Jak dlouho marinovat maso na jerky?
Maso v marinádě pečlivě prohněteme na necháme ho alespoň přes noc marinovat.Hotové hovězí jerky lze skladovat na plátky a konzumovat vcelku. Mnohem praktičtější je však nakrájet je na několik centimetrů dlouhé proužky. Pokud je někdo trpělivý, může to dělat nožem, já však pro tento účel doporučuji použít dobře nabroušené nůžky.Hotové jerky poznáš tak, že se začnou kroutit jeho okraje. Pokud sušíš v troubě, tak maso pravidelně kontroluj. Doba sušení může být jiná, protože záleží na výkonnosti trouby a typu pečení. Po usušení nech maso 3-4 hodiny dojít v pokojové teplotě.

Jak poznám že je maso usušené : Dobře usušené maso poznáme tak, že když na něj ze dvou stran zatlačíme, tak se nám v polovině rozlomí. Takto zpracované maso patří mezi nejstarší způsoby konzervace. Skladujeme jej v uzavřené nádobě na suchém, tmavém místě při pokojové teplotě. Takto uskladněné nám zůstane chutné a poživatelné několik týdnů až měsíců.

Na jakou teplotu sušit jerky

Sušení jerky v SUŠIČCE:

1) Plátky masa rozprostřete na mřížku tak, aby se vzájemně nepřekrývala. Každý kousek potřebuje své místo. 2) Doporučujeme nastavit teplotu na 72 °C a s touto teplotou maso sušit dvě hodiny. 3) Poté snižte teplotu na 50-55 °C a nechte dále sušit.

Kolik soli na jerky : Kolik čeho

  1. 800 g libového masa.
  2. cca 12 g soli (cca 1,5 čajové lžičky)
  3. 1 g pepře (1/2 čajové lžičky)

K nakládání se nejvíce používá olej olivový, jako alternativu můžete klidně použít i slunečnicový nebo řepkový. Sůl, koření a bylinky. U soli se názory dělí na dvě strany – jedna říká, že by se mělo solit těsně před přípravou, protože sůl v marinádě maso vysušuje.

Naložte maso do nálevu, dobře promarinujte a nechte alespoň 12 hodin v ledničce. Když si vzpomenete a 1-2x maso vyndáte, abyste ho s marinádou promíchaly, uděláte skvěle. Nastavte troubu na 80ºC, na plech dejte pečící papír a přes něj grilovací mřížku. Maso se tak bude krásně sušit i ze spodu.

Jak dlouho sušit jerky

5) Zhruba po 10-12 hodinách by mělo být maso vysušené.Nastavte troubu na 80ºC, na plech dejte pečící papír a přes něj grilovací mřížku. Maso se tak bude krásně sušit i ze spodu. Maso osušte od přebytečné marinády a rozprostřete rovnoměrně na mřížku. Sušte maso dokud nění suché – zhruba 3 – 4 hodiny.Pro lepší konzervování maso ještě před sušením ochuťte buď na sucho nebo marinujte. Při ošetření na sucho je možné použít sůl a směs přísad, kterou vetřete do masa. Marináda kombinuje solný roztok s dalšími přísadami a nalije se na maso, dokud se nevstřebá.

Do sušičky vyskládejte namarinované plátky masa a sušte cca 7 až 8 hodin. Záleží na tloušce masa! Po 6 hodinách zkontrolujte spodní díl sušičky a průběžně pak odendávejte usušené maso, ať ho nemáte přesušené. Počítej s tím, že při sušení přijdete přibližně o 60 % původního objemu.

Jak udělat marinádu na maso : Stačí smíchat 4 lžíce sójové omáčky, 3 lžíce rostlinného oleje, 3,5 lžíce medu, 5 rozdrcených stroužků česneku (nebo 2 lžičky sušeného česneku), mletý pepř, sůl, 2 lžičky citronové šťávy, bazalku a kdo má rád, může přidat najemno nakrájenou chilli papričku.

Jak udělat marinádu na vepřové maso : Do mísy dáme pivo, hořčici, kečup, cibuli, česnek, nakrájenou chilli papričku, citronovou šťávu, cukr. Osolíme a opepříme podle chuti. Přidáme koření a to je vše. Tato marináda se skvěle hodí na vepřové maso.

Jak dlouho sušit hovězí jerky

Každý kousek potřebuje své místo. 2) Doporučujeme nastavit teplotu na 72 °C a s touto teplotou maso sušit dvě hodiny. 3) Poté snižte teplotu na 50-55 °C a nechte dále sušit. 4) Po zhruba 6 hodinách zkontrolujte maso, případně můžete přeskládat jednotlivá patra.

Sušení jerky v TROUBĚ:

  1. Nastavte teplotu na 75-80 °C.
  2. Maso rozložte na mřížku, tak aby se nepřekrývalo.
  3. Prvních 45-60 minut sušte při teplotě 75-80 °C.
  4. Poté teplotu snižte na 50-55 °C a nechejte sušit dalších zhruba 8 hodin. Během sušení
  5. Po zhruba 8-9 hodinách by mělo být maso vysušené.

Vepřové maso už by v marinádě mělo trávit minimálně 12 hodin a hovězí klidně i 24 hodin.

Jak naložit maso aby změklo : Marináda je ochucená, okořeněná tekutina, do které se maso vkládá, aby změklo, zkřehlo a natáhlo do sebe chuť a vůni marinády. Marinování masa je nejoblíbenější, způsob úpravy, i když časově trochu náročnější. Marinád je totiž nespočet druhů a každý má tu svou, které se drží. Není ale na škodu zkusit nějakou jinou.