Jak casto Snasi kachna?
Vejce sbíráme denně, kachna je snáší cca do devíti hodin ráno, aby hlavně ke konci zimy nezmrzla a nepopraskala. Indický běžec je kachna, která nemá obecně zachován pud sezení na vejcích, přesto jsou mezi nimi jedinci, kteří kachňata vysedí a odvodí.Inkubační doba vajec je 28,5 dne. Po tu dobu kachna svědomitě sedí na vajíčkách, zahřívá je a obrací. Cca 2 x denně se na 10 – 30 minut vzdálí se najíst, napít a často také vykoupat aby vajíčka namočila. Kachna sama pozná, které vajíčka jsou oplodněná a dobře se vyvíjející.Kachny mývají většinou zobáky žluté, hnědé a někdy malinko do oranžova. Zatímco u samců to je zprvu barva olivově zelená až žlutá, přičemž zobák kačera se během páření mění na jasně modrou barvu. Barva peří i zobáku v dospělosti je téměř vždy jiná v období růstu a dospívání.

Kdy sedi kachna na vejcích : Samičky sedí na vejcích necelé 4 týdny, ihned po vylíhnutí se káčata dokáží pohybovat po vodě, na létání si musí další dva měsíce počkat.

Proč se nejí kachní vejce

Žloutek kachních vajec má vyšší obsah tuku, ale také více cholesterolu. 100 g kachních vajíček obsahuje 884 mg cholesterolu ve srovnání s 425 mg cholesterolu ve slepičích vejcích. Právě kvůli obsahu cholesterolu se nedoporučuje konzumovat kachní vejce lidem s anamnézou srdečních onemocnění.

Jak dlouho sedí kachna běžec na vejcích : Inkubace 28 – 29 dní. Masná plemena kachen nesou až 150 vajec ročně, nosná plemena okolo 300. Indičtí běžci své potomstvo většinou neodchovávají, kachně se to podaří jen zřídka. Nesou 180 – 200 vajec ročně.

Rakovník – Kachny plemene indický běžec jsou teď velkým tahákem a dobře se prodávají. Je to hlavně proto, že žerou slimáky.

Nejen, že je kachní vejce větší, ale také skořápka je daleko tvrdší a odolnější. Kachní vejce potřebují k vylíhnutí také více dní, než je tomu u slepic, které se obvykle líhnou za 21 dní. Kachna pekingská potřebuje k vylíhnutí 28 dní a kachna pižmová dokonce 35 dní.

Jak poznat husu od kachny

Husa má protáhlejší tělo a delší krk, kachna se víc podobá slepici, má kratší krk i delší nohy. Husa dosahuje i mnohem větší váhy, může mít až 8 kilogramů, hodně urostlá kachna nanejvýš 4 kg. Kachna proto nevyžaduje tak dlouhé pečení, aby byla měkká a šťavnatá. U husy hrozí, že bude maso tvrdší a tužší.Jejich váha se pohybuje okolo 2 kg. Samec je vyšší než samice a žije déle. Někteří jedinci se dožívají až neuvěřitelných dvaceti let.Samice snáší nejčastěji 9–13 zelenožlutých nebo modrozelených vajec. Občas se stává, že do hnízd kachny divoké nakladou vejce i jiné druhy kachen, nebo i dokonce bažant obecný. A naopak i vejce březňačky byla i nalezena v hnízdech cizích ptáků. Na vejcích sedí pouze samice 23–29 dní.

Jejich váha se pohybuje okolo 2 kg. Samec je vyšší než samice a žije déle. Někteří jedinci se dožívají až neuvěřitelných dvaceti let.

Co s Kachnimi vejci : Kachní vejce jsou v zahraničí velmi populární potravinou a v některých částech světa dokonce nepostradatelným pomocníkem v kuchyni. Například v Anglii se z nich pečou buchty, v Thajsku z nich dělají výborné kachní taštičky a v Číně zase pokrm nazývaný „stoleté vejce“.

Kolik vajec denně sníst : I u vajec ale platí všeho s mírou a odborníci pro průměrného člověka doporučují zhruba dvě vejce denně. Jeden háček to přece jen má: vše je o kontextu. Na stravu je potřeba nahlížet jako na celek. Přičemž v případě vajec jde zejména o další zdroje nasycených tuků.

Jak se pozná Kačer od kachny indický běžec

Indický běžec hnědý

– zobák tmavě šedohnědý; běháky hnědé. Kačer: stejnoměrné hnědé zbarvení středního až tmavšího odstínu; hlava, horní část krku, zrcátka v křídlech a kryt ocasu jsou o něco tmavší. Kachna: stejnoměrné hnědé zbarvení středního až tmavšího odstínu.

Chovatelé tak často přistupují k opatření (zkrácení letek na jednom křídle) znemožňující únik kachen. Dlouhá inkubační doba vajec (35 dní) je pro chovatele ekonomicky nevýhodná a proto lze pižmovku nalézt spíše v extenzivních chovech, kde postupně vytlačila husu domácí.„Pokud mohou do nějaké vody vlézt, tak to udělají, Proto je třeba jim častěji vyměňovat vodu, stejně jako promáčenou podestýlku,“ upozorňuje odbornice. „Jakmile mají kachňata zhruba pět šest týdnů a venku je kolem dvaceti stupňů, nefouká vítr a neprší, není problém je pustit ven na trávník.

Jak dlouho vařit husu : Naprosto klíčový je čas pečení.

Husa se musí péct pomalu při nízké teplotě, obvykle se doporučuje 12–15 hodin. Troubu tedy rozehřejte už večer na 70–80 °C a dejte péct. Husu pečte přikrytou a vyhněte se průběžným kontrolám.