Během léta přihnojujte, ošetřujte proti houbovým chorobám, na podzim zaryjte hnůj nebo kompost a přidejte menší množství kombinovaného hnojiva. Do podzimu mohou výhony dorůst až do délky 1,5–2 m. Je tedy čas vytvořit vinné révě kvalitní oporu. Kmínek volně přivazujte k opoře, nejlépe páskami z PVC.Nejlepším obdobím je konec léta a začátek podzimu. Na začátku září se sklízí rané odrůdy, které mají vyšší obsah cukru. Hrozny v závislosti na odrůdě dozrávají od září do konce října. Obecně platí, že hroznům stoupá množství cukru, pokud zrají déle.Zemí s největší rozlohou vinic na světě je Španělsko (na obrázku dole je španělský region Rioja), kde réva vinná pokrývá přibližně 1 milion hektarů.
Kdy se hnojí vinná réva : Základem je použití hnojiv do půdy na počátku vegetace, a to nejlépe v květnu a červnu. Dobrým řešením je použití organických hnojiv, která účinkují v půdě po dobu až tří měsíců, a navíc nezasolují půdu chemickými látkami (např. Trumf réva).
Jak casto Zalevat víno
Jak často bych měl zalévat vinnou révu (Vitis vinifera)
Vinnou révu zalévejte pravidelně, ale mírně, aby půda byla vlhká, ale ne přemokřelá, zvláště během vegetačního období.
Kdy Zastrihnout vinnou révu : Řez provádíme v době, kdy by již neměly nastat velké mrazy, které by révu mohly zničit. Réva je totiž nejvíce mrazuvzdorná v neořezaném stavu. Nejvhodnější doba je tedy někdy okolo konce února až března a s teplotou půdy okolo 4°C.
S řezem vinné révy můžete začít kdykoli od začátku roku v období vegetačního klidu, s výjimkou lokalit, kde vinici hrozí pravidelné a silné mrazíky. Tam je lepší odložit řez na co nejpozději. Klidně na začátek jara, tedy koncem března (jarní řez vinné révy).
Preventivně se aplikuje postřik fungicidem ihned po odkvětu a poté za týden. Pokud je počasí mimořádně příznivé pro vývoj choroby, lze révu fungicidem ošetřit i před květem. Pokud teplé na vlhké počasí pokračuje i v červenci a réva byla perensporou napadena, můžete v ošetřování fungicidy pokračovat.
Jakou zeminu na vinnou révu
Vinné révě se také daří v nádobách.
Dno nádoby musí mít otvory pro odtok přebytečné vody. Na dno dejte 5 cm hrubého štěrku nebo drobných kamínků pro lepší odvodnění. Zemina je vhodná jakákoli dobrá zahradní smíšená s rašelinou (1:1). Hnojení: Pro vinnou révu v nádobách je nejlepší využít plné vícesložkové hnojivo.V případě nedostatku dusíku, na který je réva obecně velmi náročná, je možné aplikovat MOČOVINU nebo DUSIČNAN VÁPENATÝ . Pokud pravidelně každým rokem provádíme zásobní hnojení všemi živinami, pak volíme CERERIT, který kromě základních živin obsahuje i mikro živiny.Jak často bych měl zalévat vinnou révu (Vitis vinifera)
Vinnou révu zalévejte pravidelně, ale mírně, aby půda byla vlhká, ale ne přemokřelá, zvláště během vegetačního období.
Jak zasázet vinnou révu
Rostliny sázejte 90 až 150 cm od sebe. Jamku udělejte hlubokou 40 až 50 cm podle sazenice, velikost zhruba 40 × 40 cm. Pod kořeny přidejte trošku kompostu nebo substrátu, aby měla hned pro začátek živiny a dobře se ujala.
Po čem pnout víno : Vinná réva roste ve dlouhých šlahounech, proto je dobré rostlinu vysadit k opoře aby se mělo po čem pnout. To znamená: plot, pergola, zeď, pletivo, atd. První rok při výsadbě je zapotřebí sazenici vinné révy pravidelně a důkladně zalévat.
Jak zastřihnout vinnou révu : Dřevnaté části rostliny se stříhají na výšku 70–80 cm. Při pěstování je také zvykem nechat na horní části kmene během vegetace vyrůst až čtyři mladé výhonky. Pokud je rostlina dostatečně velká již ve druhém roce, hlavní výhon se ve výšce 150 cm zkrátí a zbývající výhony se ohnou vodorovně k opěrce.
Jaký postřik na vinnou révu
Vinaři používají již léty osvědčený Kumulus, nebo přírodní Rock Effekt. Ten navíc můžete použít i na ošetření ovocných stromů. Síra je ve vinohradě potřená také z pohledu výživy vinné révy. Pozn: Kumulus doporučujeme přidávat do každého postřiku a to 0,5%.
Zálistky se odstraňují v zóně hroznů, kterou by příliš zahušťovaly. Nad nejvýše postaveným hroznem se však zálistky opět ponechávají. Tyto zálistky se dále také osečkovávají, abychom udrželi požadovaný tvar listové stěny keře. Mladší listová plocha zálistků vytváří asimiláty, které réva vinná využívá pro zrání hroznů.Na listech se tvoří nažloutlé skvrny, na spodní straně jsou viditelné bělavé sporangiofory. Skvrny později nekrotizují a trhají se. Při napadení květenství nebo hroznů dochází k jejich zasychání. Bobule mohou být napadeny pouze do velikost hrášku, později již choroba nedokáže prorůst pokožkou.
Kdy a jak stříhat vinnou révu : Řez provádíme v době, kdy by již neměly nastat velké mrazy, které by révu mohly zničit. Réva je totiž nejvíce mrazuvzdorná v neořezaném stavu. Nejvhodnější doba je tedy někdy okolo konce února až března a s teplotou půdy okolo 4°C.