Stejně, jako klasický zubní kartáček i náhradní hlavice sonického či elektrického zubního kartáčku potřebuje naši pozornost. Dlouho používaná a roztřepená vlákna hlavice májí sníženou schopnost odstranit zubní plak. Hlavici měnte každé 3 měsíce. Pokud jsou vlákna roztřepená čí ohnutá, je potřeba ji ale vyměnit dříve.Mimořádně dobře sonické kartáčky vyčistí i mezizubní prostory, a oproti oscilačně-rotačním kartáčkům je sonická technologie výrazně vhodnější pro osoby s citlivými dásněmi a zuby. Naopak ale sonické kartáčky nejsou tak účinné v boji s odstraněním skvrn od kávy, cigaret a vína.Sonický zubní kartáček narušuje plak pomocí rychlých vibračních pohybů, které vytvářejí akustické vlny a mikrobublinky vzduchu. Akustické vlny rozhýbou směs zubní pasty, slin a vody takovou silou a rychlostí, že plak na zubech účinně odstraní.
Jak vycistit sonický kartáček : Sonický kartáček držíme stabilně všemi konečky prstů podobně jako smyčec. Pro nejlepší výsledky čistíme po dobu 2 minut podél dásňové linie. Poté kartáček zapneme znovu a dočistíme okluzní plošky a můžeme dodatečně provézt stíravý pohyb po celé plošce korunky. Optimální doba čištění je 3-4 minuty.
Jak si zvyknout na sonický kartáček
Toto doporučení platí pro všechny sonické zubní kartáčky, které jsou dostupné na trhu. Až si sonický kartáček na zuby pořídíš, tak počítej, že zhruba týden si na něj budeš zvykat. První pravidlo: dotýkej se zubů pouze štětinkami! Zubů se dotýkej jen štětinami (nikoliv tím plastem, co drží štětinky).
Jak casto si čistit zuby Sonickym kartáčkem : Jak dlouho si čistit zuby sonickým kartáčkem Zuby byste měli čistit 2× denně (nejlépe ráno a večer), pokaždé přibližně čtyři minuty.
Dobrý den, pro dosažení maximálního výsledku čištění doporučujeme vyměnit hlavici kartáčku každé tři měsíce nebo častěji, pokud se objeví známky opotřebení.
Dobrý den, elektrické zubní kartáčky se dělí na sonické a rotační. Rozdíl mezi těmito dvěma druhy je v čistícím pohybu, který vykonávají. Sonické kartáčky jsou jemnější, jejich čistící pohyb připomíná spíše vibrace. U rotačních kartáčků jde o pohyb ze strany na stranu, kartáček tedy rotuje.
Jak často by se měl měnit kartáček
Odborné zdroje uvádějí, že byste měli kartáčky měnit každé tři měsíce (což platí pro klasické kartáčky i hlavice elektrických kartáčků), ale tato délka je spíše orientační. Většině z nás zubní kartáček už po méně než dvou měsících vypadá spíše jak smeták na podlahu.Dobrý den, hlavice u sonických kartáčků se mění stejně často jako klasické zubní kartáčky, takže po třech měsících používání.Kartáček používejte maximálně 2× týdně.
Při častějším používání kůži zbytečně dráždíte a odstraníte z ní přirozený filtr.
Jak dlouho si čistit zuby sonickým kartáčkem Zuby byste měli čistit 2× denně (nejlépe ráno a večer), pokaždé přibližně čtyři minuty.
Kdy vyměnit kartáček : Odborné zdroje uvádějí, že byste měli kartáčky měnit každé tři měsíce (což platí pro klasické kartáčky i hlavice elektrických kartáčků), ale tato délka je spíše orientační. Většině z nás zubní kartáček už po méně než dvou měsících vypadá spíše jak smeták na podlahu.
Jak používat sonický kartáček na pleť : Při čištění naneste gel či krém a vyberte intenzitu čištění. Rovnoměrně vyčistěte celý obličej. Následně naneste sérum či krém. Vibrace z kartáčku podporují fluiditu membrán kožních buněk.
Kolik minut si čistit zuby
Jediná správná odpověď je: dvakrát denně, dokud nejsou zuby čisté. To lze zjistit pomocí různých barevných indikátorů zubního povlaku. Pokud ovšem i přesto chceme alespoň nějaký časový údaj, dá se říci, že minimální čas, který potřebujeme k vyčištění všech zubů, jsou 2 minuty.
Kartáček používejte maximálně 2× týdně.
Při častějším používání kůži zbytečně dráždíte a odstraníte z ní přirozený filtr.Po konzumaci jídla je pro vyčištění zubů dostačující dvacetiminutový odstup. Je to z toho důvodu, že po jídle je sklovina na zubech měkčí a náchylná k poškození. Jídlo i pití totiž jemně zuby naleptává. Bezprostřední čištění chrupu zbytečně ztenčuje zubní sklovinu, což může vést k její citlivosti až přecitlivělosti.
Co se stane když si nebudu čistit zuby : Zubní plak je měkký povlak na zubech, který se tvoří v průběhu celého dne a je plný bakterií. Pokud se tento povlak nebude odstraňovat pravidelně zubním kartáčkem a mezizubním kartáčkem, díky slině povlak zmineralizuje, ztvrdne a vytvoří se zubní kámen. Ten spolu s plakem dráždí dáseň, která je opuchlá, krvácí.