Jak často chodit na Parovou terapii?
Jsme lidé různí, různě citliví na věci, které v terapii řešíme, a které se kolem nás dějí. Máme různé potřeby. To, jak často máme chodit na terapii je proto velmi individuální. Obecně se doporučuje frekvence 1x za 2-3 týdny."Párová terapie, na rozdíl od partnerského poradenství, není primárně určena na řešení konfliktních problémů mezi partnery, ale především na zkvalitnění jejich možnosti být více ve spokojeném a bezpečném napojení a být více ve větší jedinečné blízkosti i zranitelnosti."„Čas na psychoterapii je, když se už delší dobu probouzíte s pocitem marnosti, nespokojenosti. Čas na psychoterapii je, když přemýšlíte, proč vám váš vztah opět nevyšel. Když máte vztek, smutek, prázdnotu, strach, nespokojenost – různé stavy, které vás obtěžují a pro které nemáte vysvětlení.

Kolik stojí Parova terapie : Orientační ceník služeb

služba cena Kč/hod.
Párová psychologická terapie 1000
Rodinná psychologická terapie 1000
Psychologická diagnostika dítěte , dospělého dle složitosti vyšetření 700-2000
Psychologické přednášky a semináře 1300

Kdy ukončit terapii

Samozřejmě když je čas ukončit terapii, je dobré ji ukončit. Pokud vaše potíže odezněly, nabyli jste schopnost poprat se s úskalími života a získali jste vhled a porozumění sobě samému, je čas uvažovat o ukončení terapie. Pak bude terapeut aktivním a hrdým podporovatelem společného ukončení.

Jak často chodit na kraniosakrální terapii : toto je velice individuální. Cca 95% klientů se vejde do rozmezí od 1x týdně do 1x za měsíc. Zbylých 5% chodí buď více nebo naopak méně častěji. Vzhledem k tomu, že ošetření doznívá ještě 2-3 dny po jeho absolvování, je dobré nechat si potřebný prostor pro vstřebání a integraci.

Stejně jako v individuální terapii, páry přicházejí do párové terapie častěji v momentě krize – nevěra, zdravotní problémy někoho z rodiny, narození dítěte, dlouhodobá nezaměstnanost, odchod dětí z domu atd.

V průběhu párové terapie je terapeut obvykle aktivnější než v případě terapie individuální, celé setkání více strukturuje a vede ho tak, aby každý z páru dostal stejný prostor k vyjádření svých pocitů, přání a potřeb. Tato forma terapie se zaměřuje přímo na problémy ve vztahu a na sladění potřeb obou partnerů.

Kdy navštívit párovou terapii

V podstatě kdykoli, když potřebujete, aby vás někdo pozorně poslouchal a poskytl vám pohled na vaše problémy z jiné perspektivy. Nejčastěji jde o tyto situace: Když se hádáte častěji, než je to obvyklé Když se škorpíte stále o jednu a tutéž věc.cítíte, že míváte problémy se soustředěním nebo jste jen velmi obtížně produktivní v určitém časovém období často cítíte vnitřní napětí, ať psychické (např. být ve střehu nebo úzkostní) nebo fyzické (např. napětí ve svalech, bolesti hlavy), které nemusí být způsobené jasně definovaným onemocněním.Jak dlouho trvá psychoterapie Na tuto otázku nelze jednoduše odpovědět. Délka terapie se odvíjí od konkrétních potřeb klienta a okolností v jeho životě. Pokud přicházíte do terapie s konkrétním problémem a zájmem nalézt dobré řešení, setkávání může trvat pár týdnů.

Neexistuje ani seznam témat, který by vám řekl, co řešit na psychoterapii a co ne. Nejdůležitější je to, jak danou situaci prožíváte vy sami. Dva lidé mohou stejnou životní událost prožívat diametrálně jinak, v souvislosti s jejich dosavadními zkušenostmi, rodinným zázemím nebo temperamentem.

Kdy jít do manželské pořádný : Ano, i toto je důvod pro návštěvu manželské poradny. Jakmile totiž začnete pociťovat, že ve vztahu něco až tak úplně nefunguje je nejlepším krokem začít to řešit již v počátku. Díky psychologovi se tak naučíte, jak se připravit na příchod dítěte, odchod dětí z domova, jak společně předcházet stereotypu a mnoho dalšího.

Kdy na Parovou terapii : Kdy a proč doporučujete párového terapeuta navštívit Na to je snadná odpověď. Návštěvu terapeuta doporučuji ve chvíli, kdy jeden z partnerů nabude dojmu, že něco není podle jeho představ. Velmi častými důvody pro návštěvu jsou například potíže v komunikaci, ve vzájemné podpoře nebo obava z ohrožení vztahu.

Co je lepší psycholog nebo psychiatr

Psychiatr je lékař a má vystudovanou lékařskou fakultu. Psycholog má naopak humanitní vzdělání (obvykle filozofickou fakultu). Například vztahové problémy, sebevědomí, otázky životního smyslu a naplnění má smysl řešit spíše s psychologem. Někteří psychologové se specializují i na léčbu různých fobií (strachů).

Ceny jsou rozličné, závisí na mnoha faktorech (místo, typ péče, délka péče…), začínají na částce od 200,- Kč za hodinu. Ceník služeb bývá k dispozici na webových stránkách či přímo u psychologa.Vztah s vaším terapeutem může být takovým „zkušebním vztahem“, ve kterém si můžete promluvit o svých pocitech z toho, co se mezi vámi a terapeutem děje a ve kterém by vám terapeut měl být průvodcem a oporou, pomáhat vám hledat slova pro to, co se ve vás odehrává a zároveň vás respektovat a přijímat takovou, jaká jste.

Jak to probíhá v manželské poradne : Manželské, párové či sexuální poradenství probíhá formou osobních setkání, která trvají od 60 do 90 minut. Průběh poradenství a způsob práce se může lišit v závislosti na terapeutu a psychologu, způsobu jeho práce a samozřejmě na samotném klientovi.