Jak chutná ibiškový čaj?
Ibiškový čaj se doporučuje pít na odvodnění těla, správnou funkci trávení a cévního systému, k osvěžení, potlačení únavy a uvolnění svalů. Barva nápojů připravených z ibišku je vínová, s příjemnou silnou vůní a kyselejší chutí. Proto se většinou používá ve směsích, samostatně se podává silněji doslazený.Pro přípravu čajů se používá ibišek súdánský (Hibiscus sabdariffa). Jde o keř dosahující až dvoumetrové výšky. Má sytě zelené listy a bílé květy s červeným středem. Plody jsou obvykle podlouhlé a obsahují semena.Běžné dávkování ibiškového výluhu nebo extraktu se ukazuje být bezpečné. Dávkování: Úprava hladiny cholesterolu: jeden šálek ibiškového čaje 2x denně. Nízký nebo vysoký krevní tlak: jeden šálek ibiškového čaje 2x denně.

Jak chutná Ibišek : Má typickou kyselou chuť, kterou lze však jednoduše ztlumit přidáním medu nebo nějakého sladkého ovoce. I to je důvod, proč se s ibiškem nejčastěji setkáte ve formě čajových směsí, kde si perfektně padne do noty třeba s lesním ovocem nebo šťavnatým jablkem.

Co léčí Ibišek

Podporuje vylučování vody z těla, snižuje krevní cukr i cholesterol a napomáhá hubnutí. Karkáde má také výrazný protizánětlivý účinek. Díky vysokému obsahu vitamínu C je skvělou prevencí nemocí z nachlazení. Ibišek má široké spektrum zdraví prospěšných účinků a benefitů.

Jak se pije ibiškový čaj : Ibiškový čaj (Sudánská růže) lze pít teplý i studený. V obou případech si pochutnáte na výtečném nápoji, který Vás okouzlí svým šarmem. Čaj z ibišku (Hibiscus či Karkade) je egyptský národní čaj, který se tu pije prakticky pořád. Setkáte se s ním v kavárnách, při posezení u vodní dýmky i šachových hrách.

Čistí tělo od toxických látek a podporuje látkovou výměnu. V zemích, kde se Ibišek hojně pěstuje a čaj Karkáde se hojně pije, čaj využívají také jako prevenci nadměrného pocení. Podporuje vylučování vody z těla, snižuje krevní cukr i cholesterol a napomáhá hubnutí. Karkáde má také výrazný protizánětlivý účinek.

Pokud se rozhodnete pro přípravu ibiškového čaje, nemusíte se vůbec ničeho bát. Stačí jen použít jednu až dvě čajové lžičky ibišku na 250 ml vroucí vody. Jakmile ibišek zalijete, nechejte jej zhruba 8 – 10 minut louhovat, aby došlo ke správnému uvolnění všech účinných látek.

Co léčí ibišek

Podporuje vylučování vody z těla, snižuje krevní cukr i cholesterol a napomáhá hubnutí. Karkáde má také výrazný protizánětlivý účinek. Díky vysokému obsahu vitamínu C je skvělou prevencí nemocí z nachlazení. Ibišek má široké spektrum zdraví prospěšných účinků a benefitů.Čistí tělo od toxických látek a podporuje látkovou výměnu. V zemích, kde se Ibišek hojně pěstuje a čaj Karkáde se hojně pije, čaj využívají také jako prevenci nadměrného pocení. Podporuje vylučování vody z těla, snižuje krevní cukr i cholesterol a napomáhá hubnutí. Karkáde má také výrazný protizánětlivý účinek.Díky bohatému obsahu kofeinu a EGCG zelený čaj urychluje metabolismus a tím podporuje spalovat tuky. Zároveň přitom odstraňuje únavu, podporuje kognitivní funkce (míru soustředění a pamět).

Základem by měla být vždy čistá voda bez bublinek. Při běžném režimu bychom měli vypít alespoň 2 litry tekutin a ne, káva a čaj mezi ně opravdu nepatří.

Který ibišek je léčivý : Pro tento účel se využívá hlavně ibišek súdánský neboli hibiscus sabdariffa. Jedná se o jednoletý keř, který má svůj původ v zemích severní Afriky a jihovýchodní Asie. Velkou oblibu si ale získal i v Latinské Americe. Má krásné jasně červené květy, ze kterých se louhováním jednoduše přichystá ibiškový čaj.

Jak správně připravit ibiškový čaj : Na jeden šálek vody použijte asi 1-2 čajové lžičky sušených květů. Přiveďte čerstvou pramenitou vodu k varu a louhujte lístky 5 až 10 minut. Sceďte a v případě potřeby přidejte med. Pokud si chcete vychutnat ibiškový ledový čaj, po uvaření nechte čaj vychladnout a podávejte ho s ledem.

Proč nepít zelený čaj na Lacno

Zelený čaj na lačno nikdy nepijte. Důvodem je vysoký obsah katechinů, který by vám mohl podráždit žaludek nebo poškodit játra.

Jelikož zelený čaj obsahuje kofein, je vhodné ho pít přes den, kdy nás čekají různé aktivity a můžeme se cítit unavení. Ideální je si zelený čaj dopřát dopoledne. Pozor, po ránu ho nepijte nalačno a přes den ne těsně před jídlem. Doba, kdy nepít zelený čaj, je určitě večer.Obecně vzato se ví, že černý čaj obsahuje vzhledem k pokročilé oxidaci více kofeinu než čaj zelený. Provedené výzkumy došly k tomu, že zhruba 200 ml šálek černého čaje obsahuje 59 mg kofeinu, ovšem platí zde to, co u zelených čajů.

Jaké čaje pít večer : Na noc volte bylinky

  • Heřmánek – potřebujete se uvolnit a zklidnit rozdováděnou mysl
  • Meduňka – nejen na spaní, ale na celkové zklidnění se hodí meduňka.
  • Levandule – fialově zbarvená rostlina s příjemnou a uklidňující vůní se často vkládá do polštářových povlaků.
  • Rooibos – africká rostlina ideální na nespavost.