterou zabalíme do utěrky a uvaříme ve vodě nebo na páře. Podáváme se zelím, špenátem a osmaženou cibulkou.Pro loupání a krájení se vám nejlépe bude pracovat s bramborami, které necháte po uvaření ve slupce pěkně vydýchat a z části vychladnout. Úplně nejpevnější jsou brambory uvařené z předchozího dne, ty se ale zase o něco hůře loupou a taky ztrácí část své vůně (a to je škoda).Na plech dáme olivový olej a naskládáme brambory rovnou částí dolů. Osolíme, ještě maličko zakápneme olivovým olejem a přihodíme dvě snítky rozmarýnu či tymiánu. Pečeme ve vyhřáté troubě na 220 celsiusů 30 – 35 minut. Brambory omyjeme důkladně vodou a osušíme.

Brambory pak uvařte ve slupce do měkka. Podle velikosti brambor to bude trvat 30 – 45 minut. Uvařené brambory pak rychle zchlaďte, ideálně ledovou vodou, přidat do ní můžete i pár kostek ledu. Brambory zchladíte, vy si při loupání nepopálíte ruce a navíc půjdou mnohem lépe loupat.

Jak dlouho vydrzi varene brambory ve slupce v lednici : Vařené brambory uchováváme v lednici, kde vydrží čerstvé nejméně 5 dní. Vařené brambory jsou po rozmrazení příliš vodnaté, což ale nevadí, pokud je zapečeme nebo z nich uděláme bramborovou kaši.

Kdy vyhodit brambory : Aby vám vydržely brambory, co nejdéle, skladujte je na tmavém, chladném a zároveň suchém místě. Kdy brambory nejíst Pokud jsou na první pohled staré, zelené, vysušené, anebo silně naklíčené. Pokud je brambora v pořádku, ale sem tam je zelenější část či „očko“ můžete ji zkonzumovat.

Jak dlouho vydrzi Pecene brambory v lednici

Stejně dlouho jsou skladovatelné i vařené brambory. Uvařené, dušené nebo upečené maso, nakrájené na plátky, lze lze mít v lednici až pět dní.

Uvařené brambory, klidně zbylé od oběda nebo z předešlého dne, pokrájíme na nudličky (na strunovém kráječi) a přidáme do pánve. Vše dosmažíme dozlatova, dochutíme dle vlastní chuti solí, pepřem, kořením, česnekem, bylinkami… a můžeme podávat například jako teplý bramborový salát.Pokud slupku brambor před vařením nenaříznete, udělejte to po uvaření a zchlazení. Slupku opatrně a lehce v půlce malým nožíkem nařízněte, aby jste ji narušili. Dávejte si pozor, abyste nepoškodili celou bramboru.

Proč neskladovat brambory v lednici : Ty potřebují tmu, sucho a nízkou teplotu proto, aby nám dlouho vydržely. Teplotu ale většinou ne nižší než 10 stupňů, proto není lednička dobrý nápad. V nižších teplotách se totiž škrob v bramborách rozpadá na cukr a brambory tak sládnou (a také mění zabarvení).