Jak dlouho vydrzi otevreny most v lednici?
Jak uchovat mošt

Máme několik možností. Menší množství moštu můžeme zmrazit v plastových lahvích, ale větší množství je lepší konzervovat. Syrový mošt můžeme uchovat pomocí chemie (síření, konzervanty) nebo sterilací. Z konzervantů je vhodnější kyselina sorbová (součást běžných limonád a džusů) než benzoová.2 Šťávu slijte do skleněných lahví, ještě otevřené je postavte do hrnce, zalijte vodou kousek pod hrdla a zahřívejte asi 20 minut na 75– 80 °C. Poté lahve dobře uzavřete a uložte do vodorovné polohy. Takto by měl mošt vydržet až rok. (Čerstvý mošt také můžete naplnit do PET lahví – ne až po okraj – a zmrazit.Průměrně budete mít 0,6 – 0,8 litru šťávy z 1 kg ovoce, např. jablek. Tzn. že na 1 litr potřebujete cca 1,5 kg ovoce.

Jak sterilovat most : Mošt můžeme také sterilovat v otevřené nádobě. Nalijeme ho do nerezového hrnce, zahříváme do teploty 85°C a nalijeme až po hrdlo do láhví. Láhve uzavřeme vyvařenými zátkami a otočíme dnem vzhůru, aby horký mošt steriloval také uzávěry.

Kolik litrů moštu je z jablek

3) Otázka: Kolik moštu získám z 50 Kg jablek Odpověď: Výtěžnost moštu z jablek se pohybuje mezi 60 až 70% v závislosti na odrůdě, zralosti, atd. Z 50 Kg jablek tak získáte přibližně 30-35 litrů moštu.

Jak Pasterovat most : Mošt si můžete doma jednoduše pasterizovat ve skleněných láhvích. Čisté, horkou vodou vymyté lahve dáme do hrnce s vodou tak, aby voda sahala cca 2 cm pod hrdlo. Vodní lázeň má mít teplotu 85 °C a doba pasterizace je 25-30 minut.

Robert Gál: Čerstvě vylisovaný mošt vydrží při teplotě 30 °C asi dvě hodiny, při 20 °C asi dvanáct hodin, v chladírenských teplotách až několik dnů.

Sterilování trvá 10 až 15 minut a teplota vody by měla být 75 až 80 °Celsia.

Kolik mostu je z 10 kg jablek

Můžeme vám ale dodat náš mošt v nejlepší kvalitě výměnou za vaše ovoce v poměru 10 kg ovoce : 6 litrů moštu.Vyzkoušejte tradiční vejmrdu, domácí jablečný ocet, jablečný čaj, křížaly nebo povidla z jablíček a udělejte si zásobu na zimu!

  1. Křížaly.
  2. Jablečný mošt.
  3. Jablečná přesnídávka (pyré)
  4. Jablečný kompot.
  5. Jablečné dezerty, koláče a další dobroty.
  6. Jablečný ocet.
  7. Jablečný čaj.
  8. Jablečná nádivka do moučníků

Můžeme vám ale dodat náš mošt v nejlepší kvalitě výměnou za vaše ovoce v poměru 10 kg ovoce : 6 litrů moštu.

Obvykle je kolem 50 procent, to znamená, že z kila jablek máte půl litru stoprocentního moštu. Před zpracováním je vhodné jablka umýt. Mošt vydrží v ledničce zhruba týden. V mrzáku vydrží tak dlouho, jak ho necháte zmrazený.

Jak dlouho vydrzi Pasterizovany most : Pasterovaný mošt vydrží v dobré kvalitě přibližně rok. Chemicky konzervovaný také, nicméně většina konzumentů bude asi preferovat pasteraci moštu. Vždy je výhodné skladovat i konzervovaný mošt při nižší teplotě.

Jak dlouho Pasterizovat most : Mošt si můžete doma jednoduše pasterizovat ve skleněných láhvích. Čisté, horkou vodou vymyté lahve dáme do hrnce s vodou tak, aby voda sahala cca 2 cm pod hrdlo. Vodní lázeň má mít teplotu 85 °C a doba pasterizace je 25-30 minut.

Jak dlouho vydrží otevřený most

Otevřený vám vydrží při teplotě 2–5 °C zhruba čtyři dny.

Moštování tak dříve bývalo sezonní záležitostí nejen ve zpracování, ale především v konzumaci. Nepasterizovaný mošt vydržel jen pár dnů v chladu, pak u něj nastal rychlý kvasný proces. Ty doby už jsou dávno pryč a lahodný nápoj lze nyní uchovat po celý rok.

Základní cena (jablka, hrušky): od 31 kg do 100 kg: 6,90 Kč/kg
nad 100 kg: 6,40 Kč/kg
DO 30 kg OVOCE POČÍTÁME PAUŠÁLNÍ POPLATEK 250 KČ
Zákazník je přítomen celému procesu moštování ovoce. Po odvážení se ovoce nasype do násypky a putuje šnekovým dopravníkem do drtičky.

Proč se dává do Husy jablko : Troubu nastavte na 100 °C a husu ze všech stran okmínujte. Oloupejte jablka a vložte je do vnitřku husy. Tímto krokem si opět pomůžete k lepší a šťavnatější chuti.