Jak chovat králíky v zimě?
Rychlejší a levnější variantou, jak králíkárnu zateplit je použií kombinaci krabice, slámy nebo sena a lepenky. Karton v tomto případě vytvoří provizorní druhou stěnu a sláma nebo seno budou fungovat jako izolant.Pokud jsou ledové, je mu zima. Pokud jsou horké, je mu vedro. Na druhou stranu, bytoví králíčci mají častěji společnost a pozornost.Ideální teplota je 15 až 22 stupňů. Králíci preferují spíše chlad, pokud možno tedy v zimních měsících stáhněte topení. Pokud klec postavíte na studenou zem, je vhodné pod ní umístit nějakou podložku (koberec, polystyren…).

V kolika stupních můžu z králíka ven : Plno lidí bere králíčky ven na procházky na vodítku. Je ale potřeba mít na paměti, že králíček má jen jeden kožich a ten je uzpůsobený teplotě, ve které králíček tráví nejvíc času. Skokový rozdíl teplot prostředí by u králíčků neměl být větší než 10°C, jinak riskujeme teplotní šok.

Co s Kralikem v zimě

Jakmile vyšplhají v zimě teploty pod bod mrazu je nutné mít králíkárnu zateplenou. A jak Na dveře můžete umístit třeba průhledný plast nebo i sklo, aby nedocházelo ke zbytečnému úniku tepla a váš miláček se mohl dívat ven. Výborně funguje i hodně slámy umístěné na podlaze králíkárny.

Jak v zimě krmit králíky : Řepa – můžete zkusit krmnou řepu, cukrovou řepu, vodnici či řepu červenou. Hodí se pro výkrm králíků, jejich chov i pro březí a kojící samice. Mrkev – stejně jako řepa se hodí pro všechny králíky, obsahuje mnoho vitamínů a prospěšných látek, zlepšuje kvalitu srsti, u samic podporuje vyvolání říje.

Jakmile vyšplhají v zimě teploty pod bod mrazu je nutné mít králíkárnu zateplenou. A jak Na dveře můžete umístit třeba průhledný plast nebo i sklo, aby nedocházelo ke zbytečnému úniku tepla a váš miláček se mohl dívat ven. Výborně funguje i hodně slámy umístěné na podlaze králíkárny.

Čerstvé seno by mělo tvořit většinu potravy králíka a musí být vždy k dispozici. Dospělí králíci mohou jíst timotejku a jiné druhy trávy , zatímco mladší králíci by měli být krmeni vojtěškou. Jetel by se neměl podávat dospělým králíkům z důvodu vyššího obsahu bílkovin a cukru.

Jak se chladí králík

Odsuňte proto kousek koberce nebo mu na něj položte kachličku či tác, aby měl možnost chladit se i plochou bříška. Dobré také je potírat mu ouška a hřbet vlhkým hadříkem, žínkou nebo houbičkou. Na těchto místech těla je králík citlivý a chlad se do něj lépe „přenese”.Pokud jsi mu Terko zapomněla dát nějaké zrní, granule, nevadí, jestli má stále seno. Pokud nemá seno, může to být problém. Po 24 hodinách bez jídla problém fatální. Pro odbornici na králíky Nickjmeno – je to proto, že králík má malý žaludek a dlouhé střevo.Králík musí mít furt k dispozici seno. Pokud jsi mu Terko zapomněla dát nějaké zrní, granule, nevadí, jestli má stále seno. Pokud nemá seno, může to být problém. Po 24 hodinách bez jídla problém fatální.

Větvičky a listí by měly být součástí králíčího jídelníčku. Jsou ideálním přirozeným materiálem k hlodání a broušení zoubků a poskytnou ušákům i pár hodin zábavy a práce, kterou tolik potřebují, když znuděně tráví většinu času v klecích a potravu dostanou pod nos v podobě koncentrovaných granulí.

Co natrhat Kralikovi : Čerstvé seno by mělo tvořit většinu potravy králíka a musí být vždy k dispozici. Dospělí králíci mohou jíst timotejku a jiné druhy trávy , zatímco mladší králíci by měli být krmeni vojtěškou. Jetel by se neměl podávat dospělým králíkům z důvodu vyššího obsahu bílkovin a cukru.

Na co nejcasteji umiraji králíci : Nejčastější nakažlivé nemoci králíků

  • Králičí mor (RHD, VHD, hemorrhagická septikémie králíků) Virové rychle probíhající onemocnění králíků, které se rychle šíří, má vysokou nemocnost a mortalitu.
  • Myxomatóza.
  • Encefalitozoonóza.
  • Kokcidióza.
  • Ušní svrab.
  • Dravčíkovitost.
  • Králičí syfilis.
  • Králičí rýma.

Jak dlouho se dožívá Králík domácí

Zakrslí králíci se zpravidla dožívají 7 až 10 let, ale tato spodní věková hranice je častější než horní. To je na domácího mazlíčka stále poměrně hodně, zvláště pokud tuto délku života srovnáme s přibližně 2-3 roky života křečka nebo morčete. Sedm let je dlouhá doba, během níž můžete k domácímu zvířeti velmi přilnout.

Podstatné je mít na paměti, že i když králík nevyžaduje celodenní nepřetržitou péči, musí se mu chovatel každý den věnovat a nechat ho alespoň 4 hodiny a více proběhnout mimo jeho ubikaci. Je to důležité pro socializaci králíčka.Krmiva (směsi nebo granule) dáváme 2x denně asi 2 polévkové lžíce. Zelené krmení by měl králík dostávat večer.

Co natrhat králíkovi : Čerstvé seno by mělo tvořit většinu potravy králíka a musí být vždy k dispozici. Dospělí králíci mohou jíst timotejku a jiné druhy trávy , zatímco mladší králíci by měli být krmeni vojtěškou. Jetel by se neměl podávat dospělým králíkům z důvodu vyššího obsahu bílkovin a cukru.