Jak casto Zalevat bobkový list?
Příprava čaje

Stačí přidat několik sušených bobkových listů do hrnce s vroucí vodou a nechat je vařit asi 10 minut. Poté čaj sceďte a můžete si ho vychutnat. Doporučuje se pít čaj z bobkového listu dvakrát až třikrát denně, abyste dosáhli maximálních zdravotních přínosů.Jak stříhat bobkový list. Bobkový list stříháme venku cca 2x ročně. Podporujeme jeho habitus a hustotu a také jej můžeme stříhat samozřejmě dle potřeby v kuchyni. Pokud vavřín pěstujete jako kmínek, korunku zastřihávejte pravidelně, udržíte tak její hustý vzhled.Přes léto je mu dobře venku, s normální zálivkou, potřebuje dostatek světla, slunce. Na zimu se musí odnést domů, do nějaké chodby, verandy, stačí mu ale jen pár stupňů nad nulou. To se týká všech středomořských rostlin. Chladné přezimování v místnosti za omezené zálivky jim vyhovuje.

Proč žloutne bobkový list : Žluté listy: menší množství starších listů může přirozeně časem ztratit barvu, to je normální. Žloutnutí listů může také způsobit přelití, substrát zadržující vodu, stejně tak jako omrznutí a nebo-to především u vavřínů pěstovaných v nádobách-nedostatek potřebných živin.

Kolik můžeme vypít čaje denně

Ačkoli se účinky kofeinu mohou projevit již po prvním šálku, nejčastěji jich bez jakýchkoli obtíží může vypít dospělý člověk až pět. Toto množství se však může výrazně lišit u nemocných osob, těhotných žen a dětí, které by obecně měly pít čaje méně, či dokonce žádný.

Proč zvykat bobkový list : Pokud nedáte dopustit na přírodní léčiva, bobkový list by ve vaší zelené lékárně rozhodně neměl chybět. Již ve starověkém Římě lidé věřili, že vavřín přináší štěstí a slávu. Dnes se vavřín neboli bobkový list používá hlavně jako koření a je jednou z nejpoužívanějších bylinek nejen v českých pokrmech.

Pravidelně zaléváme, hlavně při letnění na celodenním slunci ale nepřeléváme, snese spíše krátkodobé nezalití než přemokření. Od jara do podzimu je ideální pěstovat vavřín venku, na terase či balkoně na plném slunci.

Bobkový list má expektorační vlastnosti, což znamená, že pomáhá uvolňovat hlen a usnadňuje vykašlávání. Jeho konzumace je obzvláště užitečná při boji s kašlem, nachlazením a jinými respiračními potížemi. Čaj z bobkového listu může pomoci uvolnit dýchací cesty, zlepšit průchodnost nosu a uklidnit podráždění v krku.

Čím přihnojovat bobkový list

Při správném hnojení rostou rostliny dobře a je možno každoročním řezem získat pro kuchyni užitečné listy jako koření. Rostliny proto tvarujeme jako nízký keř nebo stromeček s kulovitou nebo polokulovitou korunou. V létě během růstu pravidelně zalévejte a několikráte přihnojujte kombinovaným hnojivem.C. Williamson doporučuje pít 3 až 4 šálky čaje denně. „Pitná voda je v podstatě nahrazení tekutin. Čaj nahrazuje tekutiny a dodává antioxidanty,“ píše vědkyně.Na noc volte bylinky

  • Heřmánek – potřebujete se uvolnit a zklidnit rozdováděnou mysl
  • Meduňka – nejen na spaní, ale na celkové zklidnění se hodí meduňka.
  • Levandule – fialově zbarvená rostlina s příjemnou a uklidňující vůní se často vkládá do polštářových povlaků.
  • Rooibos – africká rostlina ideální na nespavost.


Indonésané pod názvem bobkový list myslí listy skořicovníku čínského (Cinnamomum cassia), v západní Indii se zase místo bobkového listu velmi často používají listy Nového koření (Pimenta dioica), které jsou velmi silně aromatické s výraznou až štiplavou chutí.

Co se stane když zapálím bobkový list : Ve výsledku se ukázalo, že vdechování kouře z bobkového listu účinkuje již po 10 minutách a účinně navozuje pocit pohody a klidu. Pokud vás tedy trápí přílišný tlak, ať už doma nebo v práci, stačí si vzít jeden list, zapálit jej a poté sfouknout, aby mohl dýmat. Kromě toho bude vaše místnost skvěle provoněná.

Jak vypadá strom bobkového listu : Rostlina tvoří vejčité, kožovité listy sytě zelené barvy, které jsou na okrajích mírně zvlněné. Listy jsou silně aromatické a s oblibou se používají jako koření – bobkový list. Rostlina tvoří nenápadné květy vyrůstající z paždí listů. Žluté květy se objevují v červnu.

Kolik bobkového listu na čaj

Na uvaření čaje budete potřebovat 2-3 sušené bobkové listy na jeden hrnek vody. Bobkové listy dejte do hrnku a zalijte vroucí vodou. Nechte louhovat asi 5 minut. Čaj sceďte a můžete ho ještě osladit medem nebo cukrem podle chuti.

Během roku je vhodné přihnojovat ovocné stromy (ale i keře) dvakrát až třikrát. První přihnojování provedeme brzy na jaře, v době pučení stromů, podruhé ihned po odkvětu, čímž posílíme tvořící se listy a nasazované plody, potřetí přihnojujeme až po červnovém opadu (nebo i probírce) části nasazených plodů.Hnojení borůvek provádíme pouze brzy na jaře, při tvorbě poupat a po odkvětu. Zhruba od července se hnojení vyvarujeme. Hnojíme speciálními kyselými hnojivy bez obsahu chloru. V dnešní době si lze již vybrat z hnojiv určených přímo pro borůvky, ať již granulovaných, či kapalných.

Jaký čaj je vhodné pít večer : Na noc volte bylinky

  • Heřmánek – potřebujete se uvolnit a zklidnit rozdováděnou mysl
  • Meduňka – nejen na spaní, ale na celkové zklidnění se hodí meduňka.
  • Levandule – fialově zbarvená rostlina s příjemnou a uklidňující vůní se často vkládá do polštářových povlaků.
  • Rooibos – africká rostlina ideální na nespavost.