Jak chutná punč?
Nutriční hodnoty (celý recept)

Chutná trochu jako štrúdl, a přitom má pořádný říz.Punč se podává jako teplý nápoj, doporučené ředění vroucí vodou v poměru 1:1.Jaký je rozdíl mezi svařákem a punčem

Napadá vás, čím se liší klasické svařené víno od vánočního punče Hlavní rozdíl je v tom, že že do svařeného vína se nepřidává žádný další alkohol, zatímco do vánočního punče se dává kromě vína také rum nebo griotka.

Jak ohřát punč : Jednoduché dávkování punče

Stačí ohřát vodu na 70°C, zalít ovocný punč, ozdobit a servírovat.

Jaký džus do punče

Z džusů můžete použít třeba brusinkový, černorybízový nebo jablečný.

Jaký rum do punče : Pro jeden z nejslavnějších punčů, kterým je Planter's Punch, následně Wondrich doporučuje rum Angostura 1919. Tento lehký blend rumů, které zrály až osm let ve znovu vypálených sudech po bourbonu, je v chuti mimořádně vyvážený a vašemu punči dodá podmanivé tóny karamelu, pražených ořechů, vanilky a pepře.

Na oslavách a párty se punč podává v širokých punčových mísách. Jinak se nalévá do sklenic ze silnějšího skla, které se předem nahřejí. Ozdobí se plátky citronu nebo pomeranče.

Základním kořením do punče je skořice, badyán a hřebíček. Přidává se do směsi vcelku nemleté nebo je možné jej zakoupit rozdrcené v předbalených sáčcích stejně jako čaj. Ty dostanete do svařeného vína většinou v restauracích.

Co to je punč

Skládá se z vína, většinou červeného, vody nebo čaje a rumu či jiné pálenky. Často bývá doplněn kousky ovoce a oslazen cukrem. Nedílnou součástí jsou různé druhy koření, které punč ovoní a dodají mu tu správnou vánoční chuť. V našich zemích se pije především v zimě, hlavně v období Vánoc.Aby se punč odlišoval od těch, které jsou k dostání u stánků na vánočních trzích, doporučujeme použít lepší rum. Vyhněte se tak tuzemské výrobě a sáhněte třeba po pravém rumu z Karibiku.Základním kořením do punče je skořice, badyán a hřebíček. Přidává se do směsi vcelku nemleté nebo je možné jej zakoupit rozdrcené v předbalených sáčcích stejně jako čaj. Ty dostanete do svařeného vína většinou v restauracích.

Vlastnoručně udělané svařené víno nebo punč vydrží v lednici zhruba týden.

Jak dlouho se vaří punč : Do velkého hrnce nasypeme cukr a necháme ho rozpustit. Pak přilijeme cca 1,5 l teplé vody, přidáme celé koření a pozvolna vaříme asi 10 minut.

Jak udělat domácí punč : Džus svaříme s kořením a necháme přes noc proležet, aby se koření vylouhovalo. Druhý den přidáme víno s rumem, cukr podle chuti a dobře ohřejeme. Pouze pod bod varu, punč nesmí varem projít, alkohol by se z něj odpařil. Hotový punč nalijeme do nahřátých skleniček, vložíme kolečko pomeranče a ihned podáváme.

Kolik procent má punč

Obsah alkoholu: 8,5 % Skladujte v suchu mimo zdroj tepla.

Pokud počítáme dávku v jednotkách alkoholu („počet drinků-nápojů“), tak se jedna jednotka rovná 150 ml vína, 330 ml piva a 40 ml destilátu (obsah alkoholu v jednotce 10-13 g), u mužů jsou „tolerovány“ 2-3 jednotky, u žen 1-2 jednotky. Dalším kamenem úrazu při požívání předvánočních dobrot, je jejich kalorický obsah.Džus svaříme s kořením a necháme přes noc proležet, aby se koření vylouhovalo. Druhý den přidáme víno s rumem, cukr podle chuti a dobře ohřejeme. Pouze pod bod varu, punč nesmí varem projít, alkohol by se z něj odpařil. Hotový punč nalijeme do nahřátých skleniček, vložíme kolečko pomeranče a ihned podáváme.

Co obsahuje punč : Skládá se z vína, většinou červeného, vody nebo čaje a rumu či jiné pálenky. Často bývá doplněn kousky ovoce a oslazen cukrem. Nedílnou součástí jsou různé druhy koření, které punč ovoní a dodají mu tu správnou vánoční chuť.