Chůze je skvělá rehabilitace. Právě po šestinedělí vás zkontroluje lékař a když je vše v pořádku, můžete začít pomalu cvičit. Po císařském řezu se doporučuje necvičit 3 měsíce.Po císařském řezu se doporučuje polohovat na břicho zhruba od 6. dne po porodu. V této poloze je možné odpočívat několikrát denně, avšak vždy jen na krátkou dobu (1-2 minuty). Břicho si podložte malým polštářkem nebo složeným ručníkem.Břišní svaly a elasticita břišní stěny by se za normálních okolností měly vrátit do původního stavu za 6-8 týdnů. V důsledku rostoucího břicha a zvýšení vnitřního tlaku dojde k oddělení pravé a levé strany svalů břicha, mezi kterými se vytvoří mezera.
Jak být brzy fit po Cisari : Zotavení může trvat 6 – 8 týdnů. V tomto období se snažte omezit pohyby, které namáhají břišní svaly. Ať je to obyčejné vstávání, chůze, překonávání schodů, manipulace s miminkem, dokonce i řízení auta. Nepochybně zjistíte, že permanentně a vždy téměř do všech pohybů, jsou břišní svaly zapojené.
Kdy začít masírovat jizvu po císaři
Za 1 – 2 týdny po odstranění stehů nebo svorek provádějte tlakovou masáž jizvy. Jizva musí být zhojená, nebolestivá, bez zarudnutí, hematomu a známek infekce.
Jak dlouho se hojí jizva po císařském řezu : Jakákoliv jizva, i stará, může být zdrojem různých potíží. Péče o jizvu nezahrnuje pouze každodenní péči několik týdnů po operaci. Podle dermatologů se jizva hojí 12-24 měsíců.
Po porodu císařským řezem je od 5. dne vhodné polohování na břiše. Pomáháte tak zavinování dělohy. Důležité je si lehnout břichem a jizvou přes polštář.
Abdominoplastika neboli plastika břicha je zákrok, který odstraňuje přebytečné tkáně a kůži pro vytvoření hladšího a tvarovaného břicha. Pokud břišní svaly zcela ochabnou, svalstvo už nelze zpevnit pouhým cvičením, a povislá kůže se tak musí odstranit chirurgicky.
Jak probíhá šestinedělí po císaři
Pokud nejsou přítomny komplikace, do hodiny je zpravidla hotovo. Poté je novopečená maminka umístěna na jednotku intenzivní péče, kde stráví několik hodin či celý den a pak je převezena na oddělení šestinedělí, zde stráví 4 až 5 dní. Pokud je zdravotně v pořádku a stav miminka je také dobrý, jsou oba propuštěni domů.Se sportováním to bude o něco déle, vždy až po souhlasu ošetřujícího lékaře, který zhodnotí poporodní poranění a jeho hojení. Nejčastěji to bývá v rozmezí 2-3 měsíců.Diagnostika srůstů je opět pouze operační. Srůsty nelze diagnostikovat ultrazvukovým, ani jiným radiodiagnostickým způsobem (RTG, CT, MR). Provádí se diagnostická laparoskopie, kdy při zjištění srůstů v malé pánvi či dutině břišní je v témže kroku laparoskopicky přistoupeno k rozrušení srůstů.
Po porodu císařským řezem je od 5. dne vhodné polohování na břiše. Pomáháte tak zavinování dělohy. Důležité je si lehnout břichem a jizvou přes polštář.
Kdy splaskne břicho po císaři : Jizva se hojí 12 až 24 měsíců stejně tak dlouho trvá péče o ní. Obecné pokyny: do 3 – 5 měsíců po porodu necvičíme silové cviky a aerobní cvičení, cíleně neposilujeme přímé břišní svaly, začínáme nejprve posilovat šikmé břišní svaly jako prevence rozestupu břišních svalů, která může vzniknout až do 6 měsíců po porodu.
Co je lepsi Cisar nebo přirozený porod : Pokud je těhotenství životaschopné (po 37. týdnu) a neexistují lékařské indikace pro císařský řez, je přirozený porod smaozřejmě tou nejlepší volbou pro matku i dítě. Někdy však nastanou komplikace při porodu a vše nakonec dopadne jinak. Nicméně se určitě nemáte čeho bát, lékaři jsou na takové situace vždy připraveni.
Jak sedet po císařském řezu
vždy vstávejte přes bok, na chvíli zůstaňte sedět než úplně vstanete, pokud zvedáte miminko, vždy přes dřep. hodně pijte, je to důležité nejen pro hydrataci jizvy zevnitř, ale i pro prevenci zácpy. hodně odpočívejte! nezvedejte minimálně půl roku těžší břemena než je vaše dítě
Mezi druhy cvičení, která pomáhají odstranit ochablou kůži, patří vzpírání, dřepy, břišní tance, pilates nebo třeba aerobic. Dopřejte si takový pohyb alespoň jednou týdně.nadbytek syrové zeleniny nebo ovoce. kombinace obilí a ovoce (typicky kaše na sladko místo jídla nebo příliš mnoho “zdravých” dezertů z obilí a ovoce) velké množství luštěnin (pozor na správně uvařené luštěniny) a nedostatek tepelně upravené zeleniny k nim.
Co se nesmí v šestinedělí : V šestinedělí je důležité dbát především na dostatečnou hygienu. Je doporučené časté sprchování, ideálně po každém použití WC, koupání by se mělo vynechat úplně. Používání a pravidelná výměna porodnických či klasických hygienických vložek jsou rovněž nezbytností. Je však nutné dodržovat i hygienu duševní.