Jak často zalévat dýni?
Jelikož dýně jsou z 80–90% voda je jasné, že v době růstu potřebují opravdu hodně vody. Tajemství bohaté úrody je, že dýně zaléváme pouze, když to opravdu potřebuje. Motyčkou nebo lopatkou zkontroluje svrchní vrstvu půdy. Když je vlhká a dýně vypadá zdravě, necháme ji být.Dýně mají rády půdu s dostatkem živin, vláhy a slunečního svitu. Proto je při výsadbě přihnojte chlévskou mrvou nebo dobře rozloženým kompostem, na kterém je můžete i pěstovat. Pěstování dýní není nijak náročné. Stačí, když je budete pravidelně odplevelovat a v případě velkého sucha pravidelně zalévat.Ideální čas nastává pro výsev už na konci dubna, pokračovat můžeme až do konce května. Vysévat můžete rovnou do záhonu. V zemině vyhloubíme důlky, kam vysejeme 2 až 3 semena, která vyséváme do hloubky 3 až 5 cm. Klíčení můžete očekávat zhruba do 10 dnů.

Jak hnojit dýně : Jako základ použijte na začátku vegetace a následně v jejím průběhu příslušné granulované, čistě přírodní Hoštické hnojivo, obsahující koňský a kravský hnůj, rohovinu a guáno. V kombinaci s kapalným hnojivem dodáte rostlinám po celé vegetační období všechny potřebné živiny pro jejich zdravý růst.

Kolik dýní na jedné rostlině

Aby měly plody dostatek živin a dorostly do dostatečné velikosti a byly chutné, je nutné nechat na jedné rostlině dva, maximálně tři plody.

Kdy Zaštipovat dýně : Nároky a péče o rostlinu

Zaštipujeme když šlahoun dosáhne délky cca 1,5 – 2 m. Dýni sázejte na slunné a teplé záhony.

U nás bylo dlabání dýní spojeno až se svatomartinským obdobím. V zimním období totiž sluneční paprsky pozbývají svou sílu a dýně s řepou byly považovány za poslední plody Země, které v sobě mají poslední paprsky slunce. Proto se tyto plody vydlabávaly a vkládaly se do nich svíčky (světla) a vynášely se ven do přírody.

Jaké rostliny zasadit na záhonech po česneku Jedna plodina je zcela nevhodná!

  1. Okurky. Okurky patří mezi tu nejvhodnější zeleninu, která se dá po česneku na záhonek zasadit.
  2. Ředkvičky.
  3. Listová zelenina.
  4. Baklažán.
  5. Luštěniny.
  6. Jahody.
  7. Brokolice.
  8. Brambory.

Kdy se Přihnojuje

Během roku je vhodné přihnojovat ovocné stromy (ale i keře) dvakrát až třikrát. První přihnojování provedeme brzy na jaře, v době pučení stromů, podruhé ihned po odkvětu, čímž posílíme tvořící se listy a nasazované plody, potřetí přihnojujeme až po červnovém opadu (nebo i probírce) části nasazených plodů.Výsadba je ideální od konce dubna až do konce května, do dolíčků v záhonu po 2–3 semenech. Je třeba do důlku dát semen raději více, protože dýňová semena mají tendenci zasychat.Tykve jsou obecně teplomilné plodiny, proto s výsevem nespěchejte a počkejte, až bude půda dostatečně prohřátá. Výsadba je ideální od konce dubna až do konce května, do dolíčků v záhonu po 2–3 semenech. Je třeba do důlku dát semen raději více, protože dýňová semena mají tendenci zasychat.

Proč se vlastně dýně dlabou, víte to (

Zvyk dlabání dýní v souvislosti s Halloweenem má původ v irské legendě o darebákovi Jackovi. Za svého života Jack velmi hřešil a podvedl i samotného ďábla. Když zemřel, odmítli ho v nebi i v pekle, proto v podobě vydlabané dýně bloudí po Zemi a svíčkou si svítí na cestu.

Čím podložit dýně : Dozrávající plody je třeba nechat na rostlině co nejdéle, aby se však nekazily, je vhodné je podložit například neglazovanou dlaždicí, plochým kamenem apod. Nejhorší je totiž pro zrající dýně vlhkost zdola, navíc kámen či dlaždice akumulují teplo a urychlují tak dozrávání plodů.

Kdy se dlabou dýně : K halloweenskému svátku 31. 10. patří neodmyslitelně dlabání dýní.

Jak Zaštipovat dýně

Nároky a péče o rostlinu

Dýni Hokaido je dobré zaštipovat, aby se rozvětvovala. Bude tak dávat větší úrodu. Zaštipujeme když šlahoun dosáhne délky cca 1,5 – 2 m. Dýni sázejte na slunné a teplé záhony.

Ideální je podzim, kdy teplota půdy klesne pod 8 – 9oC. Před mořením rozebereme česnek na stroužky a ty namočíme do 5% roztoku Sulky na dobu 10 – 12 hodin. Následně je osušíme a můžeme sázet.Pokud je zcela suchá i až do hloubky 10 cm, přistupte k závlaze. Česnek to ocení i v posledních týdnech před sklizní, jeho paličky budou větší. V teplých dnech se obecně doporučuje lehce zalévat každé čtyři dny. Česnek je třeba sklízet za suchého počasí.

Jak casto můžu hnojit trávník : Jak často se provádí hnojení trávníku

Travní plochy hnojíme tři až čtyřikrát do roka. V dubnu, červnu, září a pokud je třeba, pak ještě koncem října. Důležité je i množství hnojiva v jednotlivých obdobích. V dubnu je to 25% roční potřeby, v červnu také 25%, v září ovšem 35% a v říjnu 15%.