Jak dlouho užívat Blokurimu?
Blokurima URO+ 2g d-manózy – Produkt určený pro pravidelnou dlouhodobou péči o Vaše močové cesty. D-manóza je k péči o močové cesty vhodná nejen pro pacienty trpící na problémy s močovým ústrojím, vhodná rovněž pro těhotné ženy.Dobrý den, bylinný doplněk doporučuji užívat v případě akutních potíží či při prvních příznacích onemocnění močových cest 2 tablety 5-7 dní, poté ještě alespoň týden 1 tabletu denně nebo při přetrvávajících obtížích doužívejte při tomto dávkování celé balení.Užijte jeden sáček 1 hodinu před pohlavním stykem a další jeden sáček 1 hodinu po pohlavním styku.

Co léčí Blokurima : Přípravek Blokurima je vhodný pro pacienty trpící na časté problémy s močovým ústrojím. D-manóza je po vstřebání do organismu vyloučena v nezměněné formě ledvinami do moči. Zde se váže na příchytný aparát (FimH adhesiny) bakterií UPEC. Mohou ho užívat diabetici i těhotné ženy.

Kdy užívat Blokurimu

Užijte jeden sáček 1 hodinu před pohlavním stykem a další jeden sáček 1 hodinu po pohlavním styku.

Jak se léčí zánět močových cest : Na akutní infekce močových cest se v první řadě používají léky označované jako chemoterapeutika (nitrofurantoin, sulfamethazol, trimethoprim). Jedná se o antibakteriální látky, které působí obdobně jako antibiotika, ale mají nižší riziko vzniku rezistence.

Délka léčby zánětu močového měchýře se odvíjí od jeho závažnosti. Lehké infekce, která se projevuje jen častým nutkáním k močení či lehkým pálením při močení , se můžete zbavit do 2 až 3 dnů. Léčba závažnějšího zánětu, který se projevuje krví v moči a ostrou bolestí v podbřišku, ale může trvat i déle než týden.

Jako léčba se doporučuje dlouhodobé (alespoň 6 měsíců) užívání močových chemoterapeutik podávaných nejlépe před spaním, aby bylo dosaženo co nejdelšího působení na močový měchýř. Výsledek léčby závisí na mnoha faktorech, především na obranyschopnosti organismu, virulenci mikrobů a také na aktivním přístupu pacientky.

Jak se zbavit bakterií v moči

Volně prodejné přípravky na močové cesty

Přípravky s obsahem D-manózy – D-manóza je monosacharid, který se nemetabolizuje a je vylučován do moči. V močovém měchýři snižuje schopnost bakterií coli přilnout ke stěně močového měchýře. Brusinky – velmi oblíbené jsou také produkty s brusinkami.Omezení kofeinu a alkoholu: Tyto látky mohou výrazně dráždit močový měchýř a zvyšovat produkci moči. Pravidelné cvičení: Aktivní životní styl a cvičení mohou pomoci udržovat zdraví močového měchýře. Úprava stravy: Některé potraviny mohou dráždit močový měchýř, například pikantní jídla nebo citrusové plody.Doporučují se zejména urologické čaje, jako je kopřivový čaj, a bylinné čaje s antibakteriálními účinky. Mezi ně patří heřmánek, šalvěj a medvědice lékařská. Čaje obecně jsou vhodné při zánětu močových cest a čím více jich vypijete, tím rychleji se vyplaví z těla patogeny.

Potíže můžeme mít také, pokud málo pijeme, vysvětluje lékařka: „Jako první pomoc při jakýchkoliv zánětech močových cest je pít čistou vodu a to množství tři deci na 10 kilo hmotnosti. Ale pozor, neplatí to u obézních lidí, kteří mají vysoký krevní tlak.

Co se nesmí dělat při zánětu močových cest : Rozhodně se vyhněte konzumaci kávy, džusu, koly nebo černého čaje. Vhodné je vynechat sladkosti, ostrá a smažená jídla – bakterie, jež způsobuje zánět z 90 % případů, Escherichia coli, je má velmi ráda. Cukr je prostě něco, co vynechte ze svého jídelníčku při obtížích se záněty obecně.

Kolik litrů vypít při zánětu močových cest : Doporučuje se vypít alespoň 2–3 litry nedráždivých tekutin rovnoměrně rozložených během celého dne. Jsou vhodné teplé nápoje, bylinné urologické čaje nebo čistá voda pokojové teploty. Káva a černý čaj se do pitného režimu nezahrnují.

Proč se opakuje zánět močových cest

„Větší vliv na rozvoj nebo opakování infekčního zánětu močových cest mají jiné faktory, jako zhoršená průchodnost močových cest, močové ´kameny´, některé vrozené vady či získané choroby močových cest, cukrovka, poševní záněty u žen, u mužů některé pohlavní choroby.

V počáteční fázi zánětu močových cest postačí zvýšit příjem tekutin a užívat fytofarmaka. Doporučují se také brusinky a borůvky. Jestliže potíže i nadále přetrvávají, případně zesilují, je nezbytné užívat antibiotika. V případě neléčeného zánětu močových cest může dojít k chronickému zánětu.Moč nesmí obsahovat – bílkoviny, krev, cukry. Za 24 h se vytvoří asi 150 litrů prvotní moči, ze kterých vznikne 1,5 – 2 litry definitivní moči. Začínají ledvinovými kalichy, rozšiřují se do ledvinové pánvičky. Z pánvičky vystupuje močovod.

Co se stane když praskne močový měchýř : Prasknutí močového měchýře u zdravého jedince nehrozí

Moč trvale zadržet nelze. Jakmile se tlak na močový měchýř zvýší nad úměrnou mez, dojde k relaxaci svěrače močové trubice a moč unikne samovolně. Lidově řečeno – počůráme se.