Jak dlouho mohu Uzívat Spirulinu?
Mohu spirulinu užívat každý den Ano, spirulina je rostlinná potravina, kterou lze užívat denně a dlouhodobě.Spirulina dále není vhodná pro pacienty s fenylketonutrií a s autoimunitními onemocněními, jako je například roztroušená skleróza nebo revma. Neměly by ji užívat osoby, které se léčí imunosupresivními léky a léky na ředění krve. V obou případech by mohlo dojít ke snížení nebo zintenzivnění jejich účinků.Při užívání řas je nutné dodržovat pravidelný pitný režim. Pro ten platí jednoduchá poučka: na každých 15 kg své tělesné hmotnosti vypijte 0,5 litru vody. Není vhodné chlorellu užívat déle než tři měsíce. Po tříměsíční proceduře je dobré minimálně na měsíc řasu vysadit.

Na co pomaha Spirulina : Z nich nejdůležitější jsou to, že je silný antioxidant (protirakovinné účinky), stimulant metabolismu, pomáhá při diabetes, chrání před srdečně-cévními onemocněními, podporuje imunitní systém, zlepšuje trávení, chrání mozek či zlepšuje paměť.

Kdy pít Spirulinu

SpirAlps drink můžete pít během celého dne do cca 17 hodin. Nejlépe bude působit ráno na lačno. Hodinu před a po konzumaci nedoporučujeme pít alkohol, kávu, sladké nápoje a užívat vitamín C z důvodu snížení účinku. Proč je čerstvá spirulina lepší než sušená

Která spirulina je nejlepší : Nejlépe z testu vyšel výrobek Salvia Paradise Spirulina Bio Hai-nan (uspokojivě, 17,90 Kč/denní dávka), který výrazně vyčnívá v obsahu sledovaných živin. Na konci tabulky skončil produkt Greenfood Nutrition Spirulina (dostatečně, 2,20 Kč/denní dávka) kvůli nejnižšímu obsahu sledovaných živin.

Nejlépe z testu vyšel výrobek Salvia Paradise Spirulina Bio Hai-nan (uspokojivě, 17,90 Kč/denní dávka), který výrazně vyčnívá v obsahu sledovaných živin. Na konci tabulky skončil produkt Greenfood Nutrition Spirulina (dostatečně, 2,20 Kč/denní dávka) kvůli nejnižšímu obsahu sledovaných živin.

Spirulina jako moderní, přírodní superpotravina není na užívání nijak náročná a můžete ji konzumovat prakticky bez zábran. Doporučujeme však nezačínat hned s vysokými dávkami. Ideální denní dávka je kolem 1 – 8 gramů. Přestože se Spirulinou nedá předávkovat, je dobré, pokud si na ni tělo zvykne postupně.

Co je lepší chlorella nebo Spirulina

Chlorella organismus spíše detoxikuje, zatímco spirulina jej spíše posiluje a vyživuje. Chlorella obsahuje dvojnásobné množství chlorofylu než spirulina. Dále je výraznou zásobárnou železa. Za zmínku stojí také obsažený vitamin K, fosfor i další vitamíny a minerální látky.Pro koho se ječmen nehodí

V případě, že jste po operaci žaludku nebo střev, při akutních zánětech hlubokého žilního systému, akutní plicní embolii nebo pokud užíváte léky na ředění krve (warfarin) nebo na snížení imunity, není vhodné tyto potraviny užívat a vždy se jejich vhodnosti poradit s vašim lékařem.Chlorella organismus spíše detoxikuje, zatímco spirulina jej spíše posiluje a vyživuje. Chlorella obsahuje dvojnásobné množství chlorofylu než spirulina. Dále je výraznou zásobárnou železa. Za zmínku stojí také obsažený vitamin K, fosfor i další vitamíny a minerální látky.

Kdo by se měl zelenému ječmeni vyhnout, jsou lidé s akutním stavem trávicího traktu, po transplantaci orgánů nebo trpící autoimunitním onemocněním. Kontraindikace může zelený ječmen způsobovat pouze v kombinaci s léčivy obsahujícími látku warfarin.

Co léčí zelený ječmen : Reguluje trávení a léčí zácpu. Má příznivý vliv také na činnost štítné žlázy, která hormony ovlivňuje metabolismus. Pomáhá v boji s nadváhou. Mladý ječmen však není lék na hubnutí, samotné užívání hubnutí nezaručuje.

Co je lepsi ječmen nebo chlorella : Ječmen pak dočišťuje tělní tekutiny – krev, lymfatický systém (umí výborně odvodňovat organismus), čistí také pomocí potu a moči. Oproti chlorelle navíc obsahuje celou řadu enzymů, které dokážou tělu dodat rychle energii a je-li potřeba, urychlují také hojení. Obě zelené potraviny jsou navíc zásadotvorné.

Na co pomáhá zelený ječmen

Kdy je vhodné používat zelený ječmen

Beta karoten – podpora zdravého zraku
Vitamín E – silný antioxidant – podpora reprodukční funkce, zdraví srdce
Vitamín H – podpora vstřebávání v itamínů skupiny B
Vitamín K – důležitý pro proces srážlivosti krve – prevence vnitřního krvácení a nadměrného krvácení během menstruace


Zelený čaj zvyšuje kyselost v žaludku. To může vést právě k bolestem břicha, nevolnosti, pálení žáhy, ale třeba také k zácpě. Čaj tedy nikdy nepijte nalačno, ideální je, jak už se píše výše, jeho konzumace mezi jídly, popř. po jídle.Chlorella organismus spíše detoxikuje, zatímco spirulina jej spíše posiluje a vyživuje. Chlorella obsahuje dvojnásobné množství chlorofylu než spirulina. Dále je výraznou zásobárnou železa. Za zmínku stojí také obsažený vitamin K, fosfor i další vitamíny a minerální látky.

Kdo nesmi uzivat chlorellu : Lidé s těmito zdravotními potížemi a léky by se měli chlorelle vyhnout: onemocnění žilního systému, léky na ředění krve. po transplantaci orgánů, léky na potlačení imunity. autoimunitní onemocnění