Cestujte bezpečně, i když už sedíte na jednom sedadle dva. Těhotenský pás do auta je pohodlný a zajistí vám potřebné bezpečí. Můžete ho používat už od prvního měsíce těhotenství až do doby, než se vám miminko narodí.Začněte s ním už v prvním trimestru, kdy je bříško ještě malé a pomalu začíná růst.Zdravotnický prostředek je vyroben z vysoce prodyšného materiálu, vzadu je zapínán na velcro pásku. Funkčnost: pás se používá na zpevnění a podporu břišní stěny při graviditě.
Jak správně nosit těhotenský pás : Těhotenský pás je praktický doplněk k tříbodovému bezpečnostnímu pásu. Jeho úkolem je držet dole část pásu, která jde přes břicho. Jde o velice jednoduché zařízení – těhotná žena sedí na podsedáku se sponou, do níž se bezpečnostní pás zapíná.
Co nosit v prvnim trimestru
Zamaskovat
Aby bříško zůstalo schováno, než se o novinku podělíte s přáteli a rodinou, sáhněte v prvním trimestru po vzdušných těhotenských halenkách, šatech s vysokým pasem nebo oblečení s pružným nápletem nad břichem. Stylový tip: Empírový styl volně splývá pod poprsím a zvedá pas výše.
Co na těhotenské břicho : Jakmile máte pozitivní těhotenský test, pořiďte si speciální krémy, oleje nebo tělová mléka a začněte s promazáváním pokožky – zvlhčí ji, podpoří její pružnost a tvorbu kolagenu. Zaměřte se především na spodní část břicha a mažte ho několikrát denně, alespoň ráno a večer. Nezapomínejte ale také na stehna a poprsí.
Doporučuje se nosit pás po dobu asi 2-8 denně a to zejména při pohybu, kdy právě působí jako podpora správného držení těla. Určitě je to vhodné při manipulaci s dítětem, kojení, procházkách atd.
Pokud čekáte první miminko, těhotenské bříško se může objevovat až někdy kolem 16. týdne a okolí si může všimnout, že se s vámi něco děje. U maminek, které čekají druhého či již několikátého potomka, a mohou mít povolené vazy a břišní svaly, se bříško může objevit mnohem dříve.
Co nosit přes léto v těhotenství
Co nosit v těhotenství v létě
V létě upřednostněte těhotenské šaty, volná trička, tílka, sukně a kraťasy. Veškeré oblečení by mělo být volného střihu, aby vás neškrtilo.Zvedání a nošení těžkých břemen je rizikové během těhotenství zejména kvůli tlaku, který vzniká ve středu těla. Při zvedání a nošení těžkých věcí se zapojují celé svalové skupiny břišních a zádových svalů (pochopitelně i svalů na končetinách) a na dutinu břišní se vyvíjí tlak.„Pokud se žena dosud nehýbala, měla by ve druhém trimestru začít 20-30 minutami chůze čtyřikrát až pětkrát týdně a postupně prodlužovat procházku až na jednu hodinu šestkrát týdně. Vždy je ale důležité sledovat vlastní pocity, případně se poradit se svým lékařem.
Prvorodičky mají na začátku druhého trimestru zpravidla malé bříško, které ještě není očividně těhotenské, resp. ho nemusí být vidět vůbec. Ženy, které již mají za sebou minimálně jeden porod, mají obvykle dělohu zvětšenou, takže těhotenské bříško se začne ukazovat dříve, a to možná právě v tomto týdnu. Miminko v 15.
Jak masírovat těhotenské břicho : Masáž břicha
Uchopte opatrně část pokožky mezi palec a ukazováček a natáhněte ji opatrně směrem nahoru, popřípadě rolujte pokožku lehce mezi prsty. Krátce podržte, uvolněte a namažte. Postupujte kruhovými pohyby a postupně namasírujte celou oblast bříška.
Jak shodit tuk na břiše po porodu : Po porodu je důležité hlavně zpevnit hluboké břišní svalstvo, posílit pánevní dno a naučit se ho i relaxovat. Ideální je cvičit se zkušeným fyzioterapeutem, který se na diastázu po porodu specializuje, ale pokud chcete cvičit po vlastní ose, vycházejte ze cviků Ludmily Mojžíšové nebo Kegelových cviků.
Jak zpevnit břicho po císaři
Po císařském řezu se doporučuje polohovat na břicho zhruba od 6. dne po porodu. V této poloze je možné odpočívat několikrát denně, avšak vždy jen na krátkou dobu (1-2 minuty). Břicho si podložte malým polštářkem nebo složeným ručníkem.
Pokud čekáte první miminko, těhotenské bříško se může objevovat až někdy kolem 16. týdne a okolí si může všimnout, že se s vámi něco děje. U maminek, které čekají druhého či již několikátého potomka, a mohou mít povolené vazy a břišní svaly, se bříško může objevit mnohem dříve.Nouzovým řešením je zakrytí bříška delším horním dílem oblečení. Rostoucí bříško decentně zakryje také blůza nebo vesta se střihem do áčka. Od zakulacujících se tvarů může pozornost efektivně odpoutat také široká a vkusně uvázaná šála. Možná se také vyplatí vypůjčit si styl vašich drahých poloviček.
Co nesmí těhotné ženy : Co nejíst v těhotenství
- Ryby s obsahem rtuti, syrové ryby, měkkýši a korýši. Můžete jíst v těhotenství krevety
- Měkké sýry z nepasterizovaného mléka.
- Nepasterizované mléko a šťáva.
- Syrová vejce.
- Nedostatečně tepelně upravené nebo syrové maso a drůbež
- Syrové nebo nedovařené klíčky.