Jak brát králíka do ruky?
Mrkev/ovoce má vysoký obsah cukru a měla by být krmena pouze v malém množství jako příležitostná odměna. Králíci potřebují hlavně seno a/nebo trávu, trochu listové zeleniny a čistou vodu. Čerstvé, bezprašné seno by mělo být jejich hlavním zdrojem jídla, který je neustále k dispozici.Jak je možné králíčka zvednout a držet

Pokud je králíček příliš akční, zbrklý, cuká se, ale prostě ho musíme zvednout, tak ho na pevné podložce přidržíme za kůži na krku (ale nezvedáme!), druhou rukou ho podebereme pod hrudí, přehmátneme z krku pod zadeček a přemístíme, případně si ho přitiskneme k hrudi a přeneseme.Důvodů může být několik. Může za to neuspokojená potřeba pohybu, stesk, potřeba brousit zuby, hlad nebo nuda. Králík je chytré zvíře, takže ví, jak upoutat pozornost. Je také dost tvrdohlavý, takže si nedá pokoj, dokud se mu to nepovede.

Jak inteligentní je králík : Králíček je docela inteligentní zvíře a je možné ho do určité míry vychovat, naučit ho čistotnosti, naučit ho přiběhnout na zavolání nebo zamlaskání, rád se přijde přitulit a pomazlit.

Jak udělat králíkovi radost

Šišky, klacíky, přírodní provázky. Šišky mohou být pro králíčky velkou zábavou. Díky jejich tvaru můžete i do nich vložit různé pamlsky a nechat králíčka se k nim dobýt. Králíci mohou šišku také okusovat, z přírody by však měla být buď zmražená nebo převařená, abychom vyhnali všechny škůdce.

Jak zateplit králíkárnu : Celou mezeru mezi stěnou krabice a vnějškem králíkárny vyplňte slámou nebo senem, případně můžete použití i noviny nebo kombinace všech tří materiálů. Spíše, než seno doporučujeme slámu, protože silnější stébla zachycují více vzduchu a jsou tak lepším izolantem.

Někdo doporučuje brát králíka za kůži na hřbetě a pak okamžitě podepřít zadeček (ne přímo zadní nohy, protože to vezme králíček jako odrazovou plochu – může vám i vyskočit z náruče), jinde je doporučováno zvedání jednou rukou pod břichem a lehce uchopit přední packy, druhou rukou pod zadečkem.

Poloha na boku

Tváří se slastně a spokojeně. Říkáme tomu, že králíček "hodí záda".

Jak poznat že je králík smutny

Jak poznat, že je králík smutný

  1. Chování: Králík může být méně aktivní, trávit více času skrýváním, nebo se vyhýbat interakci s lidmi nebo jinými králíky.
  2. Ztráta Zájmu: Ztráta zájmu o hrání, průzkum nebo dokonce o oblíbené pamlsky může být znakem smutku.

Pokud vás králíček olizuje dává najevo svou spokojenost ve vaši přítomnosti a to, že vás má rád. Pokud králíčka v této situaci pohladíte nebo odměníte, vyloží si to tak, že je to vzájemné a váš vztah se prohloubí. Olizování je tedy projev náklonnosti a spokojenosti.Králíčci rádi odpočívají na břiše. Nechystají se přímo ke spánku, jen oddychují a odpočívají. Jedná se většinou o krátkodobý párminutový momentální odpočinek mezi různou aktivitou. Když králíčka vyrušíte, nebere to tak citlivě ;).

Denní dávkou jsou asi dvě hrsti a fantazii se meze nekladou. Super je například mrkev, fenykl, řapíkatý celer, brokolice, salát. Pozor si ale dejte na ty druhy zeleniny, které by v žaludku mohly způsobit kvašení a nadýmání – řeč je například o zelí, špenátu, kapustě apod. Králíci jsou mlsouni a bylinky mají moc rádi.

Jak poznat že je králík naštvaný : Nejčastější otázky:

  1. Tělesná řeč: Naštvaný králík může mít například vztyčené uši, otočené dozadu nebo na stranu.
  2. Zvuky: Králíci mohou při naštvanosti vydávat zvuky jako je syčení, vrčení nebo dokonce křik.
  3. Kousání nebo škrábání: Pokud se králík cítí ohrožený nebo velmi naštvaný, může se snažit kousnout nebo škrábat.

Jak se dá Ochocit králík : Jako nejlepší se jeví hlazení králíčka během anebo po krmení. Králíčka hladíme spíše na hřbetě než na hlavě; někteří králíci dotek na hlavě nemají rádi. Tuto fázi realizujeme několikrát denně, vždy na králíčka mluvíme klidným slovem a vyvarujeme se prudkých pohybů.

Jak dlouho může být králík bez sena

Pokud jsi mu Terko zapomněla dát nějaké zrní, granule, nevadí, jestli má stále seno. Pokud nemá seno, může to být problém. Po 24 hodinách bez jídla problém fatální. Pro odbornici na králíky Nickjmeno – je to proto, že králík má malý žaludek a dlouhé střevo.

Na dno každého kotce je vhodné dát nepromokavou podložku. Někdo pobíjí dno plechem, někdo dává lino, ovšem to většinou dlouho nevydrží, zvláště u samic, které ho během porodu většinou zlikvidují.Krmiva (směsi nebo granule) dáváme 2x denně asi 2 polévkové lžíce. Zelené krmení by měl králík dostávat večer.

Co na dno klece pro králíka : Nejvhodnější jsou klasické dřevěné pelety. Na zem v kleci můžete dát kobereček, což se doporučuje zejména v zimních měsících. Stelivo by nemělo být po celé kleci, neboť králík se naučí vykonávat potřebu po celé kleci a ne ve “svém koutku“. Navíc je náročnější udržet klec čistou, pokud je stelivo po celém dně.