Jak dlouho vydrží lišky v lednici?
Čerstvě přinesené houby vydrží do druhého dne v lednici.Bonusový tip na závěr: Skladování hub

Přinesli jsme si z lesa pořádný úlovek a váháte, co s ním Čerstvé houby můžou do lednice, ale snězte je ideálně do 2. dne a nejpozději do 48 hodin. Množí se v nich totiž látky způsobující nepříjemné zažívací problémy.Očištěné houby by se měly uložit do chladu (ideálně do lednice) a spotřebovat do 3 dnů. Určitě se mezi milovníky hub najdou i ti, kteří si chtějí houby schovat na zimu třeba do polévky, nebo do omáčky pod maso.

Jak dlouho vydrží v lednici žampiony : Čerstvé a nemyté žampiony skladujte v lednici po dobu 2 až 3 dní, a to ideálně v zásuvce na zeleninu.

Která bedla je nejedla

Bedla vysoká je právem oblíbená a hojně sbíraná. Je také považovaná za relativně bezpečnou houbu, tedy takovou, u které nehrozí vysoké riziko záměny. Ale i ona má své nejedlé, ba dokonce jedovaté dvojnice. Které to jsou a jak je poznáme

Jak poznat jedovaté bedly : Klobouk je široký až 25 cm a třeň má až 3 cm v průměru. Je pokrytý přitisknutými šupinami, které jsou větší než u bedly červenající. Bedla jedovatá má pouze jednoduchý prsten (bedla červenající jej má dvojitý). Roste obvykle v trsech na člověkem ovlivněných stanovištích.

Důvod, proč by houby neměly mířit rovnou do mrazáku, je jasný. Houby totiž obsahují enzymy, biologické vysokomolekulární látky, které houbu rozkládají. Během tohoto rozkladu se neustále uvolňují mykotoxiny, tedy nebezpečné škodliviny, které lidskému organismu jednoznačně neprospívají.

Mykologové se shodují, že houby přešlé mrazem bychom jíst neměli. Týká se to právě těch nejvyhledávanějších – hub hřibovitých. Proč Mráz způsobuje průnik ledových krystalů do buněk, mohou ji tak roztrhat a usmrtit.

Jak dlouho vydrzi Lisky

Nejlépe se jí daří v běžné zahradní zemině, přizpůsobí se však i suchému svahu. Nepřijatelné je místo, kde se dlouho zdržuje voda. Větrům a mrazu odolává bez problémů. Je-li líska spokojená, vydrží sedmdesát osmdesát let, při pravidelném zmlazovacím řezu přežije klidně dvě staletí.U nás se dělal kyselý nálev a normálně se houby zavařily, pak přidávaly do jídla. Pokud zamrazit, tak je tepelně uprav, tzn lehce povařit, nechat okapat, zamrazit, nebo podusit na másle s cibulí, to pak zamrazit a pod.. Já mám václavky moc ráda v kyselém nálevu.„Žampiony zápašné lze přitom poměrně lehce rozeznat. Po zmáčknutí či škrábnutí houba zežloutne. Také při přípravě v kuchyni nepříjemně páchne. Je cítit po karbolu.

Pěstované žampiony nikdy neloupeme. Nejen, že je to zcela zbytečné, protože na jejich povrchu nejsou přítomny žádné škodlivé látky, ale ve slupkách je obsaženo nejvíce chuťových aromatických látek, o které bychom se oloupáním kloboučků připravili. Skvěle se hodí do omáček, polévek nebo masových směsí.

Jak se pozná jedovatá bedla : Při troše praxe ale bedlu jedlou rozeznáte snadno, ve spoustě znaků se od muchomůrky liší. Muchomůrka zelená, smrtelně jedovatá houba, má zelenavé zbarvení a vyrůstá z cípaté a vysoké pochvy. Bedla jedlá má však u země kulovitou hlízu, pochvu nemá a převládá u ní bílý odstín s hnědými šupinami.

Kdy zacinaji růst bedly : Kdy roste. Od července do října, nejvíce na začátku podzimu.

Jak vypadá nejedla bedla

Nejedlé příbuzné máme před nosem

S bedlou vysokou se dá zaměnit jedovatá bedla zahradní. Ta se od vysoké liší tím, že je poměrně mohutná, na klobouku má mezi šupinami hluboké praskliny a na řezu nebo při otlaku se barví do červena nebo červenohněda.

Bedla vysoká (Macrolepiota procera, někdy také Lepiota procera) je jedlá a velmi chutná stopkovýtrusná houba z čeledi pečárkovité. Je vhodná ke sběru a kulinářskému užití. K požívání je vhodný především klobouk, třeň je tuhý.Domácí mražení hub

Používejte nejlépe zhruba stejně velké kousky nebo nahrubo nakrájené plodnice. Mrazit se dají všechny hřibovité druhy hub, lišky, žampiony, holubinky, hlíva ústřičná nebo klouzci. Houby nejdříve očistěte a nakrájejte na požadovanou velikost. Poté je vložte na pánev a duste je alespoň 5 minut.

Proč Nesbírat Přemrzlé houby : Mykologové se shodují, že houby přešlé mrazem bychom jíst neměli. Týká se to právě těch nejvyhledávanějších – hub hřibovitých. Proč Mráz způsobuje průnik ledových krystalů do buněk, mohou ji tak roztrhat a usmrtit.