Jak dlouho nechat králíka ve vode?
Připouštění samic

Neměla by mít ani aktuálně hlad, protože pak přírodní pochody směřující k rozmnožování zkrátka nefungují. Optimální dobu pro připuštění pak jednoduše určíme podle stavu zevních pohlavních orgánů králice. Pokud je vulva červená a jakoby nateklá, můžeme očekávat úspěšné zapuštění.Důvodů může být několik. Může za to neuspokojená potřeba pohybu, stesk, potřeba brousit zuby, hlad nebo nuda. Králík je chytré zvíře, takže ví, jak upoutat pozornost. Je také dost tvrdohlavý, takže si nedá pokoj, dokud se mu to nepovede.Někdo doporučuje brát králíka za kůži na hřbetě a pak okamžitě podepřít zadeček (ne přímo zadní nohy, protože to vezme králíček jako odrazovou plochu – může vám i vyskočit z náruče), jinde je doporučováno zvedání jednou rukou pod břichem a lehce uchopit přední packy, druhou rukou pod zadečkem.

Kdy vylézají králíci z hnízda : dne, vylézat z hnízda kolem 14. dne a přijímat pevnou potravu kolem 18. dne. Odstavují se ve věku 6 až 8 týdnů.

Jak dlouho nechat samici králíka se samcem

Králíky je dobré připouštět opakovaně, např. ráno a večer. „Potom počkat 7 nebo 14 dní a znovu dát samici k samci. Když samice neprská, je nejspíš zapuštěná.

Co znamená když vás králík olizuje : Pokud vás králíček začne olizovat, znamená to, že vás má rád. Projevuje takto city jak ke svému páníčkovi, tak k určitým věcem a nebo ke svým dalším králičím kamarádům. Narozdíl třeba od olizování z důvodu hygieny nebo že králíčkovi chybí nějaký minerál/živina (např.

Jak poznat, že je králík smutný

  1. Chování: Králík může být méně aktivní, trávit více času skrýváním, nebo se vyhýbat interakci s lidmi nebo jinými králíky.
  2. Ztráta Zájmu: Ztráta zájmu o hrání, průzkum nebo dokonce o oblíbené pamlsky může být znakem smutku.


Pokud vás králíček olizuje dává najevo svou spokojenost ve vaši přítomnosti a to, že vás má rád. Pokud králíčka v této situaci pohladíte nebo odměníte, vyloží si to tak, že je to vzájemné a váš vztah se prohloubí. Olizování je tedy projev náklonnosti a spokojenosti.

Jak brát králíka do ruky

Pokud je králíček příliš akční, zbrklý, cuká se, ale prostě ho musíme zvednout, tak ho na pevné podložce přidržíme za kůži na krku (ale nezvedáme!), druhou rukou ho podebereme pod hrudí, přehmátneme z krku pod zadeček a přemístíme, případně si ho přitiskneme k hrudi a přeneseme.Pokud králík toaletu ignoruje a trousí bobky všude kolem, seberte je a vložte je do toalety. Králík své bobky pozná po čichu a pokud je bude neustále nacházet v toaletě, za čas mu to dojde a začne chodit tam. Důležité je, aby se králíček naučil mít toaletu rád, proto ho v blízkosti toalety hlaďte a chvalte.Tiché i hlasité vrčení, sklopené uši, napětí a při sebemenším pohybu výskok a útok – králíček je z něčeho značně nabroušený a chce, abyste mu dali pokoj. Samičky si tímto často brání svoje teritorium, například klec. Důležité je zachovat klid, trpělivost, králíčka netrestat a vytrvat.

Králíčata zůstávají s králicí do odstavu různě dlouhou dobu, a to v závislosti na technologii chovu, ve které vyrůstají. V drobných chovech se odstav obvykle uskutečňuje ve věku mláďat 7–9 týdnů, zatímco u faremních chovů probíhá dříve, již kolem pátého týdne věku.

Kdy může jít ven králík : Na noc by měla být zvířata přenesena dovnitř. Teprve od poloviny května, kdy již nejsou přízemní mrazíky, mohou králíci zůstávat venku i v noci. Jakmile si králíci postupně zvyknou na pobyt venku, mohou od té doby zůstávat venku celoročně.

Čím krmit králíka po porodu : Co působí pozitivně na mléčnost kojících samic

  • šťavnatá krmiva – mrkev, topinambury, krmná kapusta, plevele (pampeliška ap.),
  • míchanice – brambory se šroty, otrubami, minerální přísady, sůl (cca 2g denně)
  • "králičí polévka" – spařené šroty, otruby, ovesné vločky, minerální přísady, sůl, ovesné vločky, lněné semínko atd.

Jak poznat že je králík naštvaný

Nejčastější otázky:

  1. Tělesná řeč: Naštvaný králík může mít například vztyčené uši, otočené dozadu nebo na stranu.
  2. Zvuky: Králíci mohou při naštvanosti vydávat zvuky jako je syčení, vrčení nebo dokonce křik.
  3. Kousání nebo škrábání: Pokud se králík cítí ohrožený nebo velmi naštvaný, může se snažit kousnout nebo škrábat.


Čerstvé seno by mělo tvořit většinu potravy králíka a musí být vždy k dispozici. Dospělí králíci mohou jíst timotejku a jiné druhy trávy , zatímco mladší králíci by měli být krmeni vojtěškou. Jetel by se neměl podávat dospělým králíkům z důvodu vyššího obsahu bílkovin a cukru.Mrkev/ovoce má vysoký obsah cukru a měla by být krmena pouze v malém množství jako příležitostná odměna. Králíci potřebují hlavně seno a/nebo trávu, trochu listové zeleniny a čistou vodu. Čerstvé, bezprašné seno by mělo být jejich hlavním zdrojem jídla, který je neustále k dispozici.

Co dát králíkovi do zachodu : Králíci jsou velmi čistotní a rychle se naučí chodit na záchůdek. Ten umístěte do rohu klece a do něj kvalitní stelivo. Nejvhodnější jsou pelety. Stelivo z toalety denně vyhazujeme a umyjeme ji.