Jak casto cistit zuby kojenci?
Od 12. měsíce se zuby čistí 2× denně: po snídani a večer před spaním pomocí klasického kartáčku s malou hlavou a měkkými štětinkami za použití krouživých pohybů. Zubní kartáček měníme každé 3 měsíce.Jediná správná odpověď je: dvakrát denně, dokud nejsou zuby čisté. To lze zjistit pomocí různých barevných indikátorů zubního povlaku. Pokud ovšem i přesto chceme alespoň nějaký časový údaj, dá se říci, že minimální čas, který potřebujeme k vyčištění všech zubů, jsou 2 minuty.Učte dítě čistit si zuby krouživými pohyby tím, že při čištění povedete jeho ruku, aby si správné pohyby osvojilo. Kousací plochy čistěte jemnými pohyby dopředu a dozadu. Zuby si můžete čistit před zrcadlem, aby vaše dítě vidělo, kde přesně právě kartáček čistí – i to by mohlo čištění udělat zábavnějším.

Jak se starat o zuby miminka : Ideálním pomocníkem pro čištění prvních zoubků je takzvaný prsťáček, silikonový návlek na prst s jemným kartáčkem. S prsťáčkem se v pusince miminka velmi dobře manipuluje a čištění zoubků je jednoduché. Zoubky můžete čistit samotným prsťáčkem nebo se zubním gelem s nízkým obsahem fluoridů či bez fluoridů.

Jak masírovat dásně miminku

K masáži dásní doporučujeme „Prsťáček“, návlek na prst, na který se nanese malé množství gelu a místo se lehce masíruje. Jakmile se z miminka stane batole, mělo by si začít zvykat na čištění zubním kartáčkem. Nejvhodnější je kartáček s malou hlavičkou, která snadno dosáhne na všechny zoubky v ústech.

Jak casto cistit Mezizubnim Kartackem : Jednou denně – více není třeba! Čištění mezizubních prostor by rozhodně mělo být součástí každodenního rituálu nás všech. Pokud s čištěním mezizubními kartáčky teprve začínáte, nebo jste ho delší dobu vynechávali, mohou dásně po použití mezizubního kartáčku krvácet.

Sklovina se stává díky tomu měkčí a snadněji se poškodí, posléze tak snadněji vznikají zubní kameny nebo kazy. Trvá zhruba 30 minut po ukončení jídla, než se opět pH v ústech stabilizuje. Proto bychom se měli držet základního pravidla, tedy počkat zhruba půl hodiny po jídle s čištěním zubů.

Jednou denně – více není třeba! Čištění mezizubních prostor by rozhodně mělo být součástí každodenního rituálu nás všech. Pokud s čištěním mezizubními kartáčky teprve začínáte, nebo jste ho delší dobu vynechávali, mohou dásně po použití mezizubního kartáčku krvácet.

Jak cistit dlahu na zuby

K čištění můžete použít zubní kartáček, kterým dlahu očistíte od plaku, slin a zbytku dalších nečistot. Není doporučeno použití příliš tvrdých kartáčků, ani abrazivních past, díky nimž by mohly vzniknout mikrodefekty na povrchu, které usnadňují kolonizaci bakteriemi.Zuby si čistěte 2x denně. Vhodný zubní kartáček má malou hlavičku, měkká a rovná vlákna. Kartáček nasadíte „půl na zub/půl na dáseň“, přibližně pod úhlem 45-ti stupňů a čistíte malými, krouživými pohyby, na kartáček netlačíte. Na každém zubu proveďte deset těchto drobných krouživých pohybů.První mléčné zuby (obvykle přední řezáky) začínají vypadávat přibližně v šesti letech. Výměna zubů obvykle probíhá směrem zepředu dozadu, mléčné stoličky většinou vypadávají okolo 12. roku věku*. Kývající se zuby, nově vzniklé mezery mezi zuby i nově se prořezávající stálé zuby do jisté míry komplikují ústní hygienu.

KONTRAINDIKACE (KDY KLASICKOU MASÁŽ NEPROVÁDÍME)

při horečnatém, akutním zánětlivém a infekčním onemocnění a při podezření na ně na kůži postižené chorobným zánětem hnisavým nebo plísňovým. v místech čerstvého poranění a porušení celistvosti kůže. v místech křečových žil (varixů) a bércových vředů a u zánětů žil.

Jak dlouho bolí miminko zuby : Nejčastěji se prořezávání zoubků projevuje zvýšeným slintáním, případně vodnatou rýmou. Děti jsou neklidné, mohou mít i menší chuť k jídlu. Tento stav obvykle trvá jeden až dva týdny a poté opět na pár měsíců odezní.

Kdy si cistit mezizubním kartáčkem : Mezizubní kartáček stačí používat jednou denně, a to nejlépe večer po vyčištění zubů kartáčkem, nebo kdykoliv, kdy vám v mezizubním prostoru zůstane kousek jídla. Čištění mezizubním kartáčkem vyžaduje správnou techniku, aby nedošlo k poškození dásní.

Na co jsou mezizubní kartáčky

Mezizubní kartáček můžete použít po čištění zubním kartáčkem k dočištění (překvapí vás, kolik plaku po čištění zubním kartáčkem ještě zůstalo), nebo můžete i před čištěním – v tom případě si dobře připravíte mezizubní prostory na použití dalších přípravků dentální hygieny (speciální zubní pasty, ústní vody).

K čištění můžete použít zubní kartáček, kterým dlahu očistíte od plaku, slin a zbytku dalších nečistot. Není doporučeno použití příliš tvrdých kartáčků, ani abrazivních past, díky nimž by mohly vzniknout mikrodefekty na povrchu, které usnadňují kolonizaci bakteriemi.Večer je tedy nutné po vyčištění zubů už nic nejíst, ani nepít kromě čisté vody. Neméně důležitá je správná technika. „Úplně nejlepší je, když si nechají lidé u svého zubaře či dentální hygienistky předvést jak nejlépe čistit zuby.

Jak casto měnit kartáček : Odborné zdroje uvádějí, že byste měli kartáčky měnit každé tři měsíce (což platí pro klasické kartáčky i hlavice elektrických kartáčků), ale tato délka je spíše orientační. Většině z nás zubní kartáček už po méně než dvou měsících vypadá spíše jak smeták na podlahu.