A:Doporučuje se konzumovat červenou řepu minimálně jednou týdně, aby získali všechny její zdravotní výhody. Řepa KJ může být jedním z nejzdravějších a nejoblíbenějších druhů červené řepy, kterou si můžete připravit.Červená řepa také obsahuje vysoké množství kyseliny šťavelové, která nepříznivě ovlivňuje metabolizmus vápníku a její soli, šťavelany, jsou základem jednoho typu močových a ledvinových kamenů. Nepříznivě na ledviny působí i přítomné puriny.Chraňte před světlem. Doporučené dávkování: 50 ml 1-2 x denně, minimálně 30 minut před jídlem.
Kdo by neměl jíst cervenou řepu : Kdo by neměl jíst červenou řepu
I když má spoustu pozitivních účinků, měli by ji kvůli vyššímu obsahu sacharidů konzumovat s mírou diabetici. Pozor by si na ni měli dát i lidé s nízkým tlakem. A její projímavé účinky zase rozhodně neocení ti, kteří trpí na průjmy.
Na co je červená řepa zdravá
Řepa je kvalitním zdrojem kyseliny listové, selenu, vitaminu C a také draslíku, který je tělu velmi prospěšný svou schopností udržovat normální krevní tlak, upravit srdeční činnost a napomoci správné činnosti nervové soustavy. Červená řepa obsahuje i křemík, který dodává sílu našim kostem, cévám a kůži.
Na co je zdravá řepa : je dobrá při prevenci rakoviny kůže, plic a tlustého střeva (obsahuje pigment betacyanin – působí proti růstu rakovinných buněk) betainy obsažené v řepné šťávě stimulují funkce jater. je zdrojem vitamínu C, který pomáhá předcházet astmatickým příznakům. beta-karoten v červené řepě také pomáhá předcházet rakovině plic.
Řepa je kvalitním zdrojem kyseliny listové, selenu, vitaminu C a také draslíku, který je tělu velmi prospěšný svou schopností udržovat normální krevní tlak, upravit srdeční činnost a napomoci správné činnosti nervové soustavy. Červená řepa obsahuje i křemík, který dodává sílu našim kostem, cévám a kůži.
Brání kornatění tepen a podporuje činnost jater. Zbavuje střeva jedovatých látek. Odstraňuje zácpu. Vyvolává optimističtější náladu.
Co léčí červená řepa
Barvivo červené řepy rozšiřuje věnčité tepny a zpevňuje stěnu vlásečnic. Z jejích přímo léčivých účinků jmenujme též účinky močopudné, vylučuje sůl z těla, povzbuzuje činnost žaludku a tvorbu žluči, pomáhá po rekonvalescenci při borelioze a klíšťové encefalitidě a má pozitivní vliv na zrak.Řepa je kvalitním zdrojem kyseliny listové, selenu, vitaminu C a také draslíku, který je tělu velmi prospěšný svou schopností udržovat normální krevní tlak, upravit srdeční činnost a napomoci správné činnosti nervové soustavy. Červená řepa obsahuje i křemík, který dodává sílu našim kostem, cévám a kůži.Základní příprava. Červená řepa je v syrové podobě velmi tvrdá, vařením či pečením změkne. Potřebuje k tomu však notnou dávku času – malé řepy zpravidla kolem jedné hodiny, ty velké až hodiny tři. Když už řepu do kuchyně pustíte, vyplatí se vám tudíž připravit naráz více než jeden kousek.
Základní příprava. Červená řepa je v syrové podobě velmi tvrdá, vařením či pečením změkne. Potřebuje k tomu však notnou dávku času – malé řepy zpravidla kolem jedné hodiny, ty velké až hodiny tři. Když už řepu do kuchyně pustíte, vyplatí se vám tudíž připravit naráz více než jeden kousek.
Jak dlouho pít cervenou řepu : Při ateroskleróze se doporučuje léčivá kúra: syrová šťáva z červené řepy v dávce 50-100 ml denně po dobu alespoň deseti dní. Podporuje růst buněk a opravuje jejich jádra. Aktivuje tvorbu červených krvinek, a tím zásobování buněk kyslíkem.
Kdy jíst cervenou řepu : Červenou řepu můžete v kuchyni využít mnoha způsoby: obvykle se podává vařená (např. v salátu) nebo nakládaná (jako zavařenina). Můžete ji však jíst i syrovou nebo si z ní udělat šťávu. Jako teplá zeleninová příloha se hodí k masu a rybám, můžete ji použít i do polévek.
Na co je dobrá červená řepa
Barvivo červené řepy rozšiřuje věnčité tepny a zpevňuje stěnu vlásečnic. Z jejích přímo léčivých účinků jmenujme též účinky močopudné, vylučuje sůl z těla, povzbuzuje činnost žaludku a tvorbu žluči, pomáhá po rekonvalescenci při borelioze a klíšťové encefalitidě a má pozitivní vliv na zrak.