Jak dlouho trvá zápas OKTAGON?
Povinné jsou také chrániče rozkroku a zubů, které rozhodčí kontroluje před vstupem do klece/ringu. Kromě toho musí mít závodníci schválené chrániče nohou a hrudníku (v případě žen). Netitulový zápas má 3 kola po 5 minutách. Titulový zápas má 5 kol po 5 minutách.Tipsport Gamechanger

Řada (váhová kategorie) Období Přehled kol
Finále
2023 (Welterová váha) 4. března – 29. prosince Oktagon 51
2024 (Lehká váha) 2. března

MMA mazáni před zápasem vazelinou (Proč se maže vazelínou v MMA zápase) Každý zápasník je před soubojem v oktagonu namazán vazelínou. Je to z toho důvodu, aby rána po obličeji sklouzla a nevytvořila takzvaný cut, což je otevřená tržná rána.

Kolik stojí VIP na OKTAGON : Balíček VIP ALL IN – 19 990 Kč obsahuje:

Oktagon tour – prohlídku zázemí a šaten ještě před zahájením turnaje.

Kdo je majitel OKTAGONu

Ondřej Novotný is a Czech promoter, co-owner, and commentator of the MMA organization OKTAGON that has become one of the leading MMA promotions in Europe under his stewardship, known for its high-quality production, competitive matchmaking, and the development of local talent.

Co si vzít na OKTAGON : Co si vzít na turnaj

Oblečte se zkrátka do toho, v čem se cítíte pohodlně. Džíny, kalhoty, košile, mikina, je to na vás. V případě, že se chystáte na turnaj jako majitel VIP vstupenky, je doporučeno formálnější oblečení. Kufr nebo jiná objemná zavazadla nechte doma.

Každý titulový zápas a hlavní zápas večera, má 5 kol, každé kolo trvá 5 minut. Mezi každým kolem je přestávka 1 minuta (UFC, 2015).

Zápasníci nesmí mít žádný piercing a velké množství krému nebo oleje na těle. Vazelínu na obličej maže "cutman" před vstupem zápasníka do klece.

Co znamená ko v MMA

Knockout, počeštěně knokaut, zkráceně K. O., je způsob předčasného ukončení utkání v MMA, boxu, kickboxu, muay thai, taekwondu a karate. Postižený zápasník obdrží úder na hlavu (nejčastěji na spodní čelist) natolik silný, že mu způsobí otřes mozku – v důsledku toho ztrácí orientaci a nemůže se udržet na nohou (tzv.Cena za vstup je sympatických 10 000 Kč, když k tomu navíc připočtete fakt, že vstupným zároveň podpoříte i Zoo Plasy, není moc o čem přemýšlet.Nad některými částkami se však tají dech. Základní plat nepříliš známých, nebo debutujících zápasníků, se zde pohybuje v rozmezí 11 000 – 22 000 Kč (bez procent z PPV a dalších marketingových bonusů).

Historie a zrod moderního MMA

V polovině 20. století Helio Gracie (člen rodiny která vytvořila Brazilské Jiu-jitsu), vyzýval k boji zástupce různých bojových stylů podle pravidel Vale tudo (vše dovoleno), a v těchto bojích většinou vítězil, a to i proti mnohem větších soupeřů.

Co znamená Underground v MMA : Pokračování v boji po přerušení, či ukončení zápasu. Slovní napadání soupeře, kouče, diváků nebo rozhodčích. Postoje a gesta, která nejsou nutná pro vedení boje, nesportovní chování.

Jak se divat na Oktagon : Provedl jsem nákup, jak mohu turnaj sledovat Jakmile nakoupíte PPV, stačí se pouze po registraci přihlásit na www.oktagon.tv, kde pod položkou TURNAJE uvidíte zakoupené PPV. Dále kliknete na tlačítko "Sledovat" a budete přesměrováni na vysílání daného turnaje.

Co se nesmí v MMA

V MMA jsou povolené údery končetin včetně kolen a loktů. A to jak ve stoje, tak právě na zemi. V amatérských soutěžích jsou však údery lokty zakázané. A to jak v souboji ve stoje, tak na zemi.

Zápas bude trvat 3 kola po 3 minutách a v případě remízy se zápas rozhodne v extra kole navíc (extraround), které bude mít rovněž 3 minuty.Je zakázané nosit jakýkoli typ bot během zápasu. Bojovník nesmí zapáchat. Bojovník nesmí použít žádný krém, vazelínu případně olej na těle. Obličej bojovníka namaže vazelínou ‚cutman' těsně před vstupem do klece.

Co dělat před zápasem : Ve dni před zápasem se doporučuje zvýšit množství sacharidů na 65 – 70 %, snížit tuky na 20 % a bílkoviny na 12 – 15 %. Den po zápase není třeba speciálních doplňků.