Jak dlabání dýně?
„Dýni lze vydlabat dvěma způsoby. Při prvním se odřízne vršek, který později poslouží jako poklop, a vnitřek se vydlabe shora. Druhou možností je vyříznout na spodu dýně otvor a vydlabat ji tudy.Na halloweenské dlabání je nejlepší tykev velkoplodá, jejíž dužina se ukrývá pod tlustou slupkou, kterou je běžně před vařením třeba odstranit.Halloween nemá v České republice dlouhou tradici, přesto jeho obliba roste. Pro děti se pořádají průvody masek, dlabou se dýně a nejen obchody, ale už i domácnosti často zdobí halloweenské dekorace.

Proč se vydlabávají dýně : Lidé o Halloweenu vydlabávají dýně a dávají do nich svíčky, aby posvítili Jackově duši na cestu. Také se věří, že Jack ochrání obydlí před zlými duchy.

Jakou svíčku do dýně

Svíčka z včelího vosku ve tvaru dýně je originální dekorací. Tyto svíčky vyrábíme ze stoprocentního přírodního včelího vosku, který je zdravější a ekologičtější než klasické parafínové svíčky, hoří pomaleji, a tak vydrží 6 až 8 hodin. Čajová svíčka z včelího vosku krásně provoní váš domov.

Čím podložit dýně : Dozrávající plody je třeba nechat na rostlině co nejdéle, aby se však nekazily, je vhodné je podložit například neglazovanou dlaždicí, plochým kamenem apod. Nejhorší je totiž pro zrající dýně vlhkost zdola, navíc kámen či dlaždice akumulují teplo a urychlují tak dozrávání plodů.

Nároky a péče o rostlinu

Zaštipujeme když šlahoun dosáhne délky cca 1,5 – 2 m. Dýni sázejte na slunné a teplé záhony.

Jak poznat zralou dýní

Zralou dýni poznáme velmi snadno. Přestane totiž růst, její stonek zdřevnatí a okolo nasazení stopky najdeme na slupce vlasové trhlinky. Navíc má plod samozřejmě výraznou barvu, vyloženě láká ke sklizni. A když na dýni poklepete, uslyšíte dutý, dunivý zvuk.

Co dát pod svíčku

Popis produktu. Hrubý skleněný talířek vhodný jako podložka pod samostojící svíčky . Chrání předmět, na kterém je svíčka položena a zároveň zabraňuje vytékání vosku.Dýně mají rády půdu s dostatkem živin, vláhy a slunečního svitu. Proto je při výsadbě přihnojte chlévskou mrvou nebo dobře rozloženým kompostem, na kterém je můžete i pěstovat. Pěstování dýní není nijak náročné. Stačí, když je budete pravidelně odplevelovat a v případě velkého sucha pravidelně zalévat.Dýně obvykle sklízíme v období zhruba od konce prázdnin do konce října, nejpozději však do příchodu prvních mrazíků: namrznutím utrpí životnost dýně i kvalita dužiny. Hlavním ukazatelem, že dýně je připravena ke sklizení, je suchý a dřevnatý stonek, tykev by zároveň měla být dostatečně vybarvená a s matným povrchem.

Zralá dýně má pevnou stopku, která již začíná dřevnatět. Slupka je také pevná, matná a sytě vybarvená. Velikost plodů je přiměřená. Při poklepu zní dýně dutým zvukem.

Co hoří na svíčce : ozdobných svíček (postavy osob, figurky zvířat, srdíčka, zvonečky, vánoční stromky apod.) Do těla svíčky je vložen knot nebo více knotů. Jako palivo svíčky se užívá včelí vosk, parafín, stearin, svíčkový gel, lůj (popřípadě jiný tuhý tuk – třeba rybí či velrybí).

Čím Ovonět svíčku : Svoji svíčku si můžete ovonět jak esenciálním olejem tak např. i vůní pro svíčky přímo určené. Tyto vůně jsou vyrobeny pro použití ve svíčkách, jejich vůně je tedy intenzivnější a stálejší, zároveň se u nich hlídá zakouření a bod vzplanutí.

Jak se pozná že je dýně zralá

Jak poznat zralou dýní

Zralou dýni poznáme velmi snadno. Přestane totiž růst, její stonek zdřevnatí a okolo nasazení stopky najdeme na slupce vlasové trhlinky. Navíc má plod samozřejmě výraznou barvu, vyloženě láká ke sklizni. A když na dýni poklepete, uslyšíte dutý, dunivý zvuk.

Dýni Hokaido je dobré zaštipovat, aby se rozvětvovala. Bude tak dávat větší úrodu. Zaštipujeme když šlahoun dosáhne délky cca 1,5 – 2 m. Dýni sázejte na slunné a teplé záhony.Dobrý den, Hokkaido sklízíme až má plod tvrdou slupku a červenooranžové vybarvení. Tykve pro skladování jsou zralé tehdy, až jsou jejich stopky uschlé a dřevnaté. Plody určené na skladování nesmí být poškozené.

Jak zhasnout svíčku bez kouře : Snadným řešením je zhášedlo, pokud jej nemáte nebo pořizovat nechcete, lze využít triku potápení knotu do vosku.