Jak často impregnovat koženou bundu?
Kožená bunda není jen obyčejný kus oblečení, je to investice skoro na celý život. Pokud si správně vyberete, pak vám taková bunda klidně vydrží deset i více let, aniž by se za tu dobu změnily její vlastnosti. Klíčové však je dopřát jí správnou péči.Vezměte si navlhčený bavlněný hadřík a naneste na něj malé množství neparfemovaného mýdla nebo ekologického pracího gelu. Nachystejte si vlažnou mýdlovou vodu, do ní nastrouhejte trochu mýdla s jelenem a nechte rozpustit. Poté navlhčeným bavlněným hadříkem jemně otřete. Můžete podle potřeby i několikrát.Na kůži vystavené vlhkému prostředí se mohou udělat fleky a nebude vypadat hezky. Berte také na vědomí, že kůže není voděvzdorná. Ano, pokud opravdu hodně zmoknete, vodu vám nepropustí, ale na místo toho se jí nasákne.

Co nosit ke kožené bundě : Pokud nemáte bundu vypasovanou úplně na tělo, bude kombinování docela snadné. Pod svou koženou bundu můžete obléct huňatý oversized svetr nebo mikinu. Pokud byste chtěly docílit něčeho méně jednotvárného, zkuste pod svetr navrstvit třeba ještě košili.

Jak poznat pravou koženou bundu

Pravá kůže je na dotek příjemně hebká a pružná, s nerovnoměrnými póry a vráskami. Koženka bývá hladká, ale méně příjemná na dotek. Navíc je umělá kůže na pohled dokonale pravidelná, a to i v případě, že se pokouší napodobit nepravidelnosti pravé kůže. Stejně tak i její konce jsou perfektně rovné, což u kůže nenajdete.

Jak oživit koženou bundu : Každé nové kožené boty i novou koženou bundu před prvním použitím naimpregnujte. Impregnování pomáhá chránit kůži před vniknutím nejen vody, vlhkosti, ale i různých suchých i mokrých nečistot. Jestliže není kůže naimpregnovaná, vpije se do ní cokoliv, a pokud to není čistá voda, zanechá to viditelné následky.

Na co si dát pozor: Hladká kůže nesmí přeschnout, jinak by mohla popraskat. Pokud jste tedy zmokli, je nutné bundu po schnutí naimpregnovat. Běžně by se měla kožená bunda impregnovat alespoň 2× nebo 3× ročně. V kožených galanteriích zakoupíte impregnaci na kůži nebo můžete použít mastné krémy jako například Indulonu.

V zimě si na koženou bundu můžete vzít i kabát. Perfektním praktickým doplňkem je šála, díky ní vám zima určitě nebude. Můžete zvolit kašmírovou či nahrubo pletenou objemnou šálu, ale i jemnou pašmínu, která skvěle doplní jakýkoliv outfit. Co se týče obuvi, je to stejné jako s koženou bundou.

Kdy se nosí kožená bunda

Kožené bundy jsou tak univerzální, že se hodí pro mladé i starší muže, motorkáře, byznysmeny nebo dokonce právníky (samozřejmě ne pro soud). Stačí vědět, jak je správně stylizovat. Můžete například sázet na kombinace: kožená bunda + džíny – známý základ: do práce, na nákupy nebo na večerní grilování s blízkými.Nejdříve si ujasněme, jaké jsou vlastně rozdíly mezi pravou a umělou kůží. Ta „pravá“ originální kůže je vyrobena z kůží zvířat. Zpravidla jde o dobytek, ovce, kozy, prasata a další. Ta umělá kůže je naopak vyrobena z tkaniny, která je následně ošetřena barvivem, voskem nebo třeba polyuretanem.Kůži pravidelně ošetřujeme

Na hladké kůže (hlazenice), které mají hladký až téměř lesklý povrch, používáme včelí vosk, který doporučuji k ošetřování dle potřeby. Přípravek s včelím voskem určený na ošetřování kůže, který používám i já, si můžete zakoupit i v mém e-shopu.

Stejně jako pravidelně zbavujete nečistot vaši kůži, neměli byste zapomínat ani na svou koženou sedačku. Poté co ji vyčistíte vhodným prostředkem, měli byste ji ošetřit přípravkem obsahujícím přírodní vosky, oleje a lanolin, které se vsáknou do kůže, hloubkově ji vyživí a ochrání před vysycháním a tvrdnutím.

Jaká bunda se hodí k šatům : Stylisté se shodují, že nejlepším řešením je elegantní parka s kožíškem nebo jednoduchá kožená bunda.

Jaký je rozdíl mezi eko kůži a koženkou : Nejprve je potřeba si uvědomit, že eko kůže nemá opravdu nic společného s koženkou. Zásadní rozdíl spočívá v tom, že koženka se nejčastěji vyrábí z tkaninového základu, na který se nanáší PVC vrstva. Eko kůži pak tvoří rovněž dvě vrstvy materiálů, ovšem vnější vrstva je polyuretanová, podklad je pak vyrobený z bavlny.

Jak často impregnovat

V závislosti na intenzitě používání doporučujeme impregnovat ochranné bundy a funkční kalhoty při/po každém praní. Buď odpovídající impregnací při praní nebo po praní speciálním impregnačním sprejem na textil.

O kožené čalounění pečovat každé 3 měsíce. Na kůži nesedat v mokrém oblečení. Vyvarovat se odkládání novin nebo časopisů na kůži.Přes šaty si můžete obléknout pohodlný kardigan nebo ležérní oversized svetr, ze kterého bude vykukovat spodní část šatů. Nebo to můžete udělat naopak a pod šaty si obléknout přiléhavý rolák. Pak stačí přidat kabát nebo koženou bundu a je hotovo!

Jak dlouho vydrží eko kůže : Ekokůže a koženka mají nízkou pevnost, proto nevydrží déle než 1-2 roky.