Jak chytit krtka kniha?
Chytání krtků je poměrně náročná, ale zábavná metoda, která vyžaduje trpělivost celé rodiny. Krtek neustále opravuje a upravuje chodbičky. Stačí mu v brzkém ránu hodně rozdupat hromádky a vyčkat s motykou. V ranních a dopoledních hodinách se krtek jistě objeví na povrchu.Při odchytu krtka je dobré nejdříve zašlapat všechny krtiny, a do těch, které obnoví použít pasti. Odkrýt zeminu až se dostanete na vodorovnou chodbu, do které nastražíte past. Past umístěte do chodby tak, aby plynule navazovala na chodbu. Chodbu s pastí zakryjte kusem dřeva či kbelíkem.Po nakrmení jde odpočívat (spát) a pokud ho nějaký zvuk neprobudí dříve tak odpočívá asi 5 hodin. Pak zase vyráží do svých chodeb a dělá další.Je dobré si pohlídat jeho pohyb a přidat 5 hodin to je čas kdy bude rýt dál. Krtek nevydrží bez žrádla déle jak 17 hodin.

Co funguje na krtka : “ RADA: Použijte čerstvou citronovou kůru, psí a kočičí srst, tvarůžky, listy ořešáků. „Zahrádkáři zkoušejí krtka vypudit například i obaly od různých aromatických sýrů, někdo možná i kus nějakého toho romadúru ke svačině oželí.

Co nemá rád krtek

Babské rady proti krtkům

A vysaďte na své zahrádce rostliny, které mu nevoní: například česnek, afrikány nebo aksamitník. Krtek si nerozumí ani s vůní citronové kůry a psích a kočičích chlupů, můžete tedy zkusit je nastražit do krtčích chodbiček.

Jak daleko hrabe krtek od Krtince : To je ovšem spíše teoretický extrém, protože krtek si nevytváří pouze rovné chodby, ale i složitější labyrinty. Průměrná vzdálenost mezi krtinci se pohybuje od několika centimetrů do několika metrů. Záleží také na tom, zda se jedná o novou nebo starou chodbu.

Krtek východoamerický: 6 letKrtek / Délka života

Krtci se ani za mrazu neukládají k zimnímu spánku, nemají k tomu potřebné tukové zásoby. Krtek se v zimě pouze přesune hlouběji pod povrch, kde není zemina promrzlá a kde najde dost hmyzu. Krtci žijí sami, běžný výskyt je jeden krtek na každé 2 až 4 hektary plochy.

Jak hluboko hrabe krtek

Krtek vytváří v podzemí dva typy tunelů: krmné a stálé. Krmné chodby jsou položeny těsně pod povrchem země (2-5 cm) a slouží k hledání potravy. Krtek tyto chodby zpravidla již nenavštěvuje. Stálé chodby jsou hlouběji (14-20 cm) a spojují obytné dutiny, zásobárny potravy a východy na povrch.Krtek vyhrabává povrchové chodby a hluboké tunely. Ty se nacházejí 10 až 40 cm pod zemí a krtek je hloubí v zimě nebo v období velkého sucha, když je hmyz schovaný hlouběji pod zemí. Krtek je vždy tam, kde je potrava, proto vždy na jaře nebo na podzim vidíme víc rozryté půdy a krtinců.Chodba hryzce, nebo krtka se pozná podle náhlého průniku do země v místě vniku sondy do chodby. Chodba se odkryje (rýčem, zahradní lopatkou) v délce 20 – 30 cm na 10-20 místech. Jestliže budou chodby ráno opět zahrabány jedná se o chodbu obydlenou hryzcem.

Když uvidíte, že v trávníku zrovna vzniká nový kopeček, ještě nemusíte mít vyhráno. Krtek se totiž nemusí ukrývat přímo pod hromádkou a než nahrnutou zeminu stihnete odklidit, může už dávno zmizet ve svých chodbách. Proč dělá krtek krtince Zbavuje se tak přebytečné hlíny z chodeb a zajišťuje si tím přístup vzduchu.

Jak se jmenuje mládě od krtka : Samice od krtka se nazývá krtice. Samice jsou obvykle menší než samci a mají kratší ocas. Samice mívá na jaře (obvykle v březnu až dubnu) po čtyřiceti dnech březosti 3–7 mláďat. Mláďata se rodí slepá, neosrstěná a velká asi jako fazole.