Obvykle sa Detralex užíva po dobu 2-6 mesiacov a po zlepšení stavu sa vysadí, prípadne v potreby sa po 1-2 mesiacoch proces opakuje.Detralex působí na zpětný návrat krve ve vaskulárním systému: – Na úrovni žil snižuje venózní distenzibilitu a redukuje venostázu, – Na úrovni mikrocirkulace normalizuje kapilární permeabilitu a zvyšuje kapilární rezistenci, – Na lymfatické úrovni zvyšuje lymfatický průtok.Pokud máte předepsaný Detralex, je to venotonikum na bázi flavonoidů, které se užívá při chronické žilní nedostatečnosti: pocity tíhy v nohou, noční křeče, bolesti, otoky. Dávkování je 2 tablety denně, buď rozděleně do dvou dávek, či jednorázově, během jídla. Délku užívání určí lékař, většinou 6-9 měsíců.
Co je lepší Detralex nebo Diozen : Detralex/Diozen a Diosminol nelze klást na stejnou úroveň. Detralex i Diozen jsou schváleny jako léčivé přípravky a lze jej podat za účelem léčby či předcházení nemoci. Rozdíl je ve složení. Diozen obsahuje 500 mg mikronizovaného diosminolu, Detralex obsahuje 450 mg diosminu a 50 mg hesperidinu.
Jak casto brát Detralex
Pokud to není na akutní vzplanutí hemoroidálního onemocnění, běžné dávkování Detralexu je dvě tablety denně, můžete je podávat i dohromady, po jídle a hodně zapít. V případě akutní ataky užívejte 2 tablety 3x denně prvních 6 dní, poté 4 dny 2 tablety 2x denně.
Jaký lék místo Detralexu : Diozen a Detralex jsou velmi podobné produkty – Diozen obsahuje diosmin 500 mg, Detralex diosmin 450mg + obdobný flavonoid hesperidin 50 mg. Firma vyrábějící Detralex poukazuje na to, že mají super výrobní proces a jejich přípravek je nejlepší.
Udržovací dávka je 2 tablety denně. Tablety se užívají při jídle a zapíjejí se tekutinou. Pokud příznaky zánětu hemoroidů nevymizí do 14 dnů, je třeba se poradit s lékařem. Přípravek se podává ústy.
Velmi dobrým prostředkem ke zmírnění obtíží tíhy nohou je relaxační běh, jízda na kole, speciální gymnastika – tyto prostředky zapojují žilně-svalovou pumpu a zlepšuje se odčerpávání krve směrem k srdci. Pacientům, kteří mají prokázanou žilní nedostatečnost, přináší úlevu nošení kompresních punčoch.
Kdy užívat léky na ředění krve
Ošetřující lékař předepisuje léky na ředění krve, pokud je nutné zamezit zužování tepen, pacientům po cévní mozkové příhodě a při hrozbě vzniku embolie nebo trombózy. Požadovaného účinku ředění krve lze dosáhnout buď užíváním jednoho přípravku nebo kombinací několika různých léků.Vsaďte na léty ověřený Heparoid, který zmírňuje bolest a záněty žil, nebo Lioton gel, který navíc po uložení do lednice příjemně chladí nohy po dlouhém dni. Léky na křečové žíly dlouhodobě řeší problém s pružností a odolností cévní stěny. Osvědčenými léky jsou Cilkanol, Devenal, Diozen nebo Aescin.Dobrý den, velmi podobným přípravkem je Diozen. Na hemoroidy se užívají 2 tablety 3x denně při jídle po dobu prvních 4 dnů, poté 2 tablety 2x denně v poledne a večer při jídle po dobu následujících 3 dnů. Následně se užívají 2 tablety 1x denně nebo 1 tableta 2x denně v poledne a večer při jídle.
Kromě kompresní terapie je důležité pravidelně cvičit a zvedat nohy nad srdce, například ležet naplocho a odpočívat na polštářích. To pomáhá při léčbě chronické žilní nedostatečnosti tím, že podporuje tok krve z nohou směrem k srdci. Peeling a zvlhčení pomáhají také předcházet suchosti a odlupování kůže na nohou.
Jaké potraviny nejíst při ředění krve : Nevhodné potraviny
- listová zelenina – zelí, špenát, kapusta, salát, …
- maso – kuřecí, krůtí
- játra.
- olivový, sojový olej.
- kopřivový, zelený čaj.
- některé druhy ovoce – maliny, ostružiny, mango, kiwi.
Co je nejlepší na ředění krve : Omega-3 mastné kyseliny: Omega-3 mastné kyseliny, které se nacházejí v mastných rybách, jako je losos, sardinky a makrela, mohou pomoci zvýšit pružnost krevních cév a ředit krev. Kurkuma: Kurkuma, a zejména její aktivní složka kurkumin, může mít antikoagulační účinky.
Co pomáhá na žilní nedostatečnost
Systémové léky pro posílení žilní stěny obsahují flavonoidy (např. diosmin, aescin nebo rutin), což jsou osvědčené účinné látky, které stabilizují cévní stěnu, snižují propustnost cév, zlepšují mikrocirkulaci a mírní pocity těžkých, oteklých a unavených nohou. Jsou určeny pro ústní podání (tobolky, kapsle, tablety).
Léky na křečové žíly dlouhodobě řeší problém s pružností a odolností cévní stěny. Osvědčenými léky jsou Cilkanol, Devenal, Diozen nebo Aescin. Kompresní punčochy jsou vhodným zdravotnickým prostředkem pro prevenci i léčbu křečových žil. Strava bohatá na rutin.Sprchujte nohy a lýtka střídavě teplou a studenou vodou. Vyvarujte se přímého působení tepla na dolní končetiny (slunění, podlahové vytápění, horké koupele). Udržujte si optimální tělesnou hmotnost a sportujte. Pravidelná chůze, jízda na kole a plavání podporují žilní návrat krve k srdci.
Co se nesmí při ředění krve : Nevhodné potraviny
- listová zelenina – zelí, špenát, kapusta, salát, …
- maso – kuřecí, krůtí
- játra.
- olivový, sojový olej.
- kopřivový, zelený čaj.
- některé druhy ovoce – maliny, ostružiny, mango, kiwi.