Jak často na terapii?
Na začátku vždy doporučuji chodit (alespoň) jednou týdně. Mnoho lidí má pocit, že čím považují své problémy za lehčí nebo se cítí “zdravější”, tím méně by měli docházet. Opak je ale pravdou: ČÍM LÉPE NA TOM KLIENT JE, TÍM ČASTĚJŠÍ SNESE TERAPII.toto je velice individuální. Cca 95% klientů se vejde do rozmezí od 1x týdně do 1x za měsíc. Zbylých 5% chodí buď více nebo naopak méně častěji. Vzhledem k tomu, že ošetření doznívá ještě 2-3 dny po jeho absolvování, je dobré nechat si potřebný prostor pro vstřebání a integraci.To, jak často máme chodit na terapii je proto velmi individuální. Obecně se doporučuje frekvence 1x za 2-3 týdny. Tato frekvence se ukazuje jako vhodná doba, kdy si klient pomalu zpracuje všechny informace a děje, které se na terapii odehrály.

Jak dlouho trvá psychoterapie : Jak dlouho trvá psychoterapie Na tuto otázku nelze jednoduše odpovědět. Délka terapie se odvíjí od konkrétních potřeb klienta a okolností v jeho životě. Pokud přicházíte do terapie s konkrétním problémem a zájmem nalézt dobré řešení, setkávání může trvat pár týdnů.

Kolik stojí hodina u terapeuta

Cena psychoterapie se pohybuje mezi 600 – 1500 Kč za hodinové sezení. Cena se odvíjí nejen od zkušenosti psychoterapeuta, jeho vzdělání, ale také od místa jeho působení. Zatímco v Praze se pohybuje cena v průměru kolem 1000 Kč za 50minutové sezení, v menších městech může být cena nižší. Je to tak.

Kdy jít k terapeutovi : „Čas na psychoterapii je, když se už delší dobu probouzíte s pocitem marnosti, nespokojenosti. Čas na psychoterapii je, když přemýšlíte, proč vám váš vztah opět nevyšel. Když máte vztek, smutek, prázdnotu, strach, nespokojenost – různé stavy, které vás obtěžují a pro které nemáte vysvětlení.

Cena psychoterapie se pohybuje mezi 600 – 1500 Kč za hodinové sezení. Cena se odvíjí nejen od zkušenosti psychoterapeuta, jeho vzdělání, ale také od místa jeho působení. Zatímco v Praze se pohybuje cena v průměru kolem 1000 Kč za 50minutové sezení, v menších městech může být cena nižší. Je to tak.

Pokud vaše potíže odezněly, nabyli jste schopnost poprat se s úskalími života a získali jste vhled a porozumění sobě samému, je čas uvažovat o ukončení terapie. Pak bude terapeut aktivním a hrdým podporovatelem společného ukončení. Dobrou zkušeností je dát této změně několik závěrečných sezení.

Jak poznat že potřebuji psychologa

Zažíváte příliš často (či nevídaně silné) nepříjemné emoce, které vás vyčerpávají

  1. údiv, smutek, utrpení, hněv, vztek, znechucení, odpor, pohrdání, hrůza, strach a úzkost, stud, nesmělost, pocit viny, lítost, nemilá překvapení
  2. míváte špatnou nebo neustále se měnící náladu.
  3. snadno se rozčílíte a naštvete.

Pokud vaše potíže odezněly, nabyli jste schopnost poprat se s úskalími života a získali jste vhled a porozumění sobě samému, je čas uvažovat o ukončení terapie. Pak bude terapeut aktivním a hrdým podporovatelem společného ukončení. Dobrou zkušeností je dát této změně několik závěrečných sezení.Na terapii můžete chodit, i když nemáte žádný akutní problém nebo už jste ho úspěšně vyřešili. Pomůže vám srovnat si myšlenky, zmírnit každodenní stres nebo zpracovat nepříjemné emoce. Pokud totiž emoce potlačujeme, protože _„o nic přece nejde_”, můžou se nahromadit a jednou nás dohnat.

cítíte, že míváte problémy se soustředěním nebo jste jen velmi obtížně produktivní v určitém časovém období často cítíte vnitřní napětí, ať psychické (např. být ve střehu nebo úzkostní) nebo fyzické (např. napětí ve svalech, bolesti hlavy), které nemusí být způsobené jasně definovaným onemocněním.

Jak získat psychologa zdarma : Tyto linky jsou anonymní, fungují nonstop a zdarma.

  1. Linka bezpečí (pro děti, mládež a studující do 26 let) 116 111 linkabezpeci.cz.
  2. Linka pro rodinu a školu. (pro dospělé, kteří mají starost o dítě) 116 000 linkaztracenedite.cz.
  3. Linka první psychické pomoci. (pro dospělé od 18 let) 116 123 linkapsychickepomoci.cz.

Kdy je čas jít k psychologovi : Kdy řešit osobní problémy s psychologem Psychologa nebo psychiatra je v případě osobních problémů dobré navštívit tehdy, když Vám nějaký problém začíná výrazněji omezovat život. I v případě, že Vám život omezuje samotné přemýšlení o problému. Některé problémy mají navíc tendenci uzavírat se do kruhu.

Co je lepší psycholog nebo psychiatr

Psychiatr je lékař a má vystudovanou lékařskou fakultu. Psycholog má naopak humanitní vzdělání (obvykle filozofickou fakultu). Například vztahové problémy, sebevědomí, otázky životního smyslu a naplnění má smysl řešit spíše s psychologem. Někteří psychologové se specializují i na léčbu různých fobií (strachů).

Aby mohla být psychologická péče proplácena zdravotní pojišťovnou, měla by existovat k této péči relevantní indikace. Trochu zjednodušeně to znamená, že by měl mít člověk opravdové potíže, nikoli psychologa vyhledat „jen“ z důvodu osobnostního růstu. Podle toho, co píšete, tento předpoklad splňujete.Na terapii můžete chodit, i když nemáte žádný akutní problém nebo už jste ho úspěšně vyřešili. Pomůže vám srovnat si myšlenky, zmírnit každodenní stres nebo zpracovat nepříjemné emoce. Pokud totiž emoce potlačujeme, protože _„o nic přece nejde_”, můžou se nahromadit a jednou nás dohnat.

Kdy za psychologem a kdy za psychiatrem : Psycholog je odborník vzdělaný v humanitních vědách, obvykle vystudoval psychologii na filozofické nebo pedagogické fakultě. Psychiatr je vždy lékař, vystudoval medicínu a psychiatrie je jeho další specializace, zakončená atestací z psychiatrie.