Jak dlouho se vaří červená čočka?
1 Červenou čočku propláchneme a na 15 minut ji necháme namočit ve vlažné vodě. 2 Na másle osmažíme nadrobno nakrájenou cibulku a přidáme čočku. 3 Čočku vaříme cca 15 minut dokud nezměkne a dle potřeby podléváme vodou. 4 Jakmile je čočka měkká přidáme ocet, sůl, pepř a rozdrcený česnek.Popis produktu. Základní příprava: Nejprve čočku propláchněte čistou vodou. Pak nakrájejte cibuli, po zpěnění cibule přidejte 2 hrnky červené čočky, přilijte 5 hrnků vroucí vody a nechte 5 minut, dokud čočka nezměkne. Poté přidejte dle chuti sůl, pepř a nechte vařit dalších 5 – 7 minut.Z koření se dobře snoubí s indickými směsmi (různé druhy masal, kari), kurkumou, římským kmínem, stejně dobře se ale vyjímá i s majoránkou či česnekem. V exotických receptech ji můžete zjemnit kokosovým mlékem, dobarví a oživí ji také rajčatový protlak.

Jak dlouho se dělá čočka : Zelenou čočku namočte na 2–5 hodin, propláchněte a vařte do měkka cca 10-15 minut, bez namáčení 20 minut.

Kolik červené čočky na osobu

Základní postup na vařenou červenou čočku

Zhruba to odpovídá jednomu hrnku čočky a dvěma hrnkům vody a bude vám to stačit jako základ jídla pro 4 osoby. Čočku nejprve důkladně propláchněte na cedníku pod studenou vodou, potom vysypte do hrnce. Zalijte odměřeným množstvím studené vody, nesolte a přiveďte k varu.

Na co se používá červená čočka : Při vaření červené čočky se můžete inspirovat tradičními recepty z různých zemí, jako jsou indické čočkové polévky nebo italské těstoviny s čočkou. Červená čočka se také hodí jako přísada do salátů, nebo ji můžete použít jako náhradu za maso v různých pokrmech.

Zelená čočka

Díky jemnější slupce není nutné ji namáčet a vaří se necelou půl hodinu.

Čočku stačí namočit jen na dvě až tři hodiny a rychle se uvaří. Loupanou červenou či žlutou čočku není vůbec nutné namáčet a uvařená je už za 15 minut. Hodí se tak na rychlou sytou polévku (stačí 10 minut povařit a poté rozmixovat).

Která čočka Nenadýmá

Červená čočka neloupaná

Obsahuje také vysoký podíl vlákniny. Protože je červená čočka jedinou luštěninou, která nenadýmá, mohou ji konzumovat i kojící matky.Na rozkladu těchto sacharidů se podílí střevní bakterie, které přitom produkují odpadní plyny jako dusík, vodík či oxid uhličitý a tím způsobují nadýmání. Plyny vznikající při rozkladu oligosacharidů z luštěnin jsou bez zápachu. Příčinou zápachu je ve skutečnosti sirovodík, který však vzniká při rozkladu bílkovin.Kolik dát vody Čím větším množstvím čočku zalijete, tím více se "svlékne" ze slupek a rozpadne. Čočka, která přijde do salátu, by měla na konci varu téměř všechnu vodu vstřebat. Na 1 díl čočky je potřeba asi 2 díly vody a tuto čočku se snažte moc nemíchat, abyste měknoucí zrnka nerozbili.

Čočka červená – Celý popis produktu

Zejména vegetariáni ocení chutný zdroj proteinu a železa. Díky schopnosti rovnoměrného uvolňování glukózy do krve je velmi vhodná pro diabetiky. Červená čočka je užitečná také při redukční dietě, protože díky vysokému obsahu vlákniny zasytí a zároveň působí proti zácpě.

Která čočka je nejzdravější : Černá čočka beluga patří mezi potraviny s vysokou nutriční hodnotou. Na 100 g má dvojnásobné množství bílkovin (24 g) než třeba tofu (10 g), spoustu vlákniny a její černý pigment obsahuje antioxidanty, které se nacházejí ve velké míře v bobulovém ovoci (například v borůvkách a ostružinách).

Co způsobuje Smradlave prdy : Mezi nadýmavé potraviny patří luštěniny, košťálová zelenina, cibule, česnek, silně kořeněná jídla, sycené vody, kynuté pečivo, obzvláště to čerstvě upečené a alkohol, především víno. Tyto potraviny jsou bohaté na síru, která ovlivňuje střevní bakterie a vzniká sirovodík páchnoucí po shnilých vejcích.

Která čočka Nenadýmavé

ETA TIP: Vyzkoušejte také nenadýmavé druhy luštěnin, které jsou zároveň velmi rychle uvařené – například červenou čočku. Během vaření se také doporučuje přidat koření, které pomáhá nadýmání předcházet – skvělou volbou je saturejka, dobromysl, libeček, bazalka či bobkový list, ale i mořské řasy (nori či wakame).

Čočku podáváme s osmaženou cibulkou, kyselou okurkou, vejcem na tvrdo nebo volským okem, uzeným masem nebo osmaženou uzeninou nebo ohřátým párkem či klobásou… Kdo má rád chuť bylinek, může do čočky nechat vyvařit nejen česnek, ale i snítku tymiánu. Použít se dá i nové koření s bobkovým listem.Čočku propláchněte pod tekoucí vodou, přesypte ji do hrnce, zalijte vodou v poměru 1:1,75 (necelé dva díly) a bez soli přiveďte k varu. Po pěti minutách vaření osolte, hrnec zakryjte poklicí, sporák vypněte a pokud hrnec dobře drží teplo, pod poklicí nechte čočku dalších 10 minut dojít.

Proč H * * * * smrdí : Průměrné složení flatu je 59 % dusíku, 21 % vodíku, 9 % oxidu uhličitého, 7 % metanu a 4 % kyslíku. Tato směs je díky obsahu metanu a vodíku hořlavá, nicméně zastoupení těchto plynů silně záleží na bakteriích, které žijí ve střevě. Pach flatu je dán sulfanem, který obsahuje síru.