Jak dezinfikovat houbičku na nádobí?
I zde platí, že houbičku na make-up stačí umýt v teplé vodě s trochou dětského šamponu. Houbičku ve vodě několikrát pořádně vymáchejte a promačkejte, a poté ji ponořte do misky s trochou čisté šamponové vody na zhruba 15–30 minut. Tímto způsobem zbavíte houbičku mastnoty a nečistot.Chcete-li houbičky řádně vyčistit, můžete je mezi jednotlivými mytími namočit do dezinfekčního roztoku na 5 minut nebo do octového roztoku na 20 minut. Nezapomeňte je poté důkladně opláchnout a umístit vedle dřezu, aby uschly. Pravidelně umývejte kartáč na nádobí, aby na něm neulpívaly bakterie.Měnit by se měla každý týden

Pokud ji užíváte každý den a k tomu na poměrně dost znečištěné nádobí, je jasné, že bude nutné vyměnit ji dříve, než kdybyste jejích služeb využili třeba jen dvakrát, třikrát týdně. Houbičku můžete na sucho vyhřívat v myčce nebo ji naložit do octové lázně či zředěného bělicího roztoku.

Kam vyhodit houbičky na nádobí : Klasické houbičky na nádobí jsou nejčastěji vyrobené z polyuretanu (PU), polyamidu (PA) či polyesteru (PES). Tyto materiály se vyrábí z ropy. Houbičky se samozřejmě nedají recyklovat, a tak je třeba je vyhazovat do směsného odpadu.

Jak dezinfikovat vzduch

Jako dezinfekce vzduchu v místnosti rozhodně stojí za vyzkoušení i éterické oleje jako grapefruit nebo citron (ten je mimochodem úžasný např. spolu s borovicí). Grep i citron se velmi často používají nejen k čištění ran, ale i při výrobě dezinfekční sprejů apod.

Jak si vydezinfikovat : Dezinfikovat můžeme nejrůznějšími chemickými prostředky, kterými se dají rány potírat, polévat i nastříkat. Můžete si však zakoupit i dezinfekční přípravky na bázi sprejů nebo pěny.

Léty osvědčenou metodou, jak se zbavit připálenin a uvést nádobí do původního stavu, je nechat jej odmočit ve vodě. Nádobí jednoduše zalijete horkou vodou, přidáte saponát a necháte několik hodin či přes noc odstát. Většina připečených kousků vodu nasaje a uvolní se. K dočištění pak stačí použit houbičku a je hotovo.

Rychlé čištění pro každý den Pro běžné čištění po každodenním líčení stačí houbičku jednoduše vymýt vodou a mýdlem. Dobře ji navlhčete a naneste trochu mýdla. To pečlivě vmasírujte a poté houbičku proplachujte vlažnou vodou, dokud není voda zcela čistá.

Čím mýt nádobí v myčce

Prášek nádobí perfektně odmočí a umyje, ale k dokonalému výsledku je potřeba přidat při každém mytí do myčky ještě další přípravky – minimálně leštidlo a sůl. Gely do myčky jsou modernější variantou, která pomalu, ale jistě, nahrazuje práškové přípravky do myčky.Žádná houbička ani žínka nevydrží navždy

Přestože svého mycího pomocníka pravidelně sušíte a čistíte, jednou za čas je třeba ho vyměnit. V ideálním případě vyměňte svou houbičku či žínku každé tři až čtyři týdny – předejdete tak hromadění bakterií, které se za delší dobu mohou rozmnožit.Kam co patří

PATŘÍ
SKLO bíle a barevné sklo, skleněné lahve, zavařovací sklenice, výplně oken, tabulové sklo
NÁPOJOVÝ KARTON krabice od mléka a mléčných výrobků, džusů i vína (tento odpad patří do kontejneru na plasty)
TEXTIL suché a čisté oblečení, obuv, roztrhané látky


Zatímco víčko od dětské kapsičky lze vyhodit do popelnice na plasty, obal bohužel musí skončit ve směsném odpadu. Pod plastovým povrchem se totiž skrývá hliníková vrstva. V zahraničí se již tyto obaly recyklují, v Čechách to však zatím není možné.

Co mohu pouzit jako dezinfekci : kromě zmiňovaného peroxidu vodíku je vhodný Dettol sprej, nebo LIVSANE čistící sprej na rány, který je v menším balení a tedy vhodnější na cestování. Ani jeden nepálí, nebarví a neštípe. Po vyčištění rány doporučuji místo klasických náplastí Akutol sprej.

Co se dá použít místo dezinfekce : Ruce si lze omýt jakýmkoli konzumním alkoholem, který má alespoň 45 % alkoholu. Meruňkovice, broskvovice, vínovice nebo jiná pálenka stačí. Někdy máte doma i vysokoprocentní líh, ten je dobrý naředit destilovanou vodou. Místo destilované vody můžete použít kondenzovanou voda ze sušičky na prádlo.

Co lze použít místo dezinfekce

Ruce si lze omýt jakýmkoli konzumním alkoholem, který má alespoň 45 % alkoholu. Meruňkovice, broskvovice, vínovice nebo jiná pálenka stačí. Někdy máte doma i vysokoprocentní líh, ten je dobrý naředit destilovanou vodou. Místo destilované vody můžete použít kondenzovanou voda ze sušičky na prádlo.

Smíchejte běžnou prací sodu s vodou a vytvořte pastu. Tu naneste na usazeniny, nechte krátce působit, setřete hadříkem a opláchněte čistou vodou. Pastu můžete použít také k čištění gumových těsnění. V neposlední řadě je prací soda vhodná i na vnitřní část myčky.U olejových barev používáme pro vyčištení ředítka, která používáme při malbě. Každopádně pro kvalitní dočištení používáme kombinaci teplé vody, suché utěrky, přírodního mýdla a kvalitního vysušení.

Jak vyčistit Nano houbičky : Při čištění s pomocí nano houbiček nečistoty ulpívají na povrchu houbičky. Proto je potřeba ji před čištěním namočit a v průběhu i na konci propláchnout tekoucí vodou. Pod tekoucí vodou stačí pouze prsty setřít nečistoty z nano houbičky. Po použití nano houbičky je nutné ji důkladně vypláchnout tekoucí vodou.