Jak dlouho dokrmovat korely?
Od pátého dne po narození by měla být mláděti podávána kaše standardní hustoty a mládě by ji mělo dobře trávit. Frekvenci krmení upravíme podle doby, za jakou papoušek vytráví. Krmíme přibližně po 3 až 4 hodinách (6–8´× denně, i v noci).Přibližně 10 dní od prvního páření snáší samice první vejce a další pak obden. Celkově jich snese mezi třemi až sedmi. Korely se při sezení na vejcích střídají, samice sedí v noci a samec přes den. Asi po třech týdnech se dočkáte prvního mláděte a mladé korely vylétají z budky za další tři až čtyři týdny.Ideální doba pro odběr k ručnímu dokrmení je například u malých papoušků (andulka, agapornis …) věk tři týdny, přestože mláďata opouštějí budku až ve 4 až 5 týdnech. U papoušků senegalských je to později, ve stáří asi 25 až 40 dnů.

Jak dokrmovat korely : Když po ruce nemáte dokrm. směs tak mě se osvědčil tento recept na nakrmení mláděte : natvrdo uvařené vejce, rýži, ovesné vločky, mrkev, jablko, med – to je jen do doby, abyste nakrmili mládě aby vydrželo, než přijedete s dokrm. směsí. Ale je hloupost tímto dokrmovat delší dobu.

Proč pořád křičí korela

Hlasitý křik slouží v rozlehlé Austrálii ke svolávání hejna a tento vzorec chování je vrozený. Stejně jako své společníky z hejna, bude korela volat i Vás. Díky tomuto “obávanému” křiku si korely vysloužily negativní přezdívku „křiklouni”, kteří nesčetněkrát narušili dobré sousedské vztahy.

Co znamená když korela syčí : Kakadu nebo korela syčí

Spolu s roztaženými křídly a zvednutou chocholkou – vážné varování před útokem.

Co papoušci nesmí Papouškům nikdy nepodávejte plesnivé nebo zkvašené krmivo. Na seznam zakázaných, toxických hrozeb patří zejména avokádo, alkohol, čokoláda, káva, cibule a česnek. Papouškům nikdy nedávejte lidské jídlo.

Přibližná frekvence dokrmovaní:

Druh Věk při odstavu (týdny)
Kakadu (bílý, molucký) 12 – 14
Korela 7 – 8
Papoušek šedý (žako) 12
Ostatní menší druhy 5 – 6

Čím krmit mladé korely

Mláďata se výlíhnou slepá a holá, teprve po několika dnech se pokryjí bílým prachovým peřím. Asi 2-3 dny před předpokládaným líhnutím prvního mláděte začněte podávat trochu naklíčeného krmení a vaječné míchanice. Samce to stimuluje k aktivnějšímu krmení samice a tu zase ke krmení vylíhlých mláďat.Dožívají se 15–20 let, i když je známý případ, kdy korela žila 38 roků.Přikryjte mu jen část klece a přísně mu dejte najevo, že musí být hodný, jinak ho přikryjete ještě víc. Pokud křičí i nadále, zakryjte další část klece a opět mu připomeňte, že musí být hodný. Když i pak neposlechne, zakryjte klec úplně. Nechte klec zatemněnou asi 10 minut poté, co papoušek přestal křičet.

Co papoušci nesmí Papouškům nikdy nepodávejte plesnivé nebo zkvašené krmivo. Na seznam zakázaných, toxických hrozeb patří zejména avokádo, alkohol, čokoláda, káva, cibule a česnek. Papouškům nikdy nedávejte lidské jídlo.

Jak poznat že je korela spokojená : Má-li ovšem načepýřené peří jen v okolí zobáku, dává tím najevo pocit spokojenosti a uvolnění. Často se takto projevují kakaduové nebo korely. Tito ptáci se také vyznačují chocholkou na hlavě, jíž mají za normálních okolností položenou dozadu. Když ji zvednou, znamená to, že se něčeho bojí a jsou připraveni se bránit.

Proč si papoušek trhá peří : Strach, separace, nedostatek spánku, hormonální vlivy, nuda, špatná socializace v ranných stádiích života, zejména u ručně dokrmovaných mláďat, všechny tyto faktory mohou hrát roli při vzniku sebepoškozování a škubání peří.

Co mají rádi papoušci

Mezi vhodné ovoce pro papoušky můžeme zařadit například jablka, hrušky, meruňky, broskve, rybíz, maliny, borůvky, banán, kiwi, fíky, mango, švestky, mirabelky, špendlíky a ananas. Ze zeleniny doporučujeme mrkev, brokolici, salátovou okurka, celer, papriku, cuketu, červenou řepu, meloun, dýni nebo špenát.

I papoušci se silnější vokalizací většinou nekřičí celé dny, ale běžně si zařvou při východu a západu slunce, nebo když se cítí v ohrožení. Většina papoušků se rozkřičí, když doma zapnete vysavač nebo mixér. Křik jako běžný způsob komunikace k papouškům neoddělitelně patří a s určitou mírou hluku je potřeba se smířit.Chce mít klid, chce se mu spát, není mu dobře, není právě naladěný na hru, kouše z rošťárny a má radost z vašeho úleku nebo může být příčina kousání i to, že jste ho nechali dlouho o samotě, protože jste odjeli na dovolenou a on dlouho čekal na přítomnost někoho a ten někdo nepřicházel.

Co znamená když papoušek zvrací : Zde se nejedná o zdravotní problém, ale je důležité, aby chovatel uměl toto chování správně rozpoznat. Příznaky opakovaného zvracení jsou signalizací řady dalších onemocnění, např. zánětů volete, přítomnosti cizího tělesa, virových onemocnění a mnoha dalších. Tyto stavy je třeba neprodleně řešit.