noční hlad je v průběhu těhotenství naprosto normální. Klidně zařaďte do jídelníčku další večeři, ideálně s obsahem bílkovin (jogurt, kefír, sýr, šunka) doplněné například o kousek zeleniny. Rovněž doporučuji mít vždy na nočním stolku nějakou malou svačinku po probuzení abyste předcházeli ranním nevolnostem.Osm potravin, které mohou ohrozit těhotenství
- Játra. Paštiky a další výrobky z jater jsou velmi bohaté na vitamin A.
- Syrová nebo nedovařená vejce.
- Alkohol.
- Nezralá papája.
- Ryby s vysokým obsahem rtuti.
- Měkké sýry.
- Syrové nebo nedovařené maso.
- Káva, čaj a kolové limonády.
Rozhodně není vhodné zvedání těžkých předmětů. Takže přesouvání nábytku a nošení těžkých nákupů rozhodně není vhodné. Další potencionálně riziková činnost je práce s chemikáliemi např. při malování nebo čištění odpadů.
Co by se nemělo v těhotenství : Co nejíst v těhotenství
- Výrobky z nepasterizovaného mléka – měkké sýry a další potraviny z nepasterizovaného mléka mohou být kontaminovány bakterií listerií, která může vyvolat otravu jídlem.
- Syrové maso – vepřové, hovězí nebo jehněčí maso může být napadeno Toxoplasmou.
- Ryby – v rybách je nebezpečná zejména rtuť.
Na co mají chuť tehotne ženy
Nejčastěji uváděnou těhotenskou chutí je čokoláda, následuje zmrzlina, sladkosti, pikantní jídla, naložené cibulky, tropické ovoce, kari, koblihy, kvasnice, burákové máslo, brambory a ořechy. Budoucí matky také často uvádějí, že se u nich objevuje chuť na nezvyklé kombinace jídel.
Kdy se nejvíc přibírá v těhotenství : Během prvního trimestru je ideální přírůstek kolem dvou kil, na konci druhého trimestru přírůstek do osmi kilo a během třetího dalších 4 – 7 kg. Jak jsem již ale uvedla, toto je velice individuální a nelze paušalizovat, jedná se o průměrnou, tabulkovou informaci, velice záleží na Vaší váze před těhotenstvím.
Nejrizikovější období z celkového množství spontánních potratů je v prvním trimestru. Jakmile těhotenství dosáhne 12. týdne, riziko potratu se snižuje na pouhá dvě procenta.
Zvedání a nošení těžkých břemen je rizikové během těhotenství zejména kvůli tlaku, který vzniká ve středu těla. Při zvedání a nošení těžkých věcí se zapojují celé svalové skupiny břišních a zádových svalů (pochopitelně i svalů na končetinách) a na dutinu břišní se vyvíjí tlak.
Jaké pohyby nedělat v těhotenství
Nevhodné jsou hluboké dřepy a předklony (mrtvý tah) a ostatní cviky namáhající silově břicho a pánevní dno. Cviky tlakové, vyžadující zatínání břicha. Ve druhém a hlavně třetím trimestru jsou nevhodné cviky v lehu na zádech a cviky rotační!Tělo tak jen zbytečně zatížíte. Kupovat byste měla jen doplňky stravy speciálně určené pro nastávající maminky. Nejdůležitější je v těhotenství dostatek kyseliny listové, železa, hořčíku, jódu, vápníku, vitamínů B, C a D a mastných kyselin.Ve stravě omezte nejčastější zdroje přidaných cukrů: slazené nápoje, džusy, slazené mléčné produkty, sladkosti, sladké pečivo z bílé mouky a jiné vysoce zpracované potraviny. Preferujte potraviny s nižším glykemickým indexem. Každý chod skládejte tak, aby v něm nechyběl zdroj bílkovin a vlákniny.
Únava provází obvykle celý první trimestr a zhruba kolem 13. týdne pomalu začíná ustávat, problémy s únavou ve 2. trimestru těhotenství nebývají tak výrazné. Ke zhoršení ale často dochází ve třetím trimestru v důsledku nárůstu hmotnosti a snížené kvality spánku.
V jakém týdnu se nejčastěji Potrácí : Spontánním potratem končí až pětina všech těhotenství, nejčastěji v prvním trimestru. Těhotenství tak někdy zamlkne dokonce dříve, než se na něj přijde. Co dělat, když žena potrácí opakovaně a jaká je nejčastější příčina
V kterém týdnu dochází nejčastěji k potratu : U samovolných potratů činil příslušný podíl plodů šestého a sedmého týdne stáří 40,2 %. K samovolnému potratu dochází často také v 8. týdnu těhotenství – počítáme-li všechny tři frekventované týdny stáří plodu, zahrnovaly v roce 2018 celkem 59,3 % registrovaných samovolných potratů.
Proč spát v těhotenství na levém boku
Většina těhotných žen nedokáže ležet na zádech. Ani odborníci tuto polohu nedoporučují, protože může způsobovat nevolnosti. Mnohem vhodnější je spát na boku, zejména na levém, čímž se dosáhne nejlepší cirkulace krve do dělohy a k miminku.
Doteky, hlazení, masáže – spojení láskyplného myšlení na dítě s jemnými doteky bříška. Dítě na doteky může odpovídat kopáním, anebo tlačením se na ruku, která je položená na břiše. S doteky souvisí hlazení a masáže – zmírňují stres a uvolňují napjaté svaly.Jakmile máte pozitivní těhotenský test, pořiďte si speciální krémy, oleje nebo tělová mléka a začněte s promazáváním pokožky – zvlhčí ji, podpoří její pružnost a tvorbu kolagenu. Zaměřte se především na spodní část břicha a mažte ho několikrát denně, alespoň ráno a večer. Nezapomínejte ale také na stehna a poprsí.
Co Nedelat kdyz chcete Otehotnet : Při snahách o početí by se měli vyvarovat alkoholu, kouření a omamným látkám. Doporučuje se také kvalitní strava a dostatek spánku. V neposlední řadě se vyplatí eliminovat některé rizikové faktory. Jedná se hlavně o přehřívání varlat, které způsobuje horší tvorbu a pohyblivost spermií.