Jak dlouho se peče úhoř?
Úhoře nakrájíme na plátky asi 2 cm silné, osolíme, okořeníme, potřeme olejem. Na rožnící jehlu napichujeme střídavě kousky úhoře, půlky malých rajčat, plátky slaniny a silnější kolečka cibule. Pečeme na roštu nebo na velké vymaštěné pánvi. Podáváme s opečenými brambory a zeleninovým salátem.Stahování Stáhnout z úhoře kůži lze teoreticky pouze s pomocí ostrého nože a prstů. Podle zkušeností většiny rybářů i mých vlastních ale vřele doporučuji použít i kleště nebo robustnější peán. Především když nařežeme kůži pod prsními ploutvemi a začínáme ji stahovat, přijdou nám kleště velice vhod.Až tak vzácní jsou totiž úhoři říční, nejpašovanější zvířata na světě. V Evropě se prodávají za 500 eur za kilogram, zatímco mafie v Asii cenu šroubuje až na 7 500 eur. „Úhoř říční je evropská ryba, jejíž početnost za posledních zhruba třicet let poklesla o 90 %.

Co s Uhorem : Úhoř je v gastronomických kruzích skutečně oblíben. Patří zejména do kuchyně francouské, ale také japonské, která ho pod názvem unagi servíruje jako sushi. Maso se může dusit, vařit, smažit a také udit. Kromě tajemného zjevu mají tyto ryby také jednu další zvláštnost.

Jak dlouho se dělá ryba v troubě

Postup přípravy receptu

Trochu osolíme, opepříme, a posypeme nejdříve strouhankou a potom parmezánem. Buď polijeme rozpuštěným máslem, nebo na filety položíme kousky másla po celé délce. Pečeme v horní polovině trouby při 250 °C po dobu 10-15 minut podle tloušťky ryby. Fajnšmekr dá pod máslo ještě trochu oregána.

Jak dlouho se udí úhoř : Úhoře necháme v kouři aspoň hodinu, což stačí ku vyuzení. Po uplynutí hodiny dáme na oheň ještě plápolající asi 3 nebo 4 hrsti mokrých hoblovaček a přes hořejší pytel hodíme ještě jeden pytel. Tak necháme úhoře zase hodinu viseti.

Živé úhoře by měl zabít a vykuchat zkušený odborník (nebo alespoň znalý člověk), protože v krvi těchto ryb se nachází toxin (ichthyotoxin), jehož účinky se podobají účinkům zmijího jedu. Riziko přímého vstupu jedu do těla může být při styku krve s otevřenou ránou, či vstříknutím do oka.

Na co chytat úhoře Z jara chytáme nejčastěji na žížaly, ale i červy, pijavky, případně na larvy vodního hmyzu, později, během sezóny funguje i živá nebo mrtvá rybka. V pozdním létě úhoř zabere spíše na živou rybku, nebo její filet. Z rybek jsou na úhoře nejvhodnější ty druhy ryb, které žijí v jeho okolí.

Kolik stojí Uzeny UHOR

Mořský úhoř uzený

Dostupnost: Skladem
Balení: 200g
Cena za 1 kg: 415.00 Kč

Chov ryb na Třeboňsku vychází z dlouholeté tradice rybníkářství v tomto regionu. Zcela dominantní rybou, kterou Rybářství Třeboň a.s. chová ve svých rybnících, je Třeboňský kapr (90% produkce všech ryb). Zbylých 10% produkce tvoří vedlejší druhy ryb jako je amur, tolstolobik, sumec, štika, candát, lín.Za absolutně nejlepší období k chytání „hadů“ považuji měsíce květen a červen. V této době probíhá výtěr kaprovitých ryb a o něco později i vykulení potěru – díky tomu jsou úhoři maximálně akční, protože jikry a drobné rybky jsou hlavními složkami jejich potravy.

Rybu stačí jen osolit, lehce okořenit drceným kmínem případně lehounce potřít ze spodní části česnekem, podložit snítkou bylinky (rozmarým, tymián, šalvěj) a položit na plech s pečicím papírem. Troubu si předem předehřejte na 210 – 220 stupňů a do této teploty pak připravené porce vložte.

Jak poznat že je ryba hotová : „Zkuste ji zatahat za hřbetní kost. Když půjde snadno vyndat, je ryba hotová,“ radí. Kuchař rybu připravuje vcelku tím nejjednodušším způsobem. Zvenčí i zevnitř ji nasolí, opepří, do břicha přidá pár bylinek (tymián, petrželku a snítku rozmarýnu) a pokape olejem.

Na co se chytá úhoř : Úhoře budeme lovit výhradně na živočišné nástrahy. Tou nejběžnější (a přitom nejlepší) jsou určitě rousnice. Vhodné jsou také kopané žížaly i chomáč hnojáčků, také slimáci či rozmáčknutí hlemýždi. Dobrou nástrahou je i malá mrtvá rybka či její část (zpravidla ocásek).

Na jakou teplotu udit ryby

Také je třeba dbát, aby jednotlivé části ryb byly volné a navzájem se nedotýkaly. Technologie uzení ryb zná studený kouř (do 25 °C), teplý kouř (kolem 60 °C nepoužívá se) a horký kouř (80 – 90 °C), i když jeho teplotu lze libovolně regulovat.

Aerocystitis je virové onemocnění u ryb. Jedná se o napadení plynového měchýře. Ryba ztrácí smysl pro rovnováhu a plave většinou s hlavou nahorů nebo dolů. Často se také zvětší zadní část ryby.Uhoře lze zabít mnoha způsoby. Př: Hodit s ním prudce o zem čímž dojde porušení míchy po celé délce jeho těla. Nebo jej silně hodit o zem a provést vykrvení potom jej na pár vteřin hodít do vařící vody, tím dojde ke zničení jeho klonických křečí a tudíž se nebude svíjet ještě několik desítek minut. (Funguje to).

Kolik si můžu vzít úhořů : § 16 odst. 2 a 3 Vyhlášky č. 197/2004 Sb. „(2) V mimopstruhovém rybářském revíru si může osoba provádějící lov přisvojit v jednom dnu, i když loví na více rybářských revírech, nejvýše 7 kg všech druhů ryb.