Jak casto prát Funkcni oblečení?
Prací prostředky

Sportovní a funkční oblečení a prádlo není potřeba prát po každém použití, přichází tím o své vlastnosti. Mikiny a bundy stačí vyprat párkrát za sezónu. Tričko a spodní prádlo například můžete vzít hned po sportovní aktivitě s sebou do sprchy a jen ho promáchat v čisté vodě.Cokoliv bílého a hedvábného je zapotřebí vyprat po každém nošení. Košile a halenky perte po každém nošení. Sportovní oblečení perte po každém nošení. Vesty se perou tak dvakrát za sezónu.Například tričko by se mělo prát po každém použití. Naopak sukně a látkové kalhoty stačí prát až po sedmém obléknutí.

Na jaký program prát funkční prádlo : Vyberte program pro jemné prádlo a respektujte pokyny výrobce na cedulce. Nepoužívejte aviváž a zvolte vždy prací gel na merino prádlo. Perte prádlo na nižší teplotu, vlna má tendenci se srážet. Nepoužívejte změkčovadla ani bělidla.

Jak prát sportovní oblečení

Oblečení můžete prát ručně nebo v pračkách, vždy na nízké teplotě – většina výrobců doporučuje maximální teplotu vody 30–40 °C. Moderní automatické pračky nabízejí speciální programy pro praní sportovního oblečení – teplota do 30 °C, kratší cyklus a snížený počet otáček (až 800)

V čem prát sportovní oblečení : Používejte jemný prací prostředek

Na trhu jsou i prostředky určené přímo pro sportovní oblečení. Vyhněte se použití aviváží a změkčovadel. Nejen že nejsou pro praní sportovního oblečení potřeba, ale mohou navíc snížit jeho prodyšnost a další funkční vlastnosti. Stejně tak není vhodné používat bělidla.

Jak často měnit pyžama

Teď přijde možná šokující informace, ale podle všech studií bychom pyžamo měli měnit každé 3 dny.

Prádlo v Kristově krvi

Podle další ze zvyklostí ženy nesmějí prát prádlo. Jenže této práci by se o Velkém pátku neměli věnovat ani muži. Voda má v ten den totiž duchovní očistné poslání. Lidé dříve vstávali už před východem slunce a dokonce i s dobytkem se chodívali mýt do potoka, aby byli uchráněni před nemocemi.

Jak prát funkční triko

Funkční prádlo perte v pračce maximálně na 40 stupňů ve speciálním pracím prášku, jako je například Toko Functional Sportswear Care. Kromě termoprádla v něm můžete vyprat i druhou zateplovací vrstvu oblečení, tedy například flísové mikiny.Základní zásady praní sportovního oblečení: Oblečení můžete prát ručně nebo v pračkách, vždy na nízké teplotě – většina výrobců doporučuje maximální teplotu vody 30–40 °C.Funkční prádlo perte v pračce maximálně na 40 stupňů ve speciálním pracím prášku, jako je například Toko Functional Sportswear Care.

Na praní funkčního sportovního oblečení je vhodné pořídit speciální prací gel na funkční prádlo, který je šetrný k membránám a materiálu. Mezi vhodné prací gely patří: Atsko Sport Wash – vhodný na funkční prádlo, vlnu i peří.

Jak často se mění ručníky : Možná si říkáte, že po osušce i ručníku saháte, když jste čistí. Bohužel ale ne všechny nečistoty zůstanou v umyvadle či sprše, mnoho z nich končí právě v ručnících. Proto je vhodné měnit osušku na tělo každé tři dny, ručník na ruce dvakrát týdně a ten na obličej pak raději po každém použití.

Jak často prát lůžkoviny : Ložní prádlo měňte minimálně jednou za 14 dní. Povlaky na polštáře i 1x týdně. Perte na 40 °C.

Kdy neprat prádlo Velikonoce

Nenechávejte velké prádlo na poslední chvíli, ať si můžete v poklidu užít Velikonoční svátky. A pamatujte, že na Velký pátek se nepere!

To, že prádlo zapáchá už při vyndávání z pračky, může mít hned několik příčin: špatné dávkování pracího přípravku nebo jeho nevhodný výběr, nedostatečně udržovaná pračka a časté praní na nízké teploty. No a samozřejmě to, že prádlo zapomenete včas vyndat a necháte ho v bubnu vlhké několik hodin.Oblečení můžete prát ručně nebo v pračkách, vždy na nízké teplotě – většina výrobců doporučuje maximální teplotu vody 30–40 °C. Moderní automatické pračky nabízejí speciální programy pro praní sportovního oblečení – teplota do 30 °C, kratší cyklus a snížený počet otáček (až 800)

Proč smrdí ručníky po vyprání : Pokud necháte mokré ručníky v pračce dlouho, tak pak po vyndání budou zapáchat a dost možná také plesnivět. Ihned je tedy přesuňte do sušičky nebo na věšák, kde mají hodně místa. Pokud máte ručníky nové, ujistěte se, že je perete správně.