Opalování na sluníčku a v soláriu je úplně stejné. Působí na Vás stejné UV záření a vytváří přirozeným způsobem opálení. Pokud jdete do solária poprvé nebo po delší době, tak mezi první a druhou návštěvou musí být rozestup 48 hodin, aby se zjistilo, zda se na kůži neobjeví alergická reakce.Článek
Fototyp | Barva pleti | Přirozená ochrana |
---|---|---|
I | velmi světlá | 5 – 10 minut |
II | světlá | 10 – 20 minut |
III | tmavší | 20 – 30 minut |
IV | tmavá | až 45 minut |
13. 6. 2013Vůbec nejlepší taktika, jak rychle zhnědnout, je trávit na slunci méně času, ale zato denně nebo obden. Já to dělám tak, že napoprvé na slunci strávím 15 minut a každý další den čas slunění o něco navyšuju, až dosáhnu svého maxima 30 minut.
Kdy je nejsilnejsi slunicko : Lékaři se shodují, že bychom se před sluncem měli všichni chránit. Osvojte si tyto čtyři návyky, abyste na slunci byli v bezpečí. Mezi 11:00 a 15:00, kdy je slunce nejsilnější, vyhledávejte stín. Chraňte se prostřednictvím vhodného oblečení, noste sluneční brýle s UV filtrem a pokrývku hlavy.
Kolik minut se opalovat
Pokožka má přirozenou ochranu před UV zářením v podobě kožního barviva melanin. Množství barviva pak určuje to, jaký jste fototyp a kolik času můžete strávit na sluníčku bez ochrany. Zatímco fototyp 3 a 4 si může užít na přímém slunci až půl hodinku bez následků, fototypu 1 a 2 stačí jen 10 minut a už má červenou kůži.
Co vedet před Solariem : Vyčistit pleť se nerozpakujte třeba už tři hodiny před soláriem. Ideální je, když v den slunění make-up a parfém úplně vynecháte. Při slunění si na sobě nenechávejte ani žádné šperky. V soláriu nepoužívejte žádný ochranný krém, olej nebo mléko k opalování na slunci.
Je nezbytné stimulovat tvorbu melaninu a připravit pokožku na slunění. K tomu vám skvěle poslouží aktivátor opálení neboli osvěžující opalovací voda a následné ochranné krémy, emulze, oleje, opalovací máslo či ochranný gel.
Nemydlit, nekoupat, nedřít. Po opalování doporučujeme vynechat dlouhé koupele i důkladné mydlení. Místo toho zvolte rychlou vlažnou sprchu. I osušit se je lepší jen lehkým poklepáváním měkkým ručníkem a intenzivní drhnutí nechat na jindy.
Kdy nechodit na sluníčko
Vyhýbejte se slunění v době mezi 11. a 15. hodinou, kdy je sluneční záření nejintenzivnější. Oči chraňte slunečními brýlemi s UV filtrem a používejte pokrývku hlavy a volný oděv.Taková barva je pak příjemná pro naše oči a může dokonce přinášet určitý pocit chládku. Jistě vás nebude překvapovat, že barva, která sluneční světlo odráží nejvíce, je bílá. Bílá barva je vlastně odrazem všech barev spektra, které, když se spojí, vytvoří právě bílé světlo.Doporučuji sprchu vlažnou vodou. Poté aplikujte na pokožku Uriage Termální vodu, která podporuje hojení a regeneraci pokožky. Pro chladivější efekt můžete termální vodu uchovávat v lednici. Použít ji můžete dle potřeby i několikrát denně.
Pro řadu z nás představují základ vydařené dovolené a dokonalý relax. Naučte se užít si slunečné dny u moře, na chalupě nebo v horách zdravě a bez spálené pokožky. Pokožku chraňte i ve stínu, a to i když je pod mrakem. Na přímém slunci se doporučuje být maximálně 4 hodiny.
Co se stane kdyz půjdu s ATB na slunce : Antibiotika, stejně jako jiné léky, jsou neslučitelná se sluncem a mohou způsobit reakce, jako jsou pupínky, svědění a dokonce problémy s pigmentací. Pokud podstupujete lékařskou léčbu, je nezbytné, abyste se před pobytem na slunci seznámili s příslušnými pokyny a omezili tak rizika spojená s pobytem na slunci.
Jaká je barva vesmíru : Průměrná barva vesmíru: kosmické latté
Odpověď je vidět nahoře jako podmíněně vnímaný odstín béžové. V řeči počítačů: #FFF8E7. K určení této barvy astronomové počítačově zprůměrovali světlo emitované jedním z největších analyzovaných vzorků galaxií: 200 000 galaxií přehlídky 2dF.
Kolik je stupňů na slunci
Povrch Slunce, fotosféra, má teplotu kolem 5 500 °C. Teplota v jádru je kolem 13 miliónů stupňů, hustota plynu dosahuje asi 16 000 kg/m3.
Únosná dávka pobytu v soláriu
Obecně platí, že si můžeme dopřát maximálně 50 návštěv za rok. Zároveň se nesmíte vystavovat více než jednomu opalování denně. Opálení vydrží zhruba dva až čtyři týdny po poslední sluneční lázni. Na udržení dosaženého hnědého zbarvení postačí jedna až dvě sluneční lázně za týden.po opalování se dvě až tři hodiny nesprchujte, dojde k přerušení procesu pigmentace. neopalujte se ve stejný den na slunci i v soláriu. v soláriu nepoužívejte ochranné prostředky proti slunci. před a po opalování ošetřete kůži speciální solární kosmetikou.
Kdo nesmí na slunce : Kdo by si měl dát pozor na slunce
Kardiologický pacient by si měl kromě horka dávat pozor i na přímé sluneční záření při užívání léků na cholesterol, zejména statinů, a v určitých případech i antiarytmik (léky při poruchách srdečního rytmu), anebo diuretik (léky na odvodnění).