Jak dlouho vařit kachní droby?
Kaldoun je hustá zadělávaná polévka z kachních drobů, skeletů, krků a ořezů. Je to taková sváteční polévka. Pohlédneme-li ale na délku lidského života, je vlastně svátkem každý den. Pak si tuto mimořádně chutnající polévku můžeme uvařit kdykoli na ni dostaneme chuť.Vaříme vývar

Když získají barvu, přidáme k nim kosti a odřezky z kachny, pyramidku koření na vývar a sůl. Obsah hrnce zalijeme studenou vodou a uvedeme do varu. Přiklopíme a na mírném plameni necháme vařit asi 3 hodiny. V průběhu varu sbíráme z povrchu hladiny pěnu, případně přilijeme vodu.1/ Omyté "Kachní krky" dáme vařit do papiňáku s vodou 3x více než je rýže. Přidáme Masox. A vaříme od počátku vaření cca 20 min. /důležité, aby maso při obírání z…

Jak dlouho se dělá vývar : Vývar vařte alespoň 1 hodinu na středním plameni, pokud chcete slabší vývar, nebo až 2,5 hodiny, pokud chcete vývar silnější. Pokud budete vařit delší dobu, můžete v průběhu přidat ještě trochu vody. Vývar přeceďte přes jemné síto a zeleninu i maso zpracujte do jiného pokrmu – třeba vše smíchejte s celozrnnou rýží.

Jak dlouho se vaří droby

Vnitřnosti tvoří zpočátku hodně šedé pěny, je lepší ji sebrat. Kuřecí drůbky stačí vařit 2-2,5 hodiny, kachní a husí klidně 4 hodiny. Po uvaření se maso a zelenina vybere velkou děrovanou lžící a vývar se scedí.

Jak zpracovat droby z kachny : Drůbky řádně očistíme, opláchneme. Dáme do hrnce s osolenou vodou a krátce povaříme. Vzniklou tmavou pěnu odstraníme, přidáme kořenovou zeleninu a vaříme doměkka.

Kachnu pečeme pozvolna v troubě vyhřáté na 160 °C asi 2 až 3 hodiny podle velikosti. V pekáči ji pouze na začátku mírně podlijeme vodou a v první polovině pečení ji pečeme zakrytou. Kachna je hotová, když se maso na stehnech zcela odděluje od kosti. Upečenou kachnu před podáváním necháme zakrytou odpočívat.

Jako droby bývá obvykle označováno všechno, co zbyde po jatečním zpracování masa: játra, srdce, jazyk, ledviny, brzlík, žaludek, mozeček…

Jaké koření na kachnu

Marinujte kachní maso s touto směsí koření, sójovou omáčkou a medem.

  • Složení: cukr, sůl, byliny a koření (česnek, šalotka, citrónová tráva, koriandr, badyán, galangal, fenykl, hřebíček, skořice), zvýrazňovač chuti: E621, barvivo E150c, aroma.
  • Hmotnost: 50 g.
  • Země původu: Thajsko.

Vyčištění zakaleného vývaru pomocí bílků

Jakmile máte základní vývar uvařený, sesbírali jste pěnu a nechali ho zchladnout asi na 60–70 °C, přidejte do něj lehce rozmíchané vaječné bílky. Opatrně je do vývaru vmíchejte a přiveďte ho opět k varu, aby se bílky usadily.Aby měla polévka opravdu sílu, rozhodně ji nevařte – jen táhněte. Do hrnce dejte připravené maso, kosti a zeleninu, přidejte koření a zalijte studenou vodou. Přiveďte pozvolna k varu, pak stáhněte na minimum, aby vodou jen tu a tam prošla bublinka.

Marinujte kachní maso s touto směsí koření, sójovou omáčkou a medem.

  • Složení: cukr, sůl, byliny a koření (česnek, šalotka, citrónová tráva, koriandr, badyán, galangal, fenykl, hřebíček, skořice), zvýrazňovač chuti: E621, barvivo E150c, aroma.
  • Hmotnost: 50 g.
  • Země původu: Thajsko.

Co se hodí ke kachně : Pečená kachna patří k tradičním pokrmům české kuchyně, které naše babičky i prababičky připravovaly především ke slavnostnějším příležitostem. Obvykle se podává s červeným nebo bílým zelím a bramborovým, případně houskovým knedlíkem.

Jak dlouho se dělá kachna : Kachnu pečeme pozvolna v troubě vyhřáté na 160 °C asi 2 až 3 hodiny podle velikosti. V pekáči ji pouze na začátku mírně podlijeme vodou a v první polovině pečení ji pečeme zakrytou. Kachna je hotová, když se maso na stehnech zcela odděluje od kosti. Upečenou kachnu před podáváním necháme zakrytou odpočívat.

Jak okořenit kachnu

Důkladně ze všech stran osolte asi dvěma třetinami soli, zbytek nasypte do břišní dutiny. Kůži ze všech stran posypte kmínem. Takto připravenou kachnu položte hřbetem dolů do pekáčku, který ji velikostí těsně obemkne. Přikryjte dobře přiléhajícím víkem nebo zakryjte alobalem a utěsněte.

Nesbíráte pěnu

Je totiž potřeba sbírat pěnu, což kuchaři a kuchařky často nedělají a výsledkem je, že vývar je zakalený, ne čirý, jak by měl být. Vyčistit jej lze dvěma způsoby. Buď můžete po uvaření vývar přecedit přes síto, pak se vám ale výsledek bude nejlépe hodit do omáčky.Vyčištění zakaleného vývaru pomocí bílků

Opatrně je do vývaru vmíchejte a přiveďte ho opět k varu, aby se bílky usadily. Sejměte vývar z plotny a nechejte ho vychladnout, a poté ho přeceďte přes velmi jemný cedník nebo namočené plátno.

Jak udělat aby byl vývar Čirý : Je ale možné zvolit jednodušší cestu a scedit vývar až po uvaření buď přes jemné sítko, nebo přes plátýnko. Po scezení necháme vývar v lednici. Tuk s nečistotami vyplave na povrch a ztuhne. Pak je možné jej sesbírat lžící a zůstane jen krásná želatině podobná hmota – náš čirý vývar.