Jak často by se mělo chodit na kosmetiku?
Chodit na kosmetiku je důležitá prevence pro zdraví pleti. Rozhodování o četnosti návštěv záleží na tom, zda preferujete péči preventivní nebo korektivní. Prevence se Vám vždy vyplatí, protože předejde vzniku problémů. Ideální je navštěvovat kosmetičku každých 4-6 týdnů.Kdy není vhodné navštívit kosmetiku – kontraindikace:

  • máte-li teplotu.
  • u migrény není vhodné provádět masáž
  • infekční onemocnění
  • infekční onemocnění na pleti.
  • Virová onemocnění – opary a koutky – lze provést laserové ošetření
  • bakteriální kožní infekce.
  • mykózy.
  • bradavice.

Podle expertů pleť začíná stárnout už ve 20 letech. Proto také odborníci doporučují začít používat anti-age produkty už od 20 let. Koneckonců platí, že je prevence vždy lepší než samotné řešení projevů stárnutí pleti.

Proč je důležité chodit na kosmetiku : Je třeba si uvědomit, že kosmetická péče je především prevence, u které je nutná důslednost a pravidelnost. Pleť, díky kosmetické péči vypadá mladší, je odolnější a v lepší kondici. Nikdy není pozdě začít, ale čím dříve o sebe začnete pravidelně pečovat, tím bude vaše pleť vypadat lépe i ve zralém věku.

Co by nemelo být v kosmetice

7x NE! Aneb látky, kterým se v kosmetice raději vyhnout

  1. Parabeny. Parabeny jsou v kosmetice “oblíbenými” a levnými konzervanty.
  2. Syntetické vůně a barviva.
  3. Ftaláty.
  4. Polyethylenglykol (PEG)
  5. Diethanolamin (DEA) a Triethanolamin (TEA)
  6. Triclosan.
  7. Laureth-sulfát sodný (SLES) a Lauryl-sulfát sodný (SLS)

Jak dlouho vydrží kosmetika : Laky na nehty: Obstojí dva až čtyři roky. Šampony, kondicionéry a vlasové masky: Ty vydrží asi jeden rok. Sprchové gely a přísady do koupele: Můžete je používat klidně až tři roky, protože v nich obsažené aktivní mycí substance brání tvorbě bakterií. Čisticí pleťové přípravky: Šest až deset měsíců, podle typu.

Častou složkou zejména v mastích bývá Petrolatum, Paraffin, Paraffinum Liquidum – jedná se o ropné produkty, které mohou způsobovat rakovinu kůže a jsou velmi špatně biologicky odbouratelné. Tyto složky se hojně používají i v kosmetice pro děti. Čistě přírodní masti nemohou NIKDY obsahovat ropné produkty.

Akné s postupem věku

Příčinou vzniku akné během dospívání je zejména nárůst produkce mužských hormonů, který probíhá u obou pohlaví. U většiny lidí akné vymizí během dvacátého až třiadvacátého roku života, avšak není možné určit, jak dlouho který jedinec bude touto chorobou trpět.

V kolika letech se začít líčit

Dívka se začíná líčit, kdy uzná za vhodné. Někdo v 11, jiná v 15. V mém okolí se dívky začínají líčit ve věku 11–13 let. Věřím, že již v tomto věku, okolo 13–14 let mohou být naše první začátky.Zapomeňte proto na kosmetické produkty s přídavkem alkoholu nebo clotrimazolu. Jinak si narušíte vrstvu pokožky. Stejně tak zapomeňte na vymačkávání, protože dospělácká pleť má větší sklon ke vzniku jizviček.Ve složení přírodní kosmetiky byste neměli najít látky jako jsou:

  • Ropné deriváty – vazelína, parafín, minerální olej.
  • Parabeny – methylparaben, propylparaben, butylparaben, ethylparaben.
  • Silikony – ve složení produktů je poznáte podle koncovky “-cone”
  • Syntetické parfemace.
  • Ftaláty.
  • Nanočástice.


Kosmetička je odborníkem v péči o pleť svých klientů. Její práce zahrnuje hloubkové čištění pleti, aplikaci různých typů kosmetických procedur, jako je úprava, tvarování a barvení řas či obočí, epilaci a depilaci chloupků v obličeji, a také aplikaci pleťových masek.

Jak poznat prošlý makeup : Zbystřete, když kosmetika změní barvu, vůni nebo konzistenci. U řasenek a očních stínů se dívejte, jestli se nezačaly drolit. Ve rtěnce nebo lesku se mohou objevovat hrudky. S takovým produktem se rozlučte, i když je datum expirace ještě v pořádku.

Jak poznám že mám hormonální akné : Jak vůbec poznáme hormonální akné Nejčastěji se vyskytuje v okolí brady a čelistí a jedná se tvrdé, podkožní „boláky“. Lze tak poznat, že pupínek jde „zevnitř“ a nejedná se jen o zvenku ucpaný pór. Často pleť bolí a pne.

Proč se mi dělá akné

Co způsobuje akné Příčinou akné je zvýšené ucpávání vývodů mazových žláz, zvýšená sekrece mazu, jeho stagnace a hromadění. Pokud je stav vážnější, dochází k poškození mazové žlázy, vzniku zánětu, který se šíří i do okolí za spoluúčasti bakterií. Dochází k poškození kožní tkáně, která se pak hojí jizvením.

Podle odborníků je tedy dobré klidně osmi- či devítileté dívky naučit nejprve čistit pleť. Naučit je to jako rutinu, kterou by měly dělat každý den. Je to něco jako čištění zubů. S těmi se také začíná již v půl roce života dítěte.Řasy stačí zvýraznit pomocí řasenky. Místo rtěnky lesk nebo balzám: Školní make-up by měl být decentní. Aby byly rty hydratované a zároveň lehce zbarvené, stačí k tomu balzám na rty nebo lesk. Rtěnka by dívce zbytečně přidávala věk a přitahovala by pozornost.

Co nejvíc škodí pleti : Nadměrné vystavování pokožky UV záření způsobuje rozklad kolagenu, a tedy jeho snížený obsah v pokožce a následnou tvorbu vrásek. Zejména UV-A záření proniká do škáry, kde poškozuje kolagenová a elastinová vlákna. Neblahé účinky na elasticitu pokožky má také kouření, nadměrné používání mimických svalů nebo stres.