Jak cerpat vodu z retencni nadrze?
Ponorné automatické čerpadlo. To je nejspíše nejlepší řešení pro většinu běžných aplikací při čerpání vody z retenční nádrže. Ponorné čerpadlo je umístěno přímo v nádrži a jeho automatický chod zajistí plynulý provoz bez nutnosti zapínání/vypínaní.Značně elegantnějším a praktičtějším řešením je proto využití klapek nebo sběračů. Klapka se instaluje do stávajícího okapového svodu, těsně nad úroveň horního okraje sběrné nádoby. Výklopná odbočka se při dešti vyklopí ven ze svodové roury, ta se uzavře a voda je vedena do sudu či jiné nádoby.Vlezte dovnitř nádrže a pomocí čerpadla nebo jiné čerpací techniky, nechte odčerpat zbytek vody, který v nádrži máte. 3. Použijte vysokotlaký čistič a nádrž kompletně vystříkejte. Opět nechte vyčerpat vodu z nádrže pomocí kalového čerpadla.

Jak zakopat retenční nádrž : Díky eternitové střeše a stromům v okolí se nádrž zanáší čímsi, co konzistencí připomíná gel až šlem (na jaře pěna z pylu, následně sliz z mechů). Velmi pomohlo dát do síta nádrže cca 5 cm molitanu, který čistím každý měsíc od směsi prachu, pylu. To by dodané síto určitě pustilo dál.

Jak vyčistit vodu v nádrži

Vlezte dovnitř nádrže a pomocí čerpadla odčerpejte zbytek vody, který se v nádrži nachází. Nádrž kompletně vystříkejte pomocí vysokotlakého čističe. Stěny nádrže očistěte kartáčem a znovu vystříkejte vysokotlakým čističem. Špinavou vodu z nádrže opět odčerpejte.

Jak Obetonovat retenční nádrž : Hladina vody v nádrži musí být vždy 20–30 cm nad hladinou betonu po obvodu nádrže. Obetonování nádrže se provádí vždy postupně a ručně. K obetonování obvodu nádrže se použije suchý beton. Výrobce nedoporučuje obvod nádrže obetonovat v jeden den.

„Retenční nádrž na dešťovou vodu je určena k dočasnému zadržení srážkové vody a zpomaluje odtok do kanalizačního systému nebo vodního toku během dešťových událostí. “ Retenční nádrže jsou navrženy tak, aby zadržovaly vodu a zároveň umožňovaly její postupný odtok buď do kanalizace, nebo do vodního toku.

Nejčastější řešení představuje odvod vody ze střechy domu pomocí okapů do podzemní nádrže na vodu, ve které se dešťovka tak brzy neznehodnotí. Nádrž na dešťovou vodu se propojuje s okapem svodovou rourou, geigerem = lapačem splavenin a vhodným podzemním potrubím. K využití vody pak budete potřebovat ještě čerpadlo.

Jak dlouho vydrží voda v nádrži

Jak dlouho vydrží voda v nádrži

Voda v podzemní nádrži na dešťovou vodu se obecně příliš nekazí. Velikost se dimenzuje tak, abyste v ideální případě celý objem za 3 až 4 týdny využili. Důležité je tedy poctivě zalévat dešťovou vodou a můžete být bez obav. Nemá smysl vodu po zimě vyčerpávat a čekat na čerstvou.Samotné vložení čerpadla do kontejneru není žádná věda, je důležité, abyste nezapomněli namontovat "příslušenství" až uvnitř kontejneru. Čerpadlo se mírně vykloní a zasune otvorem, poté stačí připojit rychlospojku nebo geku a můžete čerpat.Za tu můžete jednoduše přichytit například tmavou netkanou textilii, krycí plachtu nebo jinou neprostupnou látku. Díky tomu, že stínění bude uchycené na vnější kostře a ne přímo na stěně nádrže navíc nedojde k prostupu tepla z tmavé textilie do stěn nádrže a do vody. Zabráníte tak vstupu světla i tepla zároveň.

– Lze použít nehašené vápno a nechat ho vyhasit v malém množství v nádobě (snadný a levný způsob čištění). – Hydroxid sodný – granule smícháte s horkou vodou a tím nádobu vyčistíte. – Líh – pro očištění nádoby z venku. – Vypláchnutí pomocí vysokotlakého čističe – tento proces udělejte na konci každého čištění.

Jak čistit vodu z kohoutku : Jediným způsobem, jak to bezpečně udělat, je použitím vodního filtru. Vařící voda může odstranit pouze pevné látky a bakterie, což znamená, že z vody neodstraní škodlivé látky, jako je chlór a olovo.

Jakou zvolit retenční nádrž : Základní rada pro výběr retenční nádrže s dostatečným objemem zní: Pro jednu osobu na tři týdny si vystačíte se zásobou vody, kterou pojme nádrž o objemu 1 m³. Jestliže chcete akumulovanou vodu používat k zálivce zahrady, pak musíte výsledný objem navýšit o 1 m³ na každých 100 m² zalévané plochy.

Kolik stojí retenční nádrž

Cena retenční nádrže na dešťovku

2 m³ 15 m³
Svařovaná plastová kolem 12 000,- cca 30–45 000,-
Dvouplášťová plastová kolem 19 000,- kolem 45 000,-
Betonová od 16 000,- od 35 000,-
Sklokeramická kolem 12 000,- kolem 50 000,-


Smyslem nádrže tedy není akumulovat konkrétní objem dešťové vody pro další využití, ale pouze zpomalit nátok do dešťové kanalizace, vodního toku či vsaku. Retenční nádrž potřebujete jen jako mezičlánek před finální likvidací dešťové vody.Okraje otvoru pak pomocí kleští ohneme ve směru odtoku vody. Jiný způsob vytvoření odtokového otvoru je vyříznutím klínu pomocí pilky. Když máme hotový výtokový otvor, můžeme připevnit kotlík – u stavebnicových systémů jej obvykle zavěsíme do přední návalky a pak zajistíme ohnutím příchytek přes zadní návalku.

Jak napojit okapy : Nejdříve je potřeba spojované konce okapu obrousit a odmastit, aby k sobě dobře přilnuly. Pak do žlabu naneste asi 5 cm od kraje proužek tmelu a přitiskněte druhou část. Žlaby by se měly překrývat asi o 10 cm. Nýtování – slepené spoje upevněte nýty v materiálu a barvě odpovídajícím vašemu okapovému systému.