Jak dlouho se lihne Potravinovy MOL?
Molům nevoní ani sušený pelyněk či hřebíček. Odradíte je také lístky bobkového listu, které můžete vložit přímo do mouky nebo strouhanky. Na poličky ve spíži rozmístěte kuličky pepře. Použít lze i smíšený ocet, vodu a trochu kyseliny citrónové.Mola šatního si lze někdy splést s jeho kuchyňským příbuzným. Rozdíl mezi molem šatním a molem potravinovým je ten, že mol šatní má lesklá stříbřitá křídla, zatímco mol potravinový je zbarvený napůl do běla a napůl do šedohněda.Potravinový mol si lebedí hlavně v mouce, rýži, ovesných vločkách či luštěninách. Housenky můžeme najít také v čokoládě, sušenkách i v sušených houbách nebo ve strouhance. Často se také vyskytuje v tropickém ovoci, jako jsou datle. Všechny napadené potraviny je třeba bez odkladu vyhodit.

Co se davalo do skrini proti molům : Do skříně je možné zavěsit větvičku chmele nebo smrkovou větvičku, jejichž vůni moli nesnášejí. Sáhnout můžete i po celé řadě aromatického koření, například po rozmarýnu, bobkovém listu, skořici, hřebíčku nebo pomerančové kůře.

Jak dlouho žije mol potravinový

Dospělý potravinový mol žije 30 až 45 dní. Larva žije 2 až 3 měsíce.

Co funguje na Potravinové moly : Zárodky molů úspěšně zničíte, když mouku nebo vločky prosijete na plech a necháte chvíli v troubě rozehřáté na 90°C. Jediné, co ve spíži můžete nechat otevřené, jsou některé druhy koření – například bobkový list nebo hřebíček. Tyto vůně totiž moly odpuzují, stejně jako levandule nebo chmel.

Mol miluje tmavá a zatuchlá místa

Vlákna látek ale kromě potravy využívají i k zakuklení. Milují tmavá, zaprášená a zatuchlá místa, naopak nesnáší svěží vůni a světlo.

Mol miluje tmavá a zatuchlá místa

Vlákna látek ale kromě potravy využívají i k zakuklení. Milují tmavá, zaprášená a zatuchlá místa, naopak nesnáší svěží vůni a světlo.

Co nemaji rádi moli

Milují tmavá, zaprášená a zatuchlá místa, naopak nesnáší svěží vůni a světlo. Obzvláště si libují v oblečení, na kterém jsou šupiny kůže smíšené s potem – i sebemenší vlhkost přitáhne samičky k nakladení vajíček, vědí totiž, že jakmile se larvy vylíhnout, budou zde mít zajištěnou potravu.Účinné jsou údajně i smrkové větvičky zavěšené do skříně nebo sáček s jehličím. Do skříně můžete také rozsypat čerstvý mletý nebo drcený pepř, ani ten moli nemají rádi. Skvělým odpuzovačem jsou i mýdla, která rozložíte celá mezi prádlo nebo je nadrtíte do látkových sáčků.Celkový vývoj jedné generace (od nakladení vajíčka po vylíhnutí dospělce – motýla) trvá podle teploty mezi 30 až 70 dny. Při pokojových teplotách trvá vývoj jedné generace zhruba 6 týdnů. Dospělec – motýl žije 10 až 14 dní, aniž by přijímal potravu.

Existuje celá řada tzv. babských rad, jak se zbavit molů šatních. Tyto postupy opravdu fungují a navíc jsou ekologické. Asi nejčastěji se uvádí použití levandule, rozmarýnu, smrkového jehličí, pomerančové kůry, černého pepře, mýdla, chmelu, bobkového listu, skořice, hřebíčku, listí ořešáku nebo dokonce melasy s octem.

Co funguje proti potravinovým molům : Proti moučným molům je vhodné použít přírodní sprej a feromonové lapače, lepové pasti či mololapky. Základem je vyhodit všechny napadené potraviny, jinak bude boj nekonečný a moli se budou dále množit.

Co odradí moly : Moli naprosto nesnáší levanduli. Nejúčinnější jsou aromatické přírodní deodoranty a odpuzovače. Moli naprosto nesnáší levanduli. Do skříní mezi prádlo dejte pár kytiček čerstvé či sušené levandule a její vůně nejen odradí moly, ale ještě budete mít nádherně provoněné prádlo a oděvy.

Jak ochránit potraviny před moly

Moli si domů můžete přinést přímo z obchodu, a to třeba i v uzavřeném sáčku mouky. Používejte uzavíratelné dózy a nádoby. Potraviny, jako jsou mouka, rýže, kakao nebo třeba ovesné vločky, vždy přesypte ze sáčku do uzavíratelných dóz. Moli se do nich nedostanou a vaše potraviny tak budou v bezpečí.

Housenka. Z nakladených vajíček se přibližně za dva týdny líhnou malé bílé housenky s tmavší hlavičkou a válcovitým tělem o velikosti 1 mm. Okamžitě po vylíhnutí začínají některé larvy spřádat v napadených tkaninách chodbičky z hedvábí, ve kterých následně probíhá celý jejich vývoj a které larvy mola neopouštějí.Z nakladených vajíček se přibližně za dva týdny líhnou malé bílé housenky s tmavší hlavičkou a válcovitým tělem o velikosti 1 mm. Okamžitě po vylíhnutí začínají některé larvy spřádat v napadených tkaninách chodbičky z hedvábí, ve kterých následně probíhá celý jejich vývoj a které larvy mola neopouštějí.

Jak dlouho trva než se Vylihne MOL : Celkový vývoj jedné generace (od nakladení vajíčka po vylíhnutí dospělce – motýla) trvá podle teploty mezi 30 až 70 dny. Při pokojových teplotách trvá vývoj jedné generace zhruba 6 týdnů. Dospělec – motýl žije 10 až 14 dní, aniž by přijímal potravu.