Značně elegantnějším a praktičtějším řešením je proto využití klapek nebo sběračů. Klapka se instaluje do stávajícího okapového svodu, těsně nad úroveň horního okraje sběrné nádoby. Výklopná odbočka se při dešti vyklopí ven ze svodové roury, ta se uzavře a voda je vedena do sudu či jiné nádoby.Nejčastější řešení představuje odvod vody ze střechy domu pomocí okapů do podzemní nádrže na vodu, ve které se dešťovka tak brzy neznehodnotí. Nádrž na dešťovou vodu se propojuje s okapem svodovou rourou, geigerem = lapačem splavenin a vhodným podzemním potrubím. K využití vody pak budete potřebovat ještě čerpadlo.Chytání vody na balkoně
Je možné mít vlastní okap na zábradlí nebo v dolní části zábradlí sousedů nad vámi. Vodu pak jednoduše odvedete do barelů na vašem balkoně nebo libovolné nádoby. Existuje také varianta vybudování nádoby na dešťovku v kreativnějším duchu.
Jak napojit okap do sudu : Elegantnější verzí svodu dešťové vody do sudu je určitě pomocí klapek nebo sběračů. Klapky lze jednoduše namontovat do stávajících svodů těsně nad úroveň hrany sběrné nádoby. Fungují na jednoduchém principu: Vyklopí se ven ze svodové roury, ta se tím uzavře a veškerá voda pak stéká do sudu.
Jak filtrovat vodu z okapů
Filtrujte listy uprostřed okapu
Filtrovat musíte přímo ve válci pomocí sběrače dešťové vody. Připevňuje se tedy přímo ke svodu. Kolektor regendieb Pro oddělí odumřelé listí, aby spadlo na dno okapu a sbíralo dešťovou vodu. Tato voda je přesměrována do vaší horní nádrže.
Jak se zbavit dešťové vody : Preferovaným řešením je vsak dešťové vody vody přímo na pozemku. Pokud to není možné, můžete srážkovou vodu vypouštět do oddělené dešťové kanalizace, která není zakončena centrální čistírnou odpadních vod.
Okraje otvoru pak pomocí kleští ohneme ve směru odtoku vody. Jiný způsob vytvoření odtokového otvoru je vyříznutím klínu pomocí pilky. Když máme hotový výtokový otvor, můžeme připevnit kotlík – u stavebnicových systémů jej obvykle zavěsíme do přední návalky a pak zajistíme ohnutím příchytek přes zadní návalku.
Rychlý a jednoduchý způsob, jak dešťovou vodu zachytit je zkrácení okapového svodu a umístit pod svod sběrnou nádobu, ze které budeme vodu následně odebírat vrchem, nebo pomocí kohoutku na spodní straně. Nevýhodou tohoto řešení je omezená regulace hladiny vody v sudu. Při velkém dešti často dochází k přetečení.
Jak čistit dešťovou vodu
Vlezte dovnitř nádrže a pomocí čerpadla odčerpejte zbytek vody, který se v nádrži nachází. Nádrž kompletně vystříkejte pomocí vysokotlakého čističe. Stěny nádrže očistěte kartáčem a znovu vystříkejte vysokotlakým čističem. Špinavou vodu z nádrže opět odčerpejte.Máme několik možností: spoje okapových systémů se provádí buďto letováním z obou stran, nebo letováním a nýtováním, nebo nýtováním a lepením. V současnosti jsou k dispozici navíc i okapové systémy, kde nemusíme nic pájet, lepit, ani nýtovat, ale díly spojíme pomocí speciálních spojek.Cílem je získat dostatečně čistou vodu pro požadované účely. Mezi nejběžnější operace určené k čištění vody patří destilace, reverzní osmóza, filtrace přes aktivní uhlí, mikrofiltrace, ultrafiltrace a elektrodeionizace.
Pokud zápach přetrvává, je ve většině případů vhodná filtrace aktivním uhlím. Železitá voda. Pokud je ve vodě zvýšený obsah železa, manganu nebo je voda tvrdá, může být instalací filtračních zařízení k jejich snížení pach potlačen úplně, částečně nebo vůbec.
Jak vyresit dešťovou vodu : Za tímto účelem se používají vsakovací systémy, retenční nádrže a akumulační nádrže na vodu.
- Vsakovací objekty. K zasakování srážkových vod se nejčastěji používají klasické vsakovací jámy naplněné kamenivem a systém drenáží z drenážních trubek.
- Retenční nádrže na dešťovou vodu.
- Akumulační nádrže na dešťovou vodu.
Jak čerpat dešťovou vodu : Dešťovou vodu lze v případě jejího nedostatku v zásobní nádrži automaticky doplňovat vodou z vrtu/studny, nebo z vodovodu. Z dešťové vody lze případné mechanické nečistoty odstranit filtrací umístěnou na výtlaku čerpadla. Filtrace je vhodná zejména v případě jejího využití jako užitkové např. na splachování WC.
Co dát do vody aby se nekazila
Tím, že vodu takzvaně hygienicky zabezpečíme, ji zároveň i zabezpečíme tak, aby nedocházelo k množení bakterií a voda se ve vodojemu nebo vodovodním řadu „nekazila“. Přidávání chloru do pitné vody je jednou z nejobvyklejších a velmi účinných metod, jak z pitné vody odstranit mikroorganismy.
Napojení nádrže IBC na svod – přepad 50mm. Jedná se o sestavu HTEA odpadní trubky 110mm x 50mm s odbočkou 67° (odbočka slouží jako přepad v případě naplnění nádrže), gumové těsnící manžety a víka na IBC nádrž (vnitřní závit 155mm) s průchodem. Celá sestava se našroubuje na IBC nádrž a snadno se propojí s okapem.Svod dešťové vody do podzemní nádrže na dešťovou vodu
Nejčastějším a nejefektivnějším způsobem odvodu dešťové vody ze střechy je akumulace v nádrži na dešťovou vodu. Dešťová voda se v tomto případě odvádí ze střechy přímo do nádrže.
Co čistí vodu : Voda se čistí především varem, chemickými látkami a nebo UV světlem. Čištění vody je obzvláště důležité v zemích třetího světa, kde jsou virové nemoci obvyklé.