Jak dezinfikovat zachod?
Jak vyčistit WC jedlou sodou

Dalším pomocníkem je jedlá soda, ideálně v kombinaci s octem. Asi 100 gramů jedlé sody posypte vnitřek záchodové mísy a nechte 30 minut působit. Poté nastříkejte ocet z rozprašovače a vydrhněte štětkou.Pro dokonale čistý záchod využijte kombinované účinky octa a jedlé sody. Asi půl hrnku jedlé sody dobře rozetřete po celé míse a poté polévejte octem (šikovné je použití rozprašovače). Okamžitě začne probíhat chemická reakce, směs pění a šumí, to není nijak na závadu.Jak vyčistit WC od rzi bez chemie

  1. Nalijte do toalety minimálně 1,5 l horké vody.
  2. Nasypte do toaletní mísy 250 g obyčejné soli a nechte alespoň 10–15 minut působit.
  3. Pomocí WC štětky nečistoty manuálně odstraňte.
  4. Nakonec spláchněte. V případě potřeby můžete opakovat.

Jak vycistit záchod kyselinou solnou : Kyselina chlorovodíková

Kromě vodního kamene dokáže odstranit i tvrdé usazeniny a objekty, které se nacházejí v koleni WC. Při aplikací stačí nalít kyselinu do WC mísy a nechat působit několik hodin. Nedoporučuje se zdržovat v prostorách ani dýchat výpary kyseliny.

Co mohu pouzit jako dezinfekci

kromě zmiňovaného peroxidu vodíku je vhodný Dettol sprej, nebo LIVSANE čistící sprej na rány, který je v menším balení a tedy vhodnější na cestování. Ani jeden nepálí, nebarví a neštípe. Po vyčištění rány doporučuji místo klasických náplastí Akutol sprej.

Co nesplachovat do záchodu : tuky po pečení, oleje, barvy (znečišťují životní prostředí a ucpávají odpad) hygienické potřeby, kondomy, vatové tyčinky, dětské pleny, jakékoliv chemikálie, užívané v domácnosti. zbytky jídel, kávové usazeniny, čajové sáčky apod., odpad z kuchyňských drtičů

Odborníci oslovení listem Daily Mirror radí opláchnout mísu každý den a jednou týdně toaletu pořádně vydrbat.

PURODER TOILET je unikátní řešení, jak se zbavit zápachu na WC bez roztřikování navoněných deodorantů, které se jen s pachem "nechutně" mísí. Puroder funguje okamžitě a dlouhodobě, protože obsahuje složku, která zápach zachycuje. Nepostradatelný pro domácnost i veřejné toalety.

Jak si vyrobit WC čistič

Pro preventivní údržbu odpadu smíchejte půl hrnku kuchyňské soli a čtyři litry horké vody (ne vařící). Vzniklou směs nalijte do odpadu. V případě, kdy voda odpadem sotva protéká, nasypejte do odpadu půl hrnku sody a na ni nalijte půl hrnku octa. Chemická reakce rozloží mastné kyseliny a promění je v mýdlo a glycerin.Jedlá soda je obvykle běžnou výbavou každého kuchyňského špajzu. Obsah sáčku jednoduše nasypete do odpadu, zalijete přibližně 250 ml octa a necháte chvíli působit. Nakonec odpad zalijete zhruba litrem horké vody.Na uvolnění toalety je zapotřebí přibližně jeden půl kilový sáček sody a jedna litrová láhev octa. Možná tak budete muset o pomoc poprosit také sousedy. Když je vše připravené, nasypejte sodu do záchodu a zalijte ji octem. Proces odstranění nečistot v trubkách můžete ještě urychlit konvicí vařící vody.

Při lití kyseliny (zásady) do vody tedy kyselina (zásada) ihned spadne pod hladinu vody na dno kádinky, kde je relativně neškodná. Při opačném postupu spadne kapka vody na hladinu kyseliny (zásady), obalí se kyselinou (zásadou), tím se zahřeje, a protože má menší hustotu než obsah kádinky, vyšplíchne ven.

Čím dezinfikovat : Pro dezinfekci kuchyňských povrchů se často doporučuje použít dezinfekční prostředek na bázi alkoholu či stabilních kysličníků, který rychle odpařuje a nezanechává zbytky. Pro dezinfekci koupelny jsou vhodné prostředky, které obsahují chlór. Ty jsou účinné proti plísním a bakteriím.

Co kdyz nemám dezinfekci : Rozmícháte lžičku soli ve sklenici vody a dezinfekce je na světě. Ránu a její okolí roztokem potírejte. Pokud se zrovna nacházíte v blízkosti moře nebo oceánu, může s dezinfekcí rány také pomoci.

Co se nesmí vylévat do záchodové mísy

Rozhodně se do kanalizace nesmějí dostat chemické látky, barvy, ředidla, motorové oleje, léky, omamné látky, zahradní chemie, ale také biologický odpad (zbytky jídel, odpad z kuchyňských drtičů), jedlé tuky a oleje, hygienické potřeby (vlhčené a kosmetické ubrousky, vatové tyčinky, jednorázové pleny apod.).

Co do odpadu (stokové sítě) nepatří a kam ideálně s ním

  • staré barvy, ředidla, lepidla.
  • kyseliny, louhy, hydroxidy, detergenty a tenzidy.
  • mazadla, oleje.
  • zbytky čistících a pracích prostředků
  • domácí a zahradní chemie.
  • obsah baterií a další ropné látky.

Záchodovou štětku byste po každém použití měli propláchnout vodou a nechat zaschnout mimo její držák. Až poté je dobré ji do držáku vrátit. Jakmile tento způsob praktikujete, tak vám stačí ji čistit jednou do měsíce. V opačném případě byste ji měli pořádně vydrhnout jedenkrát týdně.

Jak často má člověk jít na záchod : Většina lidí chodí močit šestkrát až sedmkrát denně, ale někteří čtyřikrát až desetkrát, což je považováno také za normální. Většina lidí spí 6 až 8 hodin denně, aniž by chodili na záchod. Pokud jdete v noci jednou močit, je to také běžné.