Co zpusobuje Triselnou kýlu?
Tříselná kýla a nebezpečí uskřinutí

Sama o sobě není nebezpečná, může mít však vážné komplikace. Hrozí totiž takzvané uskřinutí – klička střeva se v kýle zasekne, tedy zaškrtí. Uzavřou se tím cévy, které vnitřnost zásobují krví, a to způsobuje postupné odumírání tkáně.Kýla vzniká v oblastech břišní stěny tam, kde je stěna většinou oslabena. Kýla se může objevit v podstatě u kohokoliv, častěji však u dospělých mužů. Jak roky přibývají, ochabuje svalstvo a zhoršuje se kvalita pojivových tkání. Častěji se také problémy objevují u kuřáků.Jak poznat kýlu vyboulení v oblasti stydké kosti, pálení a bolest ve výduti, slabost, pálení, tlak či bolest v tříslech (zvlášť při sklánění, kašli nebo zvedání věcí), pokud střevo vystupuje na povrch v oblasti šourku, může se projevit i otok v oblasti varlat.

Jak mužů dostat kýlu : K vytvoření kýly přispívají, kromě vrozené predispozice spočívající v tvorbě slabšího vaziva, zejména všechny faktory zvyšující tlak v dutině břišní. Typicky se jedná o zácpu, kašel, zvedání těžkých břemen a tělesnou námahu spojenou se zvýšeným tlakem v břišní dutině.

Jak dlouho se leci Triselna Kyla

Jediným efektivním způsobem léčby tříselné kýly je zpravidla chirurgická operace, která může být buď klasická nebo laparoskopická. Pobyt v nemocnici po zákroku většinou nepřesáhne 3 dny.

Jak zatlačit tříselnou kýlu : Jediným účinným způsobem léčby tříselné kýly je chirurgický zákrok – klasický či laparoskopický. Pobyt v nemocnici při operaci tříselné kýly většinou nepřesáhne 2 až 3 dny. Chirurg rozřízne tkáň, pronikne do tříselného kanálu, zatlačí obsah kýly zpět do dutiny břišní a provede plastiku tkání.

Příčiny vzniku kýly

Ke vzniku kýly mohou vést stavy, kdy se zvyšuje tlak v dutině břišní – usilovný kašel, zácpa, obtížné močení při zvětšené prostatě, těhotenství, rostoucí objem tekutiny v břiše při poškození jater. Také závažnější poranění stěny břišní, kterým je i operační rána, může ve svém důsledku vést ke kýle.

Obvykle se projevuje jako měkké, pružné vyklenutí, které může mizet v poloze vleže a znovu se objevovat vstoje. Můžete pociťovat pobolívání či tlak v místě vyklenutí. Obtíže jsou obvykle výraznější ke konci dne nebo po větší fyzické námaze, při močení či kašli.

Co delat kdyz bolí Triselna Kyla

Jediným efektivním způsobem léčby tříselné kýly je zpravidla chirurgická operace, která může být buď klasická nebo laparoskopická. Pobyt v nemocnici po zákroku většinou nepřesáhne 3 dny. Provádí se rozříznutím tkáně s následným zatlačením obsahu kýly zpět do dutiny břišní a následnou plastikou tkání.Kýle není jednoduché předcházet, ale určitá režimová opatření mohou pomoci. Dbejte na to, aby vaše břišní svaly nebyly ochablé. Doporučuje se přestat kouřit, dbát na dostatek pohybu, pitný režim a zdravou stravu s dostatkem vlákniny, která brání zácpě a námaze při vyprazdňování střev.Výhody: menší počet recidiv, doba rekonvalescence po výkonu 3-4 týdny, Nevýhody: Po dobu vstřebávání mohou stehy fixující sítku působit bolestivost při napětí stěny břišní.

Délka rekonvalescence je cca 4-8 týdnů. Operace se opět provádí z řezu v třísle nad kýlou, je uvolněn kýlní vak a jeho obsah je reponován do dutiny břišní, uzávěr defektu ve stěně břišní se však provádí s pomocí síťky.

Jak si nahmatat kýlu : Lékař zpravidla provede vyšetření podezřelého místa ve stoje i vleže, a při zapojení břišního lisu – je nutno zakašlat nebo tlačit do konečníku jako při stolici. V případě nejasného nálezu lze klinické vyšetření doplnit některou ze zobrazovacích metod – ultrazvuk, CT počítačová tomografie, magnetická rezonance.

Jak vzniká kýla : „Kýla vzniká proniknutím obsahu dutiny břišní přes oslabení její stěny. Nejčastější typ kýly je tříselná a u novorozenců pupeční kýla. Kýly sama nezmizí a může se jenom zvětšovat, proto je důležité při podezření na kýlu vyhledat lékaře, který provede vyšetření a v případě potvrzení diagnózy doporučí operační zákrok.

Kam jít s bolesti Trisel

Pokud vás bolí tříslo a vyloučili jste namožený sval, navštivte praktické lékaře. Ten podle situace zvolí vyšetřovací metodu – rentgen břicha či kyčle nebo ultrazvuk břicha a třísla, nebo vás odešle k příslušnému odborníkovi.

Doba hospitalizace a rekonvalescence po laparoskopické operaci břišní kýly. Obvyklá doba hospitalizace po operaci břišní kýly je 1-2 dny, poté je pacient propuštěn do domácího léčení. Po zákroku je nutné se vyhnout fyzicky náročným činnostem včetně sportovních aktivit a zvedání těžkých břemen po dobu 2 až 3 měsíců.Jak můžete vnímat „natažené tříslo“ Běžné příznaky jsou bolest na vnitřní straně stehna, bolest při spojování nohou nebo bolest při zvedání kolene. Někdy můžete také vnímat pocit praskání na vnitřní straně stehna nebo kulhání. Můžete si také všimnout modřin a otoků.

Kde se nachazeji třísla : Třísla se nacházejí mezi podbřiškem a horní částí stehna.