Jak dlouho se dělá čočka?
Černou čočku (beluga) můžete připravit bez namáčení, stačí ji cca 25 minut vařit. Dobu varu zkrátí 2 hodiny namáčení v čisté vodě. Červená čočka bude potřebovat 20-25 minut tepelné přípravy.Čočku přebereme, propláchneme a nasypeme do hrnce, přilijeme osolený vývar (zeleninový, hovězí, z uzeného masa…), rozmáčknutý česnek, přivedeme k varu a zvolna vaříme doměkka, cca 25-35 minut.Příprava. Zelenou francouzskou čočku není nutné namáčet. Stačí ji jen propláchnout, aby se zbavila jemných nečistot. Poté povaříme zhruba 15-20 minut.

Jak dlouho se namáčí čočka : NAMÁČENÍ luštěnin napomáhá lepší stravitelnosti a zkracuje dobu vaření. Čočce sice stačí dvě až čtyři hodiny, ale pokud se z nějakého důvodu k vaření nedostanete ještě ten den, nechte ji klidně namočenou i přes noc. Pak ji v cedníku důkladně propláchněte.

Proč se po čočce prdí

Na rozkladu těchto sacharidů se podílí střevní bakterie, které přitom produkují odpadní plyny jako dusík, vodík či oxid uhličitý a tím způsobují nadýmání. Plyny vznikající při rozkladu oligosacharidů z luštěnin jsou bez zápachu. Příčinou zápachu je ve skutečnosti sirovodík, který však vzniká při rozkladu bílkovin.

Kolik minut vařit čočku : Jak dlouho se vaří čočka

  1. červená a žlutá čočka loupaná nenamočená – 15 minut.
  2. zelená (běžná) čočka, čočka beluga – 20 minut, namočená na 2 hodiny – 15 minut.
  3. červená čočka neloupaná, tmavozelená čočka – 25 minut, namočená na 2 hodiny – 20 minut.

Kolik dát vody Čím větším množstvím čočku zalijete, tím více se "svlékne" ze slupek a rozpadne. Čočka, která přijde do salátu, by měla na konci varu téměř všechnu vodu vstřebat. Na 1 díl čočky je potřeba asi 2 díly vody a tuto čočku se snažte moc nemíchat, abyste měknoucí zrnka nerozbili.

Zelená čočka

Díky jemnější slupce není nutné ji namáčet a vaří se necelou půl hodinu.

Co způsobuje Smradlave prdy

Mezi nadýmavé potraviny patří luštěniny, košťálová zelenina, cibule, česnek, silně kořeněná jídla, sycené vody, kynuté pečivo, obzvláště to čerstvě upečené a alkohol, především víno. Tyto potraviny jsou bohaté na síru, která ovlivňuje střevní bakterie a vzniká sirovodík páchnoucí po shnilých vejcích.Červená čočka neloupaná

Obsahuje také vysoký podíl vlákniny. Protože je červená čočka jedinou luštěninou, která nenadýmá, mohou ji konzumovat i kojící matky.Celou čočku (dle druhu) vaříme v poměru 1:3 až 1:4 cca 15-30 minut. Půlená čočka se vaří cca 7-15 minut. Delším varem získáme z čočky kaši. Doba vaření čočky vždy závisí na jejím druhu, dodavateli a jestli je loupaná, nebo ne.

Čočku propláchněte pod tekoucí vodou, přesypte ji do hrnce, zalijte vodou v poměru 1:1,75 (necelé dva díly) a bez soli přiveďte k varu. Po pěti minutách vaření osolte, hrnec zakryjte poklicí, sporák vypněte a pokud hrnec dobře drží teplo, pod poklicí nechte čočku dalších 10 minut dojít.

Jak často má člověk prdět : Nadýmání je normální a obvykle se není čeho obávat. Ve skutečnosti vědci zjistili, že průměrný člověk „prdí“ až 25x denně! Nadměrné „prdění“ však může být známkou toho, že tělo extrémně reaguje na určitý druh potravin.

Jak casto Prdite : Americké studie doporučují, aby lidé upouštěli větry 5 – 10x denně, další udávají číslo 14. Většina prdů se objevuje, když spíme.

Co se stane když usnu s čočkami

Silikon-hydrogelové čočky propouští k rohovce více kyslíku, takže v jejich případě oči nebudou tak podrážděné. Pokud však nosíte čočky hydrogelové, po probuzení budou oči pravděpodobně zarudlé a budou pálit, dokonce si můžete poškodit rohovku. Spaní v kontaktních čočkách až 6-krát zvyšuje riziko oční infekce.

Jde o látky přirozeně se vyskytující v zrnech obilí, luštěninách a zelenině. Vařením lektiny neutralizujete, pro tělo tak nebudou hrozbou. Rozklad oligosacharidů přítomných v luštěninách probíhá až v tlustém střevě střevními bakteriemi, které při své práci produkují odpadní plyny, což způsobuje nadýmání.Průměrné složení flatu je 59 % dusíku, 21 % vodíku, 9 % oxidu uhličitého, 7 % metanu a 4 % kyslíku. Tato směs je díky obsahu metanu a vodíku hořlavá, nicméně zastoupení těchto plynů silně záleží na bakteriích, které žijí ve střevě. Pach flatu je dán sulfanem, který obsahuje síru.

Jak si vyndat čočku z oka : Postavte se před zrcadlo a otočte zrak směrem nahoru. Ukazováčkem jedné ruky zvedněte horní část očního víčka. Prostředníčkem druhé ruky pak stáhněte dolní část víčka a s pomocí ukazováčku a palce uchopte čočku, jemně potáhněte směrem dolů a vyndejte z oka.