Co způsobuje červená řepa?
Červená řepa také obsahuje vysoké množství kyseliny šťavelové, která nepříznivě ovlivňuje metabolizmus vápníku a její soli, šťavelany, jsou základem jednoho typu močových a ledvinových kamenů. Nepříznivě na ledviny působí i přítomné puriny.A:Doporučuje se konzumovat červenou řepu minimálně jednou týdně, aby získali všechny její zdravotní výhody. Řepa KJ může být jedním z nejzdravějších a nejoblíbenějších druhů červené řepy, kterou si můžete připravit.Kdo by neměl jíst červenou řepu

I když má spoustu pozitivních účinků, měli by ji kvůli vyššímu obsahu sacharidů konzumovat s mírou diabetici. Pozor by si na ni měli dát i lidé s nízkým tlakem. A její projímavé účinky zase rozhodně neocení ti, kteří trpí na průjmy.

Jak dlouho užívat šťávu z červené řepy : Při ateroskleróze se doporučuje léčivá kúra: syrová šťáva z červené řepy v dávce 50-100 ml denně po dobu alespoň deseti dní. Podporuje růst buněk a opravuje jejich jádra. Aktivuje tvorbu červených krvinek, a tím zásobování buněk kyslíkem.

Jak nejlepe konzumovat cervenou řepu

Červenou řepu můžeme konzumovat syrovou, vařenou i pečenou. Po tepelné úpravě se dá snadno oloupat. Pečená v alobalu si uchová všechny šťávy a dá se nakrájet jen tak jako příloha k masu, případně ji můžete zakápnout olivovým olejem a ochutit česnekem a bylinkami.

Kolik červené řepy denně : Předávkovat se nemůžete. Odborníci doporučují vypít denně 100 ml šťávy z červené řepy, a to alespoň deset dní každý měsíc. Klidně si ji ovšem dávejte i v jiné podobě – syrovou, dušenou, pečenou, naslano i nasladko, a to v míře neomezené.

Řepa je kvalitním zdrojem kyseliny listové, selenu, vitaminu C a také draslíku, který je tělu velmi prospěšný svou schopností udržovat normální krevní tlak, upravit srdeční činnost a napomoci správné činnosti nervové soustavy. Červená řepa obsahuje i křemík, který dodává sílu našim kostem, cévám a kůži.

Řepa je kvalitním zdrojem kyseliny listové, selenu, vitaminu C a také draslíku, který je tělu velmi prospěšný svou schopností udržovat normální krevní tlak, upravit srdeční činnost a napomoci správné činnosti nervové soustavy. Červená řepa obsahuje i křemík, který dodává sílu našim kostem, cévám a kůži.

Na co je zdravá řepa

Je vysoce zásaditá, a dokáže tak neutralizovat kyselé prostředí v našem těle a bojovat proti virům a bakteriím. Zde je jen základní výčet blahodárných účinků, které má pravidelná konzumace červené řepy na naše zdraví: aktivuje tvorbu červených krvinek a zpevňuje cévní stěny. snižuje krevní tlak.Řepa je kvalitním zdrojem kyseliny listové, selenu, vitaminu C a také draslíku, který je tělu velmi prospěšný svou schopností udržovat normální krevní tlak, upravit srdeční činnost a napomoci správné činnosti nervové soustavy. Červená řepa obsahuje i křemík, který dodává sílu našim kostem, cévám a kůži.Červenou řepu můžete v kuchyni využít mnoha způsoby: obvykle se podává vařená (např. v salátu) nebo nakládaná (jako zavařenina). Můžete ji však jíst i syrovou nebo si z ní udělat šťávu. Jako teplá zeleninová příloha se hodí k masu a rybám, můžete ji použít i do polévek.

Jak začít se šťávou s červené řepy

  1. Nezačínejte s čistou šťávou z červené řepy.
  2. Nepijte celou sklenici naráz.
  3. Když se po šťávě s červenou řepou budete cítit dobře, od příště přidávejte až do množství 60-100 ml dvakrát až třikrát denně.