Zubní pasty na odhalené krčky
Jako prevenci používejte pasty a ústní vody vhodné na citlivé zuby a obnažené zubní krčky. Vybírejte pasty a gely bez abrazivních částic, které zbytečně nepoškozují sklovinu zubu a nedráždí dásně. Před prevencí vzniku paradontu doporučujeme zubní pastu s ženšenem a zeleným čajem.Že máte problém s odhalenými zubními krčky, poznáte celkem snadno: stačí, když si dáte něco kyselého, sladkého, horkého nebo studeného, a namísto slastného pocitu se okamžitě dostaví prudká bolest, která vám projede dásní až kamsi do čelisti. Trvá sice jen chvilku, ale je poměrně intenzivní a nepříjemná.Pokud i pro vás znamená každý doušek studeného nápoje, nebo zakousnutí se do tabulky čokolády palčivou bolest, je pravděpodobné, že máte tzv. obnažené zubní krčky.
Jak osetrit odhalené Krcky : Co na odhalené zubní krčky Pomůže vhodný kartáček a speciální pasty
- přirozeně nácvik správné techniky čištění zubu. používání kartáčku s měkkými štětinkami. správné masírování dásní (dle rad lékaře nebo hygienika)
- chirurgické speciální výplně na odhalený zubní krček. plastika dásně, respektive provedení štěpu.
Co zpusobuje Obnazene Krcky
Odhalené zubní krčky mohou vznikat i v důsledku nedostatečné hygieny dutiny ústní, přítomností zubního kamene, ale i špatnou a nedostatečnou stravou.
Jakou pastu na Obnazene Krcky : Zákazníci si oblíbili značky Meridol®, Parodontax a Biorepair. Nejlépe hodnoceným výrobkem je Herbadent ORIGINAL Bylinná zubní pasta 100 g.
Obnažené krčky jsou nejčastější příčinou zvýšené citlivosti zubů. Účinným řešením je používat měkký zubní kartáček a zubní pastu na obnažené krčky. Pasta na odhalené zubní krčky obsahuje látky, které uzavírají dentinové kanálky, a tím snižují citlivost zubů na teplé a studené.
Účinným řešením je používat měkký zubní kartáček a zubní pastu na obnažené krčky. Pasta na odhalené zubní krčky obsahuje látky, které uzavírají dentinové kanálky, a tím snižují citlivost zubů na teplé a studené. Zároveň je potřeba osvojit si správnou techniku čištění zubů a používat mezizubní kartáčky.
Proč ustupují dásně
Proč dásně ustupují Díky špatnému postavení zubu může chybět část kosti, která má krýt kořen zubu. Ústup dásní mohou způsobit také infekce, jako je zánět dásní (gingivitida) nebo parodontitida. Za hlavní příčinu zánětu dásní jsou považovány bakterie, které se hromadí ve formě plaku zejména na okraji dásní a na jazyku.Pravidelné používání ústní vody pomáhá dásně zpevnit, omezuje jejich krvácivost i kazivost zubů. Kromě toho také subjektivně osvěží a určitě budete mít příjemnější dech. Ústní voda zároveň pomáhá od chronické bolesti citlivých zubů.Jedním z nejběžnějších zákroků je transplantace dásní, kterou provádí specialista na dásně (parodontolog). Tato léčba ustupujícíchdásní má za cíl oživit tkáň dásní nebo podkladovou kost a může zahrnovat umístění syntetické membrány nebo kosti, které regeneraci dásní podpoří.
Na bolestivý zánět dásní jsou vhodné ústní vody, gely nebo masážní roztoky buď na čistě bylinné bázi nebo navíc s obsahem chlorhexidinu, který má silnější antibakteriální a protizánětlivý účinek. Vynikající je například šalvějová ústní voda. Šalvěj totiž působí antisepticky a má stahující účinek.
Co na odřené dásně : skvělé reference reparace ústních defektů nabízí ústní gely (Solcoseryl 5g s deproteinovanou frakcí telecí krve, Aloclair 8g s aloe, lékořicí a hyaluronátem, silně protizánětlivý Mundisal 8g, heřmánkový Kamistad Senzitiv 10g). Nanáší se víckrát denně ČISTÝM prstem.
Jak obnovit dásně : Běžnou léčbou ustupujících dásní je hloubkové čištění (odstraňování zubního kamene a vyhlazeníkořenů). Toto hloubkové čištění tkání funguje tak, že se odstraňují bakterie a zubní kámen, které se mohly usadit pod dásněmi, zejména mezi zuby. Toto ošetření může provést dentální hygienista, zubní lékař nebo parodontolog.
Co stahuje dásně
Častou příčinou ustupujících dásní jsou nesprávné návky při čištění zubů – příliš agresivní a nesprávné čištění zubů. Mezi další faktory, které mohou vést k ustupujícím dásním, patří genetické predispozice, hormonální změny, kouření, skřípání zubů nebo křivě rostlý chrup.
Dáváte-li přednost přírodní cestě, při krátkodobé bolesti můžete využít například česnek a cibuli, které stačí přímo rozžvýkat nebo kloktadlo z hřebíčku či odvar z heřmánku. Další možností je také žvýkat hřebíček samotný, který platí za nejlepší přírodní anestetikum, protože má antibakteriální a dezinfekční účinky.Zásadními ukazateli zánětu jsou:
- krvácení dásní při čištění zubů,
- citlivost, zarudnutí a otok dásní,
- ustupující dásně v oblasti zubních krčků,
- neustálý zápach z úst (halitóza),
- a usazování zubního kamene.
Jak dlouho se hojí dásně : Hojení extrakční rány trvá přibližně 4 až 6 týdnů. Během tohoto období se nejprve zacelí dáseň, později následuje hojení kosti.