Jak dlouho působí Smecta?
Smecta je šetrný léčivý přípravek přírodního původu, který na sebe váže toxické látky v zažívacím traktu. V naší domácí lékárničce, i na cestách, je nepostradatelná. Pomáhá proti průjmu virového původu i proti zažívacím problémům z cestování. Její účinek je okamžitý, proto ji s sebou bereme raději všude.V případě, že příznaky neustoupí během 7 dnů léčby (u dětí do 3 dnů), dojde ke zhoršení stavu pacienta nebo se ve stolici objeví krev, je nezbytné vyhledat lékaře. Lékaře vyhledejte vždy při průjmu malých dětí. Léčba SMECTOU® nevylučuje v případě potřeby rehydrataci (= doplnění tekutin).U dětí od 2 let: doporučená dávka je 2 sáčky denně – na začátku akutního průjmu je možné dávku zdvojnásobit. U dospělých: doporučená dávka je 3 sáčky. Na začátku akutního průjmu je možné dávku zdvojnásobit.

Jak pusobi Smecta : Jaké má Smecta účinky Prášek pro perorální suspenzi Smecta je přírodní čištěný jíl s vysokou vazebnou kapacitou, jenž je schopen se vázat s hlenem sliznice zažívacího traktu a zvyšuje tak jeho kvalitu a množství. Touto cestou chrání sliznici proti infekci a škodlivým látkám a umožňuje rychlejší uzdravení.

Jak dlouho může trvat průjem

Z praktického hlediska je důležité rozlišit akutní a chronický průjem. Akutní průjem vzniká náhle, nezřídka je to záležitost jednoho dne, většinou trvá několik dnů. Trvá-li několik týdnů, znamená to již přechod do chronického průjmu. Časové hranice však nejsou nikterak pevně vymezeny.

Kdy brát Smectu : Léčba chronického průjmu nebo bolesti břicha:

3 sáčky za den (1 ráno, 1 v poledne, 1 večer) podle potřeby. Při chronickém průjmu nebo bolesti břicha je možné užívat SmectaGo® bez porady s lékařem maximálně 2 týdny. SmectaGo® se nedoporučuje užívat dlouhodobě nebo opakovaně.

Smecta se používá k léčbě akutního a chronického průjmu u dětí (včetně kojenců) a dospělých. Oblíbenou léčivou látkou oro léčbu infekčních průjmů je cloroxin (Endiaron), který nemá adekvátní náhradu. Tento přípravek přímo potlačuje patogenní mikroorganismy od kvasinek po bakterie (na viry nezabírá).

Jak se přípravek SMECTA užívá

Pokud lékař neurčí jinak, doporučené dávkování je následující: Léčba akutního průjmu: u dětí od 2 let: doporučená dávka je 2 sáčky denně

Kdy si vzít Smectu

Dobrý den. Smectu použít můžete, ale měla by být podána s odstupem od jiných léků alespoň 1h předtím a 2h po. Tedy podáte léky a až za 2h Smectu. Smectu dospělý podává 4x denně.Při akutním průjmu doporučujeme užívat Tasectan 500 mg, který je dostupný v tobolkách. Tacetan 500 mg mohou užívat dospělí a děti nad 14 let. Užívejte 1 až 2 tobolky každých 4 až 6 hodin do vymizení příznaků. Pro děti již od narození Tasectan 250 mg KIDS, v sáčcích.Změna zbarvení stolice (zelený průjem, žlutý průjem) Hlen nebo krev ve stolici. Nevolnost, zvracení Zvýšená teplota, horečka a zimnice – zpravidla upozorňuje na infekční původ průjmu.

Bezesporu nejznámějším prostředkem proti průjmu je “černé uhlí”, prodávané pod názvem Carbotox. K léčbě krátkodobého průjmu je vhodný známý lék Endiaron. Pamatujte, že léčbu průjmu a zvracení trvajícího déle než tři dny je nutné konzultovat s lékařem. Regenerujte organismus přírodními prostředky.

Jak zastavit vodnatý průjem :

  1. Tekutiny a půst. Průjmem se z těla odplavují škodlivé látky.
  2. Heřmánek. Heřmánkový čaj má prospěšné účinky na trávicí ústrojí a zažívací systém.
  3. Černý čaj. Většina z nás ví, že černý čaj je na průjem skoro zázračný.
  4. Ostružník. Listy ostružníku obsahují třísloviny, které mají stahující efekt.
  5. Rýže.
  6. Dušená mrkev.
  7. Banány.
  8. Borůvky.

Jak dlouho trvá vodnatý průjem : Podle délky trvání lze průjem rozdělit na akutní a chronický. Akutní průjem trvá do 14 dnů, obvykle však ustává do jednoho týdne. Chronický průjem trvá déle než 14 dní. Dlouhotrvající průjem je důvodem k návštěvě lékaře, není vhodné řešit jej samoléčbou.

Jak uklidnit střeva

Pro správné trávení můžete využít i koření, jako například anýz, bazalku, oregano, kopr, kmín nebo majoránku. Nezapomínejte také na pravidelný pohyb, který pomáhá rozhýbat střevní peristaltiku. A důležité je i omezit kouření a udržovat si zdravou tělesnou hmotnost a předcházet nadváze.

Pro bakteriální průjmy je typický náhlý nástup onemocnění. Provázet je může horečka, slabost, zvracení, bolesti břicha. Někdy se může ve stolici vyskytnout i krev. Právě bakteriální průjem často potkává turisty v zahraničí a exotických zemích.Žlutá stolice může být známkou snížené funkce slinivky břišní, problémů s trávením tuků nebo dokonce přítomnosti určitých parazitů ve střevech. V obou případech může být změna barvy stolice dočasná a neškodná, ale přetrvávající změny by už měly být probrány s lékařem.

Jak dlouho mohou trvat střevní potíže : Doba trvání střevní chřipky je individuální, zpravidla je to 1-7 dní. Závisí od toho, co průjem způsobuje, a také platí, že čím dříve se začnete léčit, tím dříve budete fit. Pokud vás trápí potíže delší dobu než týden, vyhledejte lékaře, který provede potřebná vyšetření.